PDA

View Full Version : سوال: چند تا سوال در مورد طراحی سایت

Mohammad_dn
یک شنبه 14 مهر 1392, 15:23 عصر
سلام چندتا سوال داشتم...لطفا پاسخ بدین...

1:من میخوام تو سایت در قسمت ورود یک قسمتی درست کنم که کاربر بتونه نوع ورودشو انتخاب کنه...
مثلا دو نوع انتخاب میزاریم:
..استاد
..دانشجو
خوب حالا بر فرض این که طرف گذینه ی دانشجو رو انتخاب کرد و وارد شد....بعد از وارد شدن..چطور میشه فهمید که آیا این کاربر به عنوان استاد وارد شده یا دانشجو؟؟؟
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2:فرض کنید ما یه قسمتی داریم که کاربرا میتونن اونجا پست بزارن...پایین هر پستی هم که هر کاربری میزاره یک لینک هست با عنوان(ارسال پیام) ..خوب تا اینجای کار مشکلی نیست..حالا میخوام وقتی رو این لینک کلیک میشه...یک صفحه ی پاپ آپ باز بشه و پس از باز شدن...اطلاعات اون شخص رو بر اساس آیدی کاربر بخونه و بعد نمایش بده...که در نهایت کاربر بتونه بر اساس اون اطلاعات بدون اینکه صفحه رفتو برگشتی داشته باشه پیام خودشو برای اون کاربر ارسال کنه(احتمالا چنین چیزی رو تو سایت هایی مثل فیسبوک دیدید)
فکر کنم یه طرف این مسئله بر میگرده به آژاکس...

Mohammad_dn
یک شنبه 14 مهر 1392, 21:03 عصر
کسی نیست جوابی به این سوالات بده؟؟؟؟؟؟؟؟:ناراحت::ناراحت: :ناراحت::ناراحت::ناراحت::نار حت::ناراحت:

anvar
یک شنبه 14 مهر 1392, 21:36 عصر
بستگی به سیستم لاگینت داره ولی طرح کلی بدین صورته که شما یک جدول برای نقش ها داری (مثلا استاد - دانشجو - مدیر سیستم - و ....) در جدول کاربران هم باید ستونی به نام ID نقش داشته باشی تا مشخص کنی که این کاربر نقشش فلانه. حالا هر کجا که بخواهی می تونی با استفاده از ID کاربر اطلاعات کاربر رو از جدول بگیری و نقشش هم چک کنی که چیه!

سول 2 - گرفتن اطلاعات یک کاربر بر اساس ID صورت می گیره - موقعی که اطلاعات رو لود می کنی و نمایش میدی به لینک دکمه ارسال پیام یک ID ضمیمه کن تا بتونی بعدا بگیریش

مثلا
~/message.aspx?id=12
حالا فرم Pop Up که لود شد ID رو از کویری استرینگ بگیر