PDA

View Full Version : انتقال پروژه به روت !؟

yeksib
یک شنبه 14 مهر 1392, 20:52 عصر
با سلام و وقت به خیر خدمت yii فریموک کاران عزیز:

یک سوالی داشتم اون هم این بود که من میخوام سورس پروژه رو به روت انتقال بدم برای مثال:

localhost/yii/portal
localhost/yii

مثلا ادرس بالا به ادرس دومی تغییر کنه . آدرس بالایی همون فولدری هست که با استفاده از دستورات کامنت پرامپ به صورت اتوماتیک ساخته شده . حالا برای انتقال به پوشه ی بالایی یعنی همون پوشه روت yii فریمورک باید من چیکار کنم ! برای بهبود آدرس های وبسایت .
با تشکر از همه ی دوستان!

Pouyan2010
دوشنبه 15 مهر 1392, 06:38 صبح
سلام
اصلاح این خط از فایل index.php پروژه:
از:

$yii=dirname(__FILE__).'/../yii/framework/yii.php';
به:

$yii=dirname(__FILE__).'/yii/framework/yii.php';
دومین تغییر شما هم در مسیرهایی است که در پروژه ممکن است غیر استاندارد به داخل مسیر فریم ورک داشته باشی که باید اصلاح بشند.
حواست باشه که در داخل پوشه ی yii/framework/ یک فایل .htaccess وجود داره که از فریم ورک محافظت می کنه و کل دسترسی ها رو بهش می بنده، پس نمی تونی محتویات داخل پوشه yii/framework را بیرون بیاری و بزاری کنار پروژه، باید اون داخل پوشه خودش باقی بمونه.
موفق باشی

yeksib
دوشنبه 15 مهر 1392, 14:47 عصر
سلام
اصلاح این خط از فایل index.php پروژه:
از:

$yii=dirname(__FILE__).'/../yii/framework/yii.php';
به:

$yii=dirname(__FILE__).'/yii/framework/yii.php';
دومین تغییر شما هم در مسیرهایی است که در پروژه ممکن است غیر استاندارد به داخل مسیر فریم ورک داشته باشی که باید اصلاح بشند.
حواست باشه که در داخل پوشه ی yii/framework/ یک فایل .htaccess وجود داره که از فریم ورک محافظت می کنه و کل دسترسی ها رو بهش می بنده، پس نمی تونی محتویات داخل پوشه yii/framework را بیرون بیاری و بزاری کنار پروژه، باید اون داخل پوشه خودش باقی بمونه.
موفق باشی

سلام دوست من فکر کنم سوالم رو خوب نپرسیده باشم !
من میخوام که پروژه ام در مسیر مستقیم اجرا بشه . برای مثال وقتی که این پروژه رو به هاست منتقل میکنیم در صفحه ی اصلی که کاربر همه ی فولدر ها رو میبینه و بعد که مثلا روی portal کلیک میکنه وارد پروژه میشه و تمامی آدرس ها کلمه ی portal قبلش وجود داره برای مثال mysite.ir/portal/register
من میخواهم نام پروژه کلا حذف بشه و آدرس مثلا صفحه ی ثبت نام به این شکل تغییر کنه mysite.ir/register
یعنی کلمه ی portal به کلی حذف بشه !

این کاری که شما میگفتید رو انجام دادم ولی هیچ تغییری نکرد و کلا پروژه اجرا نمیشه !

برای این کار من باید چیکار کنم ؟
ممنون

rezaonline.net
چهارشنبه 01 آبان 1392, 00:32 صبح
خب محتوای پوشه portal رو یه دایرکتوری بیارید عقبتر یعنی توی پوشه public_html بذارید .