PDA

View Full Version : جطور یک سایت برای یه شرکت فروش قطعات کامپیوتر و لپ تاب بنویسم.

RIG000
دوشنبه 15 مهر 1392, 11:26 صبح
لطفا هر جی در مورد نحوه کلی انجام کار میدونید بهم راهنمایی کنید . این سایت شامل کاربرانی میشه که به سایت لاگین میکنن.
و ....
نمونه کاری از دیتابیس این نو ع پروژه ها میخام.
جه فیلد هایی مد نظر هست. ؟
آیا درسته با mvc بنویبسیمش؟ هر جند که من خیلی سعی دارم با mvc بنویسمش....
لطفا" کمک کنید.

RIG000
دوشنبه 15 مهر 1392, 12:02 عصر
یکی اینجا یه راهنمایی کنه .. ...

RIG000
دوشنبه 15 مهر 1392, 12:07 عصر
صفحه اصایش رو هم میخام مثل windows 8 همون metro ui درش بیارم.... با تصاویر لپ تاپ و .... که روشون کلبک کنم لینک بشن...

ramin149
دوشنبه 15 مهر 1392, 12:31 عصر
شما یک سوال کلی پرسیدید . که دارای کلی جزئیات می باشد .
به نظر من در حال حاضر بهترین تکنولوژی mvc می باشد . و برای قالب metro ui یک جستجو در گوگل انجام دهید .

RIG000
دوشنبه 15 مهر 1392, 12:46 عصر
حالا تو یه قسمتش منظورم اینه که دیتاییسش جطوریه؟ کس قبلا" کار نکرده؟

MiladParvane
چهارشنبه 17 مهر 1392, 13:16 عصر
سلام دوست عزیز

در ابتدای سوال شما جمله در مورد نحوه کلی انجام کار رو دیدم که منم جواب کلی میتونم بدم

شما در مرحله نخست باید اون شرکتی که قصد نوشتن سایت رو داره نیازاتشو بررسی کنی چون این سایتها میتونن خیلی با هم فرق داشته باشن شما با یه نمونه کار نمیتونی در حد عالی این کارو انجام بدی چون اینطوری شناخت بسیار دقیقی روی این سیستم نداری و چون شناخت بسیار دقیقی وجود نداره پس تغییرات هم اسان نیست

مرحله دوم طراحی دیتابیس هستش چون تا نیازا رو نشناسی نمیتونی دیتابیس دقیق و درست طراحی کنی و اینکه چه فیلدهایی مد نظر هستش اینو نیاز شرکت میگه نه تجربه شخصی ما
بله درسته با mvc بنویسین به شرطی که واقعا mvc کارکنید نه هر روشی که اول به ذهن میرسه چون اگر شما با mvc کارکنید ولی اوصولشو درست رعایت نکنی در واقع mvc کار نشه بهتره چون اون وقت این پروژه از نظر زمان پیاده سازی رکورد میزنه!

RIG000
چهارشنبه 17 مهر 1392, 13:30 عصر
راستش فرموده شما متین.... . انصافا کاملا قبول دارم .
اما من یه مشکلی این وسط دارم که اونم طراحی قالب سایت هست که اذیتم میکنه شدید جون کلا یه جورایی طراح سایت نیستم.
اما مراحل کار با دیتابیس رو به این شکل میخام انجام بدم.
1 create database and table
2 - using datrabase first for connecting to mvc
3- create a namespace for add update delete load and ...
4 create controller for work witn view model and namespace
5- get data from model database and send for viewmodel
مجبور شدم اینجوری بنویسم هر جند انگلیسم زیر zero هست ...
این روال کار منه ....
حالا میشه از اینکه بهم گفتی mvc کار کن به طور درست و گرنه رکورد میزنی تو زمان و همه جی که خیلی طول میکشه سایت رو بسازی ... کدام مراحل رو باید در نظر بگیرم؟
در ضمن من از sql2012 enterprise میخام استفاده کنم. بعدا" واسه قضیه هاست و ... به مشکل میخورم؟ خیلی ها گفتن sqlserver 2008 r2 استفاده کن ...

MiladParvane
چهارشنبه 17 مهر 1392, 14:47 عصر
بسیار خوب
شما html و css و jquery رو تا حدودی باید بلد باشید میتونین سایت طراحی کنین اگه نیستین تو اینترنت سرچ کنین فراوان مطلب پیدا میکنین بعدشم شما مجبور نیستسین که از metro استفاده کنین با همین html css jquery میشه یه قالب خوب طراحی کرد هنر انجام کار ساده انجام دادنه یعنی در عین سادگی قابل توسعه و در عین حال پیشرفته هست منظورم اینه که برای خودت سخت نگیر

مراحل کار با دیتابیس هم بستگی به این داره که شما دیاگرام دیتابیستو نو کشیدین یا نه اگه کشیدین به راحتی دیتابیستون طراحی میشه
ببین من در مورد گفته من که mvc کار کن به طور درست یه چیز کلی که در تمام زبان های برنامه نویسی انجام میشه رو گفتم اگه داخل ویندوز کار میکردی بازم همین بود یعنی همه مراحل رو منظورم بود نه فقط یه جا

به مثال توجه کن

مثلا از خونه شما تا فلان جا میخوای بری مسیری رو انتخاب میکنی که نزدیک تر باشه در برنامه نویسی هم ایجوری هست
با sql2012 enterprise کار نکردم برات پرسوجو میکنم
موفق باشی

RIG000
چهارشنبه 17 مهر 1392, 15:03 عصر
دوست عزیز همشهری امیدوارم که بتونم ازت راهنمایی های خوبی بگیرم...
نه هنوز دیاگرامشو نکشیدم ....
جون وب رو به نوعی اصلا کار نکردم...
اگه ویندوزی بود به راحتی جمعش میکردم...
اما تو وب کلا قضیه داره فرق میکنه .....
وکلا" نمی دونم بتونم پروژه رو جمع کنم یا نه!!!
وخیلی فکرم رو مشغول کرده...

MiladParvane
چهارشنبه 17 مهر 1392, 15:13 عصر
یه سوال پروژه پایانی هست یا پروژه تجاری چون خیلی فرق دارن

RIG000
پنج شنبه 18 مهر 1392, 08:59 صبح
کاملا تجاری

star_rh
پنج شنبه 18 مهر 1392, 09:52 صبح
به نظر من اگه یکم uml بلد باشی می تونی یه معماری وب کامل رو طراحی کنی.
در ضمن شما می تونی از سایت های OpenSource فروشگاهی دیتا بیسش رو ببینی و اونی که نیاز داری بنویسی.
مثلا OpenCart رو ببین . فایل sql ش خیلی کامله.

RIG000
پنج شنبه 18 مهر 1392, 10:15 صبح
یه سوال view تو یه پست قبلی پرسیدم اونو نگاش میکنی؟؟؟ تو یه سوال دیگه . تو این پیج نه ...

RIG000
پنج شنبه 18 مهر 1392, 10:18 صبح
http://barnamenevis.org/showthread.php?423118-%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D8%B1-%D9%88%D8%A7%D8%B3%D9%87-post-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D8%A7%D9%86%D8%AC%D8%A7%D9%85-%D9%85%DB%8C%D8%B4%D9%87...!!!