PDA

View Full Version : گفتگو: برداشتن قالب و اجزای سایت های دیگر برای سایت خودمون

morteza_mokhtari
شنبه 13 مهر 1392, 14:12 عصر
سلام دوستان چند وقتی هست که سوالی برام به وجود آمده .سوالم اینه که آیا برداشتن قالب وب سایت ها دیگه با نرم افزارهای مختلف و یا اجزای صفحه ( مثلا عکس و پلاگین ها و غیره ....) برای سایت خودمون مشکل شرعی داره؟یعنی حرام است.البته بنده تا حالا قالب سایت کسی رو برنداشتم ولی تا حالا عکس و یه سری پلاگین برداشتم و تویه سایت استفاده کردم. البته اگر هم قالب بردارم طوری اون رو تغییر میدم که اصلا دیگه شکل قالب اول نیست میخوام بدونم این کار مشکل شرعی داره ؟ با تشکر

bahareh1368
شنبه 13 مهر 1392, 14:27 عصر
اصلا هم مشکلی نداره. اگه راهکار هم خواستی میتونم پیشنهاد بدم به بهترین این کار رو انجام بدید نحو انجام بدید

morteza_mokhtari
شنبه 13 مهر 1392, 19:46 عصر
سلام دوست عزیز میشه دلیلتون رو هم بگید.مثلا فرض کنید شما یک میلیون دادید و یک قالب خوب برای سایتتون طراحی کردید حالا اگر من بیام و قالب شما رو بردارم و استفاده کنم آیا این کار درستیه؟بعد تویه یه سری از سایت ها نوشته که تمام حقوق این سایت مثلا ماله شرکت ایکس هست پس این چی میشه. شما مالکیت معنوی رو در نظر نمیگیرد؟

bahareh1368
شنبه 13 مهر 1392, 21:16 عصر
به نظر من اونی که نمی خواد کسی از قالبش استفاده کنه تدابیر لازم رو اتخاذ میکنه. بعدم شاید شما قالب سایتی رو بردارید اما میتونید در جهت مثبت ازش استفاده کنید فقط که نباید جنبه منفی این کار رو در نظر گرفت.
البته نظر شما هم محترمه.

Mohammad_dn
شنبه 13 مهر 1392, 21:35 عصر
به نظر من کار درستی نیست مگر این که مالک سایت راضی باشه....

morteza_mokhtari
شنبه 13 مهر 1392, 22:10 عصر
به نظر من کار درستی نیست مگر این که مالک سایت راضی باشه....

سلام به نظر شما مالک کدوم سایت راضیه که اطلاعات سایتشو بردارن.بنده خودم اگر کل ظاهر سایت رو یه جا برندارن راضیم.اجزا و المنت های صفحه هم مشکل نداره.

farhud
یک شنبه 14 مهر 1392, 09:00 صبح
در دنیای امروز این کار یه مساله عادیه. یعنی من و یا هر کس دیگری می‌دونیم که ممکنه کسانی از قالب و یا کدهای ما استفاده کنند. همانطور که ما از منابع آنها استفاده می‌کنیم.

معمولا کسانی که به این موضوع حساس هستند یک جمله به این مضمون که قالب برای سایت محفوظ است، می‌نویسند. همچنین در مورد مطالب سایت. در این حالت بنده اصلا سراغ آن سایت و یا مطالبش نمی‌رم.

هرچند به طور کلی من ترجیح می‌دم که از مطالب تولیدی خودم و یا مشتری استفاده کنم.

در مورد قالب هم میشه شما مثل قالب را دربیارید ولی نوع کد نویسی شما با نوع کد نویسی قالب اصلی تفاوت داشته باشه.

bayatvahid
یک شنبه 14 مهر 1392, 13:50 عصر
سلام
یه بار دیگه سوالت رو مرور کن!
محل این سوال سایت مراجع تقلید نیست؟

i.RB92
یک شنبه 14 مهر 1392, 14:04 عصر
سلام دوستان چند وقتی هست که سوالی برام به وجود آمده .سوالم اینه که آیا برداشتن قالب وب سایت ها دیگه با نرم افزارهای مختلف و یا اجزای صفحه ( مثلا عکس و پلاگین ها و غیره ....) برای سایت خودمون مشکل شرعی داره؟یعنی حرام است.البته بنده تا حالا قالب سایت کسی رو برنداشتم ولی تا حالا عکس و یه سری پلاگین برداشتم و تویه سایت استفاده کردم. البته اگر هم قالب بردارم طوری اون رو تغییر میدم که اصلا دیگه شکل قالب اول نیست میخوام بدونم این کار مشکل شرعی داره ؟ با تشکر
سلام
دوست عزیز پیشنهاد میکنم این مسئله رو اینجا (http://www.fazellankarani.com/)مطرح کنید.

morteza_mokhtari
یک شنبه 14 مهر 1392, 15:39 عصر
سلام
یه بار دیگه سوالت رو مرور کن!
محل این سوال سایت مراجع تقلید نیست؟

بله شما درست میگید . خواستم سوال رو اینجا مطرح کنم افرادی که بی اجازه مالک سایت ما آیند قالب سایت رو برمیدارن و نمیدونند که مشکل شرعی داره بفهممند که مشکل شرعی داره. شما هم میتونید نظر مرجع تقلید خودتون رو تویه ادامه این تاپیک بذارید که بقیه هم استفاده کنند. بنده هم نظر مرجع تقلیدم آیت الله مکارم شیرازی رو پیدا میکنم و میذارم.

i.RB92
یک شنبه 14 مهر 1392, 15:46 عصر
بله شما درست میگید . خواستم سوال رو اینجا مطرح کنم افرادی که بی اجازه مالک سایت ما آیند قالب سایت رو برمیدارن و نمیدونند که مشکل شرعی داره بفهممند که مشکل شرعی داره. شما هم میتونید نظر مرجع تقلید خودتون رو تویه ادامه این تاپیک بذارید که بقیه هم استفاده کنند. بنده هم نظر مرجع تقلیدم آیت الله مکارم شیرازی رو پیدا میکنم و میذارم.
آخه آقای مکارم شیرازی از طراحی سایت چی میفهمه که بخواد نظر بده؟؟؟

morteza_mokhtari
دوشنبه 15 مهر 1392, 11:54 صبح
آخه آقای مکارم شیرازی از طراحی سایت چی میفهمه که بخواد نظر بده؟؟؟

آیت الله مکارم شیرازی شاید ندونه طراحی سایت چیه ولی مالکیت معنوی رو که میدونه.ما باید به نظر مرجع تقلیدمون مراجعه کنیم. که به احتمال قوی برداشتن اطلاعات وب سایت ها دیگه بدون اجازه مالک سایت مشکل شرعی خواهد داشت.

i.RB92
دوشنبه 15 مهر 1392, 12:29 عصر
آیت الله مکارم شیرازی شاید ندونه طراحی سایت چیه ولی مالکیت معنوی رو که میدونه.ما باید به نظر مرجع تقلیدمون مراجعه کنیم. که به احتمال قوی برداشتن اطلاعات وب سایت ها دیگه بدون اجازه مالک سایت مشکل شرعی خواهد داشت.
به عقل خودتون مراجعه کنید خیلی بهتره. برداشتن مطالب یه سایت بدون اجازه و استفاده تجاری از اون خب معلومه که کار درستی نیست و همه جای دنیا یه کار غیرقانونی محسوب میشه و با متخلف به صورت قانونی برخورد میشه. حالا آقای مکارم بگه مشکلی نداره آزاد میشه این قضیه؟

moory1364
دوشنبه 15 مهر 1392, 14:00 عصر
کار درستی نیست
بهتر از خلاقیت خودتون استفاده کنید
شاید زمان بر باشه اما علاوه بر این که کار رو یاد گرفتی باعث در آمد برای خودت خواهد شد
کار وسله پین ای نه جذاب میشه نه چیزی میشه که خودت می خوای

morteza_mokhtari
دوشنبه 15 مهر 1392, 21:56 عصر
به عقل خودتون مراجعه کنید خیلی بهتره. برداشتن مطالب یه سایت بدون اجازه و استفاده تجاری از اون خب معلومه که کار درستی نیست و همه جای دنیا یه کار غیرقانونی محسوب میشه و با متخلف به صورت قانونی برخورد میشه. حالا آقای مکارم بگه مشکلی نداره آزاد میشه این قضیه؟

سلام بنده حرف شما رو کاملا قبول دارم فقد دو تا نکته : 1 : اولا آیت الله مکارم همچین حرفی نمیزنه , اگر شک داری میتونی امتحان کنی.2 اگر آیت الله مکارم شیرازی بگه مشکل نداری این قضیه آزاد میشه و من قالب هرکس رو بدون رضایت مالکش برمیدارم. البته یه بار دیگه بگم که ایشون هیچ وقت همچین حرفی نخواهد زد.

i.RB92
سه شنبه 16 مهر 1392, 08:24 صبح
سلام بنده حرف شما رو کاملا قبول دارم فقد دو تا نکته : 1 : اولا آیت الله مکارم همچین حرفی نمیزنه , اگر شک داری میتونی امتحان کنی.2 اگر آیت الله مکارم شیرازی بگه مشکل نداری این قضیه آزاد میشه و من قالب هرکس رو بدون رضایت مالکش برمیدارم. البته یه بار دیگه بگم که ایشون هیچ وقت همچین حرفی نخواهد زد.
اگه آقای مکارم بگه خوردن مال مردم مشکلی نداره چی؟ بعد میری مال مردمو میخوری؟

morteza_mokhtari
چهارشنبه 17 مهر 1392, 22:52 عصر
اگه آقای مکارم بگه خوردن مال مردم مشکلی نداره چی؟ بعد میری مال مردمو میخوری؟

آره اگر بگه مشکل نداره میخورم . چون به خودش , علمش , بینشش , عرفانش و غیره .... ایمان دارم.باز هم ذکر میکنم که ایشون هیچ وقت همچین حرفی نمیزنه . اگر مطمئن نیستی میتونی امتحان کنی

Vitallity
چهارشنبه 17 مهر 1392, 23:42 عصر
وجدان از هر دین الهی به آدم نزدیک‌تر و از هر مرجع تقلیدی آگاه‌تر هست!
اما از لحاظ قانونی هر اثری که توسط کسی خلق می‌شه بدون احتیاج به هیچ‌گونه ثبت رسمی دارای قانون کپی رایت هست. (برای مطالعه قانون کپی رایت این لینک (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%AD%D9%82_%D8%AA%DA%A9%D8%AB%DB%8C%D8%B1) رو مطالعه بفرمایید)

i.RB92
جمعه 19 مهر 1392, 12:24 عصر
آره اگر بگه مشکل نداره میخورم . چون به خودش , علمش , بینشش , عرفانش و غیره .... ایمان دارم.باز هم ذکر میکنم که ایشون هیچ وقت همچین حرفی نمیزنه . اگر مطمئن نیستی میتونی امتحان کنی
پس متاسفم برات...

mohsen.yp
جمعه 19 مهر 1392, 17:33 عصر
مرجع تقلید بر اساس احکام دین نظر می دهد و دین هیچ گاه به پایمال شدن حقوق دیگران امر نمی کند.

Vitallity
شنبه 20 مهر 1392, 15:58 عصر
مرجع تقلید بر اساس احکام دین نظر می دهد و دین هیچ گاه به پایمال شدن حقوق دیگران امر نمی کند.
برتنارد راسل یه سخن خیلی خوبی داره:
"من هرگز حاضر نیستم برای عقیده‌ام بمیرم، چون ممکن است عقیده‌ام اشتباه باشد."

اما زمانی که عقیده‌ات رو بولد و بزرگتر از دیگران نشون می‌دی یعنی حاضر به شک در عقیده‌ات نیستی. انجمن یه مکان عمومی برای آشنایی با سایر عقیده‌هاست. راستی... همین مرجع تقلید برای استفاده شخصیش حق برنامه‌نویس سیستم‌عاملش رو پرداخته؟

aminireza65
شنبه 20 مهر 1392, 16:28 عصر
:قهقهه::قهقهه::قهقهه::قهقهه:: هقهه::قهقهه:
دوستان جو معنوی تالار منو تحت تاثیر قرار داد
بابا اینجا یه تالار برنامه نویسیه چه ربطی به مکارم شیرازی داره آخه
:لبخند:

_elhfarzan
شنبه 03 آبان 1393, 15:18 عصر
دوستان عزیز که جو معنوی دارند توجه داشته باشند.
اینجا ایرانه
من به عنوان یه مهندس نرم افزار تو بدترین جای دنیا از لحاظ حفظ کپی رایت دارم زندگی میکنم
اگر من از سایتهای دیگر برندارم شک نکنید در تمامی کارهایم شکست خواهم خورد زیرا :
1- باید برای هر کاری برم دیزاینر استخدام کنم
2- دیزاینر هوا نمیخوره پول میخواد
3- پول اون با پول من میشه پول زیادتر از
4- کارفرما میگه اوووووو چ خبره من این کارو میدم فلانی فقط با نصف قیمت
5- راستم میگه فلانی چون حقوق نرم افزار نویسها تو ایران قدر پشکل گاو رعایت نمیشه خیلی راحت برمبداره ارزون هم میفروشه
6- حالا این مرجع تقلید شما کجا بوده تا حالا
7- اگه حرف مرجع تقلید شما که اصلا اهمیت داشت الان بانک ها رسما نزول خوری و دزدی نمیکردن
داداش من این اسلام میگه اگر زمانی از گشنگی داشتید میمردید خوردن گوشت مار هم حلاله

iceweek
شنبه 03 آبان 1393, 15:50 عصر
مالکیت معنوی اصلا مسئله شرعی نیست.مسئله انسانیه.احترام به حقوق دیگران مسئله انسانیه.
در جواب پست بالا که 7 مورد ذکر کردن.
فرض کنید شما میرین توی یه شرکت .کارمنده ازت رشوه میخواد.میگی چرا.میگی اگه بری پیش نفر بعدی اونم ازت میخواد.منطقیه؟اگر بری توی یه شهر ببینی از 1000 نفر 900 نفر دزدی میکنن.شما اگر بدزدی ،دزدیت موجهه؟

sun2rise
یک شنبه 04 آبان 1393, 02:47 صبح
دوستان عزیز که جو معنوی دارند توجه داشته باشند.
اینجا ایرانه
من به عنوان یه مهندس نرم افزار تو بدترین جای دنیا از لحاظ حفظ کپی رایت دارم زندگی میکنم
اگر من از سایتهای دیگر برندارم شک نکنید در تمامی کارهایم شکست خواهم خورد زیرا :
1- باید برای هر کاری برم دیزاینر استخدام کنم
2- دیزاینر هوا نمیخوره پول میخواد
3- پول اون با پول من میشه پول زیادتر از
4- کارفرما میگه اوووووو چ خبره من این کارو میدم فلانی فقط با نصف قیمت
5- راستم میگه فلانی چون حقوق نرم افزار نویسها تو ایران قدر پشکل گاو رعایت نمیشه خیلی راحت برمبداره ارزون هم میفروشه
6- حالا این مرجع تقلید شما کجا بوده تا حالا
7- اگه حرف مرجع تقلید شما که اصلا اهمیت داشت الان بانک ها رسما نزول خوری و دزدی نمیکردن
داداش من این اسلام میگه اگر زمانی از گشنگی داشتید میمردید خوردن گوشت مار هم حلاله

کاری که شما میکنید آخه حرفه ای نیست اصلا کاری به شرعی و انسانیت اون ندارم ولی اگه قراره به پیشرفت باشه هیچ وقت نمیشه با طرح های یکی دیگه پیشرفت کرد
اگه ایده های خودتون رو عملی کنید بیشتر از اینا کاسب هستید

sun2rise
یک شنبه 04 آبان 1393, 02:51 صبح
قانون کپی رایت در ایران برای برنامه نویسان ایرانی باید رعایت بشه دلیلش هم اینه که شما مراجعه کنید به پلیس فتا میتونید مراحل کیفری اون رو پیگیری کنید و از طرف متخلف شکایت کنید و شکایت شما قابل قبول هستش خدمت دوست عزیزمون Vitallity (http://barnamenevis.org/member.php?219653-Vitallity) باید بگم که این قانون داخل کشور رعایت میشه و خارج کشور رعایت نمیشه همانطور که ما رعایت نمیکنیم کشورهای خارجی نیز حق کپی کردن محصولات ما را دارند و ما نمیتوانیم از آن ها شاکی باشیم
در ضمن فکر میکنی چند درصد نرم افزارهای موجود تو بازار ایران رو خود ایرانی ها کرک کردن؟
اگه ایرانی ها چنین بخاری داشتن که این کارها رو انجام بدن دیگه باید گفت اکثر ایرانیا برنامه نویس هستن که میتونن ویندوز سرور رو کرک کنن:متفکر: