PDA

View Full Version : استفاده از تریگر برای محاسبات روی فیلدهای جدول

fatemesoleimani
جمعه 12 مهر 1392, 19:10 عصر
با سلام

دوستان من دارم برنامه ثبت امتیازهای بازی های pes می نویسم

بعد الان تو یکی از جداولم که شامل برد و باخت و مساوی و زده و خورده و امتیاز کل و تفاضل هست که همه اینها در یک جدول هستند

امتیاز کل و تفاضل من با استفاده از فرمول به دست می آد که

مثلا امتیاز کل برابر 3 برابر برد به علاوه تساوی هست که من به خاطر این محاسبه اومدم یه جدول دیگه گذاشتم

که مثل همین جدول هست فقط برای امتیاز کل و تفاضلش یه تریگر نوشتم آیا روش دیگه ای هست که نیاز

نباشه جدول دیگه درست کنم ایا روشم درست

دوستان اگه میشه راهنمایی کنید

با تشکر و سپاس فراوان

Mahmoud.Afrad
جمعه 12 مهر 1392, 19:37 عصر
اگر چیزی که مدنظر شماست محاسباتی بر حسب جداول دیگه هست پس نیازی به جدول جدید نیست. کافیه با کوئری نتیجه مورد نظر رو بدست بیارید.
ساختار جدول ها رو بزارید و کوئری که نوشتید رو بزارید تا اصلاح بشه.

fatemesoleimani
جمعه 12 مهر 1392, 19:48 عصر
محاسبات از روی خود جدول هست و از جدول دیگه نیست الان تو جدول اول امتیاز بازیکن ها ثبت می شه و تو

جدول دوم برد و باخت و مساوی و تعداد گل زده از روی جدول اولی بدست می اید که یه تریگر گذاشتم که هر بار

که یه رکورد تو جدول اول ثبت بشه بیاد ویرایش روی جدول دوم انجام بده دوباره تو جدول دوم هم باید امتیاز کل و

تفاضل از روی برد وزده و خورده بدست بیاد به خاطر همین اومدم یه جدول دیگه گذاشتم که امتیاز کل و تفاضل را ا

از روی برد و... بدست بیارم

fatemesoleimani
یک شنبه 14 مهر 1392, 16:44 عصر
دوستان من می خوام بدونم برنامه نویس های حرفه ای تو یه زبانی مثل سی شارپ برای محاسبه مقادیر از جدول های دیگه از تریگر استفاده می کنند یا روش های دیگه ای هم هست ؟

اگه میشه یه نفر راهنمایی کنه

باتشکر و سپاس فراوان

Mahmoud.Afrad
یک شنبه 14 مهر 1392, 20:08 عصر
با توجه به توضیحی که دادی جدول دوم و سوم که محاسبه بر اساس جداول دیگه هست اضافه هستند. اصولا مقادیر محاسباتی (مشتق) رو ذخیره نمیکنن و هر وقت بهشون نیاز بود کوئری میگیرن و محاسبه میکنن.
با توجه به اینکه نام جداول مشخص نیست یک دیاگرام از کل دیتابیس بگیرید و اینجا قرار بدید

fatemesoleimani
یک شنبه 14 مهر 1392, 20:24 عصر
روش بازی به این صورت که مثلا در حالت گروهی مثلا تو یه گروه که شامل 4 نفر باشه نفر اول با نفر دوم و نفر اول با سوم و نفر اول با چهارم مسابقه می ده و

دوباره نفر دوم با نفر سوم و چهارم مسابقه می ده و به همین شکل مسابقه انجام میشه حالا برای دو بازیکن امتیاز ها ثبت میشه . که اگه امتیاز بازیکن اول بیشتر

از امتیاز بازیکن دوم بود یک برد به بازیکن اول و یک باخت به بازیکن دوم اضافه میشه که این مقادیر برد وباخت به این شکل یکی یکی اضافه میشه من اومدم هر

ثبتی که انجام دادم از طریق تریگر برد و باخت را اضافه کردم متوجه منظور شما نمیشم شما می گید یعنی بعد از اینکه کل ثبت ها انجام شد بیام برد و باخت را

کوئری بزنم چطوری ؟ اگه میشه یه نمونه با کد مثال بزنید

fatemesoleimani
یک شنبه 14 مهر 1392, 20:29 عصر
ببینید من باید برای هر جام بیام برد و باخت و مساوی و امتیاز کل هر بازیکن را نشان بدم یعنی به نظر شما دیتا بیسم اشتباه هست یعنی مقدار برد و باخت و ... نباید تو دیتا بیس ذخیره کنم ؟

Mahmoud.Afrad
یک شنبه 14 مهر 1392, 20:46 عصر
گفتم از دیتابیس دیاگرام بگیرید نه از فرم عکس.

fatemesoleimani
یک شنبه 14 مهر 1392, 20:59 عصر
قسمت دیاگرام sql باز نمیشه که ایجاد کنم دیاگرام ایجاد نکردم