PDA

View Full Version : ارسال یک کلمه از محیط ویندوز به برنامه

kianpars
یک شنبه 14 مهر 1392, 14:15 عصر
سلام
من میخام یک کلمه رو (هرجایی از ویندوز و بقیه برنامه) انتخاب کنم بعد کلیلک راست کنم روش و بفرستم به برنامه خودم حالا دوتا نکته اینجا هست یکی این که چطوری به راست کلیک ویندوز یه گزینه اضافه کنم و نکته بعدی اینکه چطوری بفرستم به برنامه ؟؟؟
ممنون میشم اگه کسی بتونه کمک کنه

fjm11100
یک شنبه 14 مهر 1392, 14:49 عصر
منوی سمت راست را خود برنامه ها program میکنند و شما نمیتونی تغیرش بدی. البته میتونی clipboard را تحت نظر بگی تا به محض کپی کردن اون متن برنامه ات متن را بگیره

kianpars
یک شنبه 14 مهر 1392, 16:12 عصر
منوی سمت راست را خود برنامه ها program میکنند و شما نمیتونی تغیرش بدی. البته میتونی clipboard را تحت نظر بگی تا به محض کپی کردن اون متن برنامه ات متن را بگیره

یعنی شما میگی که نمیشه یه گزینه به منو کلیک راست اضافه کرد ؟؟؟؟ من شنیدم که با رجیستری میشه اینکارو کرد

pedram.11
یک شنبه 14 مهر 1392, 18:59 عصر
تا اونجایی که من میدونم وقتی شما روی برنامه ی خاصی راست کلیک میکنید منوی مربوط به اون نمایش داده میشه و اینکه با رجیستری میشه گزینه ی راست کلیک هارو تغییر داد مربوط به منوی راست کلیک خود ویندوز در دسکتاپ و ... هست نه منو های برنامه های مختلف!
به نظر من برای اینکار بهتره برنامه رو طوری معرفی کنید که به استفاده از یک کلید میانبر(یا خیلی راحتتر با ستفاده از تایمر بعد از چند ثانیه)، هندل تاپ ترین پنجره گرفته بشه و با استفاده از اون مقادیر رو دریافت کنید.

fjm11100
یک شنبه 14 مهر 1392, 20:15 عصر
با رجیستری فقط ویندوز و بعضی از برنامه های microsoft را میشه عوض کرد. البته غیر ممکن نیست میشه هندل اون منو را بدست بیاری و بهش اضافه کنی به شرطی که استاندارد باشه و از api ویندوز برای ترسیمش استفاده شده باشه نه اینکه کامپوننت خاصی باشه. کلا روش جالبی نیست

kianpars
سه شنبه 16 مهر 1392, 23:31 عصر
منظور من این بود که یک متن رو انتخاب کنم و روی متن راست کلیلک کنم !!!!!!!!!!!!!!!!

barnamenevisjavan
پنج شنبه 18 مهر 1392, 14:02 عصر
برای ایجاد منوی کلیک راست باید از shell استفاده کنی در موردش سرچ کن/

abdullah20
پنج شنبه 18 مهر 1392, 14:11 عصر
ایجاد یک ایتم در منوی راست کلیک متن کار زیاد سختی نیست
اصل اینه که دستوری بنویسیم که وقتی کاربر روی اون گزینه کلیک کرد متن به نرم افزار ارسال بشه
من دو سال پیش مشابه این کار را کردم ولی درست یادم نیست
فکر کنم همچین دستوراتی به com نویسی معروفند