PDA

View Full Version : سوال: read only شدن دیتابیس.... لطفا کمک کنید

hosseinbarnamenevis
دوشنبه 15 مهر 1392, 03:01 صبح
سلام دوستان
من یه برنامه ساختم و فایل دیتابیس رو هم تویه پوشه دیباگ گذاشتم و تویه محیط کدنویسی مشکلی وجود ندارده و کاملا همه چیز کار میکنه اما زمانی که ستاپ میسازم با خود ستاپ ساز ویژوال و برنامه رو داخل کامپیوتر دیگه نصب میکنم اصلا نمیتونم چیزی داخلش ذخیره کنم و با پیغام read only مواجه میشم
البته یه مدت پیش اینطوری نبود
چه جوری میتونم این مشکل رو حل کنم
ضمنا موقع ساخت ستاپ تمام پیش نیازای لازم رو هم بهش میدم اما بازم نمیشه :ناراحت:

biyarjomandi
دوشنبه 15 مهر 1392, 07:01 صبح
سلام . امتحان کن ببین با راست کلیک و استفاده از گزینه run as administrator باز هم همین مشکل رو داری ؟
ببین اگر میتونی از برنامه های ست آپ سازی غیر از ویژوال استادیو استفاده کن . برنامه خودتو در پوشه مخفی program data در درایو C نصب کن چون در ویندوز 7 و 8 نصب برنامه های بدون Certificate و یا به اصطلاح third party در پوشه هایی مثل ویندوز و program file چنین مشکلاتی رو ایجاد میکنه . برنامه خودتو Build کن و فایلهای اونو از پوشه release بردار و با برنامه هایی مثل instal shiled یا setup factory ست آپ خودتو بساز

vb341
دوشنبه 15 مهر 1392, 17:23 عصر
اگر منظورتون فایل دیتابیس برنامه هست باید به طریق زیر عمل کنید :
1 - بر روی فایل mdf راست کلیک کنید و گزینه properties رو انتخاب کنید
2- وارد تب security بشین و گزینه edit رو انتخاب کنید
3 - گزینه add و سپس advanced و بعد find now رو بزنید و یوزر everyone رو انتخاب کنید
4 - پس از انتخاب یوزر everyone از قسمت premission for everyone گزینه full control رو تیک بزنید تا دسترسی کامل برقرار بشه

در نهایت همین مراحل رو برای فایل ldf هم انجام بدین

masoud sh
جمعه 16 مرداد 1394, 15:47 عصر
میدونم تاپیک خیلی قدیمیه ولی چون خودم همین مشکلا داشتم گفتم جوابی که براش پیدا کردما بزارم شاید به درد بقیه بخوره
من بعد اتچ کردن دیتابیسم تو برنامه با کد زیر اونا از حالت رید انلی خارج میکنم چون وقتی برنامه تو درایو ویندوز نصب میشه دیتابیسش حتما ریدانلی میشه مگر اینکه پرمیشن فول کنترل بهش بدی که با این کد دیگه درگیر پرمیشنا نمیشی
ALTER DATABASE [Data_Base_Name.mdf] SET READ_WRITE WITH NO_WAIT