PDA

View Full Version : پر کردن لیست کامبو باکس در زمان اجراء

vb341
سه شنبه 15 فروردین 1385, 23:28 عصر
من میخوام یه کامبو باکس در زمان لود شدن فرم مقداری رو از بانک با دستور sql بخونه و از کد sql زیر استفاده میکنم که اونو تو خود دیتاست طراحی کردم .
SELECT DISTINCT nam FROM table1
ولی نمیدونم چطور به کامبو ربطش بدم که اطلاعات رو تو کامبو نشون بده

programmermp
چهارشنبه 16 فروردین 1385, 08:44 صبح
من میخوام یه کامبو باکس در زمان لود شدن فرم مقداری رو از بانک با دستور sql بخونه و از کد sql زیر استفاده میکنم که اونو تو خود دیتاست طراحی کردم .
SELECT DISTINCT nam FROM table1
ولی نمیدونم چطور به کامبو ربطش بدم که اطلاعات رو تو کامبو نشون بده

با سلام

اگه منظور شما از پر کردن کامبو باکس قرار دادن مقادیر یک فیلد از بانک باشه شما می تونید

یک دستوری بنویسید که بر اساس شرطی یا اینکه بدون هیچ شرطی مقادیر فیلد مورد نظر را در کامبو

باکس قرار بده مثلا یک حلقه بسازی که در آن تا زمانی که به آخرین رکورد می رسه یکی یکی مقادیر

مربوط به آن فیلد را که البته آن فیلد به یک تکست باکس بایند شده در کامبو باکس اضافه کنه که در این

حالت مقداری که می خواهد به کامبو باکس اضافه شود از تکست باکس گرفته می شه که به آن فیلد

بایند شده.

موفق باشید

nazaninam
چهارشنبه 16 فروردین 1385, 09:51 صبح
میتونی مقادیری که توسط دستور select انتخاب شده توسط یک sqldataadapter وارد یک dataset کنی ودر زمان اجرا خاصیت datasource اون combobox رو برابر این dataset قرار بدی البته
باید display member و value member رو هم تعیید کنی
برای راحتی کار از اشیا data خود دات نت استفاده کن

taherbaghal
چهارشنبه 16 فروردین 1385, 11:36 صبح
همون طورکه دوستان گفتن میتونی مقادیر رواز دیتاست بخونی و به کمبوباکست اضافه کنی حالا این مقدار میتونه بر اساس شرط باشه یا نه

combobox.items.add(dataset.tabelame.row(rownumber) .itemarray(columnnumber((
امیدوارم مفید واقع بشه