PDA

View Full Version : گفتگو: نظر شما دوستان در مورد پروژه مدیریت اموزشگاه ها - (همراه با تصاویر برنامه)

mousa1992
دوشنبه 15 مهر 1392, 13:05 عصر
سلام به خوبان
وقتتون بخیر
ابتدا تشکر میکنم از حضور گرمتون در سایت و فعالیت های مفیدتون که هم باعث محکم شدن بیس خودتون در مباحث میشه و هم کمکی برای دوستان تازه کار
بریم سراغ یکی از شیرین ترین مباحث سایت :) و از مدیران عزیز تالار تقاضا دارم که تاپیک رو حذف و یا انتقال ندن تا زحماتی که برای پروژه کشیده شده هدر نره و نظر دوستان رو در مورد ارزش کار انجام شده بدونم

خب همونطور که از اسمش پیداست پروژه برای مدیریت اموزشگاه هاست و در زیر امکانات و توضیحات نرم افزار همراه با تصاویر قرار میدم تا دوستان بتونن نظرشون رو دقیق بیان کنن و باشد که ایده هایی در ذهن های خلاق شکل بگیرد

برنامه قابلیت کار بر روی شبکه ندارد
ثبت اطلاعات دانشجویان و اساتید
ثبت و مشاهده و پرینت اسناد دانشجویان و اساتید
مشاهده و ثبت حساب دانشجو و استاد ( نمایش میزان بدهی و بستان کاری و ریز حساب )
مشاهده و ثبت تاریخچه دانشجو و استاد
ثبت و مشاهده دوره های تشکیل شده و ثبت نام دانشجویان در دوره ها
هشدار در صورت تداخل برنامه اساتید در دوره ها
انتخاب سیستم نمره دهی برای هر دوره و قابلیت افزودن سیستم های جدید ( الفبایی و عددی )
استفاده از کامپوننت های تماما شخصی و استفاده از wpf برای ساخت بعضی از کامپوننت ها ( که در تصاویر مشخص است )
استفاده از سیستم مدیریت پایگاه داده SQL SERVER 2008 R2 Enterprise Edition و index گذاری جداول جهت دستیابی سریع به داده ها
استفاده از تکنولوژی Entity Framework برای برقراری ارتباط با دیتابیس
صفحه بندی گرید ها در محل های مورد نیاز
تک یوزر
گزارش گیری در تمامی موارد ذکر شده و استفاده از crystal report
ارسال پیامک به دانشجویان و اساتید

تصاویری از محیط نرم افزار ( البته هنوز برنامه تکمیل نشده و احتمالا از GUI بهتری برخوردار خواهد بود ) :

111591
111592
111593
111594
111595

فروش به صورت عمومی هست
با تشکر
موفق و شاد

Direlap
دوشنبه 15 مهر 1392, 13:55 عصر
تبریک میگم بابت همچین برنامه ای که نوشتید

1) از کدوم ورژن ef استفاده کردید ؟
2) از کدوم ورژن دات نت استفاده کردید ؟
3) پیامکتون از چه طریقی ارسال میشه ؟
4) مدیریت حساب هاتون رو با متدهای استاندارد حسابداری ایجاد کردید یا نه ؟
5) اگه آموزشگاه چند شعبه داشته باشه فکری براش شده که اینا در ارتباط باشن ؟(تو همین نسخه یا نسخه های بعد)
6) نسخه آزمایشی دارید برای برنامتون ؟ سایت اختصاصی چطور ؟
7) از چه الگویی برای برنامه نویسیتون استفاده کردین ؟

یه تبریک دیگه بابت استفاده نکردن از کامپوننت شرکت های ثالث

درباره قیمت گذاری هم بهتون بگم که یه نرم افزاری بود که اسمش یادم نیست ولی امکانات بیشتری به نسبت برنامه شما داشت و فقط از لحاظ گرافیکی از برنامه شما عقب بود و برای هر نسخه حدود 500 هزار تومن قیمت گذاری کرده بود. البته قصد پایین آوردن برنامه شما رو ندارم و فقط هدفم اطلاع رسانی درباره قیمت به شما بود.

و این سوال هم برای خودم میپرسم :

برای محافظت از کدهای برنامه (جلوگیری از سرقت کدها)و بانک اطلاعاتی تون (دیگه کسی نتونه بانک اطلاعاتی رو در کامپیوتر دیگه ریستور کنه و ازش استفاده کنه) چه کاری انجام دادید ؟

mousa1992
دوشنبه 15 مهر 1392, 18:32 عصر
سلام دوست عزیز
ممنون بابت تبریک و لطفتون

خب سوالاتتون رو به ترتیبی که فرمودید پاسخ میدم

1 - از نسخه 4 استفاده کردم
2 - دات نت 4
3 - از طریق وب سرویس
4 - با استفاده از متود های خودساخته
5 - در این نسخه نه ! قصد انجام این کارو داشتم ولی خب متاسفانه به دلیل مشغله زیاد مجبور شدم این نسخه رو به همین امکانات محدود کنم
6 - امروز نرم افزارو به اموزشگاهی پیشنهاد دادم که کلا قصد به روز شدن رو نداشتن و من بهشون پیشنهاد کردم از نسخه ازمایشی نرم افزار استفاده کنن و در صورت تمایل خریداری کنن ؛ بله نسخه ازمایشی هم داره . در مورد سایت هم قصد انجامشو دارم ولی هنوز این کارو انجام ندادم ( نرم افزار هنوز تکمیل نشده )
7 - الگوی خودم :p

از کدهام محافظت نمیکنم
و همچنین بانک اطلاعاتی هم قابل دسترس هست

و خوشحال میشم پیشنهاد ها و انتقادهای سازندتون رو بدونم
بازم ممنون بابت حضورتون

دوستان منتظر نظرات بیشترتون هستم

Direlap
دوشنبه 15 مهر 1392, 18:57 عصر
4 - با استفاده از متود های خودساخته

پس مثل برنامه های حسابداری حساب تفصیلی و از این نوع روش ها به کار نبردین.

5 - در این نسخه نه ! قصد انجام این کارو داشتم ولی خب متاسفانه به دلیل مشغله زیاد مجبور شدم این نسخه رو به همین امکانات محدود کنم
6 - بله نسخه ازمایشی هم داره .
از کدهام محافظت نمیکنم

پس اگه اینطور باشه چگونه مطمئن هستید که برنامتون کرک نشه و بدون این که از شما بخرن بتونن کرکش کنن و ازش استفاده کنن ؟

و همچنین بانک اطلاعاتی هم قابل دسترس هست

و خوشحال میشم پیشنهاد ها و انتقادهای سازندتون رو بدونم

با این فرض که تمام کارهای اموزشگاه تو این برنامه ذخیره میشه و میشه گفت به نوعی این اطلاعات برای آموزشگاه ارزشمند هستن اگه دیتابیس برنامه دست یکی دیگه بیفته میتونه راحت ازش استفاده کنه. راهکارتون برای مقابله با این کار چیه ؟

در ضمن هر وقت صلاح دونستید و تونستید یک نسخه از تریال این برنامرو همینجا قرار بدید تا بقیه هم بتونن ازش استفاده کنن(البته استفاده محدود و آزمایشی.)

و در آخر اینم بگم که منظورم از این سوال و جواب ها ارتقای برنامه شما و ارتقای اطلاعات خودم هست.(همین بازی برد بردی که اخیرا هی گفته میشه :لبخند: )

mousa1992
دوشنبه 15 مهر 1392, 20:05 عصر
پس اگه اینطور باشه چگونه مطمئن هستید که برنامتون کرک نشه و بدون این که از شما بخرن بتونن کرکش کنن و ازش استفاده کنن ؟

خوشحال میشم اونقدر ارزشمند باشه که از نسخه کرک شده اون استفاده بشه

با این فرض که تمام کارهای اموزشگاه تو این برنامه ذخیره میشه و میشه گفت به نوعی این اطلاعات برای آموزشگاه ارزشمند هستن اگه دیتابیس برنامه دست یکی دیگه بیفته میتونه راحت ازش استفاده کنه. راهکارتون برای مقابله با این کار چیه ؟
کاملا درسته و میشه اطلاعاتشو کد کرد که دسترسی سختر باشه

در ضمن هر وقت صلاح دونستید و تونستید یک نسخه از تریال این برنامرو همینجا قرار بدید تا بقیه هم بتونن ازش استفاده کنن(البته استفاده محدود و آزمایشی.)
چشم در صورت تمایل همینجا قرار میدم

و در آخر اینم بگم که منظورم از این سوال و جواب ها ارتقای برنامه شما و ارتقای اطلاعات خودم هست. ممنون دوست عزیز لطف دارید من خودمم کسی کاری انجام بده بذاره سایت سوال جوابش میکنم ;)

دوستان منتظر نظرات ارزشمندتون هستم

mousa1992
سه شنبه 16 مهر 1392, 13:18 عصر
سلام
دوستان منتظر نظرات ارزشمندتون هستم

111632

abdullah20
سه شنبه 16 مهر 1392, 13:53 عصر
من اصولا برای نرم افزار خیلی ارزش قائل هستم بر خلاف اکثر مهندسین کامپیوتر در ایران که قیمت ها را خیلی پایین میدهند(البته تقصیر هم ندارند ولی به هر حال).یک نرم افزار برای یک برنامه نویس چون خودش اون را طراحی کردن و مهارت داره کار خواصی نیست و برای برای مشتری خیلی ارزش داره . این جمله را وقتی برای اولین بار داشتم برنامه نویسی را با vb 6 یاد میگرفتم یکی از استاتید بهم گفت و همچنین گفت شما الان چیزی از برنامه نویسی نمیدونید و اگر من
الان به شما ساخت یک ماشین حساب با چهار عمل اصلی را یاد بدم برای شما یک دنیا ارزش داره و همین طور هم بود و همچنین گفت چند سال سال دیگه که برنامه نویسی حرفه ای شدید این روزها را فراموش نکنید و برای نرم افزاری که تولید میکنید ارزش قائل باشید و قیمتها را پایین ندهید.
ظاهر نرم افزار با وجود این که از کامپوننت های زیبا سازی استفاده نکردید بد نشده
احتمالا کدنویسی خوبی هم انجام داده اید
قبلا اقا صفایی نیا یک نرم افزار تولید کرده بودند و میخواستن بفروشن و از من قیمت خواستن و من قیمت برای فروش به یک شرکت را 20 میلون تومان دادم و فروش به صورت عمومی را 1 میلون تومان که خیلی از دوستان ایراد گرفتن و گفتند زیاد است ولی ایشون با مبلغ 20 میلیون به چند شرکت فروختن
شما تصاویر کل فرم ها و فرم اصلی برنامه را هم بگذارید تا بیشتر با امکانات اشنا بشیم

veniz2008
سه شنبه 16 مهر 1392, 23:05 عصر
سلام.
قبل از اینکه بریم روی بحث قیمت یکی دو نکته رو عرض میکنم :
1. حیفه واسه زحمتی که کشیدی، از سورس برنامه هیچ محافظتی نکنی.
2. اطلاعات مهم دیتابیس رو حتما کد کذاری کنید تا مانع دسترسی غیر مجاز اشخاص بشید.
3. اگه واسه برنامه هیچ قفلی (نرم افزاری یا سخت افزاری) قرار ندید راحت بین شرکت های مختلف دست به دست میشه و اینطوری نمیتونید سود مناسبی رو داشته باشید.
به نظر من ضرورتی نداره که پروژه رو با سورس در اختیار آموزشگاه ها قرار بدید چراکه اکثر آموزشگاه ها شخص خاصی بعنوان تیم برنامه نویسی یا کلا برنامه نویس ندارند. معمولا سورس رو در اختیار شرکت ها قرار میدن چراکه معمولا حداقل یک نفر رو بعنوان برنامه نویس و پشتیبان در اختیار دارند که در صورت لزوم کدهای شما رو توسعه یا اصلاح کنن. پس کد رو در اختیارشون قرار ندید مگر اینکه رسما ازتون کد بخوان که بر قیمت پروژه افزوده خواهد شد.
یکی دو مورد از پروژه شما نظرم رو جلب کرد : یکی بحث ایندکس گذاری بود که اگر به طریق صحیح انجام شده باشه کار بسیار ارزشمندی هست و مورد بعدی استفاده از wpf . این همون چیزیه که در اکثر نرم افزارها ازشون غفلت میشه مخصوصا بحث ایندکس گذاری.
ظاهر و گرافیک نرم افزار مناسب هست ولی ایده آل نیست.
یکی از ملاک های تعیین قیمت زمانی هست که روی ساخت پروژه صرف شده.
اینکه با سورس قرار می دید یا بدون سورس.
شرایط پشتیبانی به چه صورت هست؟
اگر فرض رو بر این بگیریم که این نرم افزار به چند آموزشگاه محدود (7 تا 10 آموزشگاه) فروخته میشه (جدای از بحث پشتیبانی) من قیمت 500 تومن رو مناسب می بینم (بدون سورس).
به نظر من در کل از این نرم افزار نباید زیر 6 میلیون سود کرد (به شرط اینکه کدنویسی و طراحی دیتابیس اون اصولی باشه).
من هم توصیه میکنم که مفت نفروشید.
اگر تصاویر بیشتری قرار بدید و بخش های مختلف مثل گزارش گیری ها رو ریزتر کنید و بیشتر توضیح بدید دوستان راحت تر میتونن با بخش های مختلف پروژه شما آشنا بشن.

mousa1992
چهارشنبه 17 مهر 1392, 00:46 صبح
سلام
خوشحالم از حضورتون و ممنون که دعوتمو پذیرفتید

من اصولا برای نرم افزار خیلی ارزش قائل هستم بر خلاف اکثر مهندسین کامپیوتر در ایران که قیمت ها را خیلی پایین میدهند(البته تقصیر هم ندارند ولی به هر حال).یک نرم افزار برای یک برنامه نویس چون خودش اون را طراحی کردن و مهارت داره کار خواصی نیست و برای برای مشتری خیلی ارزش داره .
کاملا با نظرتون موافقم ؛

ظاهر نرم افزار با وجود این که از کامپوننت های زیبا سازی استفاده نکردید بد نشده
از انتقاد های سازنده بشدت استقبال میکنم و خوشحال میشم ریز ریز نظراتتون رو در مورد کار بدونم

قبلا اقا صفایی نیا یک نرم افزار تولید کرده بودند و میخواستن بفروشن و از من قیمت خواستن و من قیمت برای فروش به یک شرکت را 20 میلون تومان دادم و فروش به صورت عمومی را 1 میلون تومان که خیلی از دوستان ایراد گرفتن و گفتند زیاد است ولی ایشون با مبلغ 20 میلیون به چند شرکت فروختن

موضوع رو به خوبی یاد دارم ، باعث افتخاره که به تاپیکم اومدید و دعومتمو پذیرفتید

شما تصاویر کل فرم ها و فرم اصلی برنامه را هم بگذارید تا بیشتر با امکانات اشنا بشیم
هنوز نرم افزار تکمیل نیست و حتی فرم اصلی هم طراحی نکردم ولی خب کارهای اصلی رو انجام دادم و ی خورده ریزه کاری ها مونده ، رو دیزاین نرم افزار هم به درستی کار نکردم ؛ قراره ی نسخه ازمایشی در اختیار کاربرها قرار بدم تا نظرشون رو بدونمو در صورت تمایل خریداری کنن

این کامپوننت رو با wpf طراحی کردم که با کلیک به روی تصویر ی popup باز میشه و کاربر میتونه انتخاب کنه میخواد بین اساتید سرچ کنه و یا دانشجو و در واقع ی کامبو باکس رو با خاصیت auto complete طراحی کردم
111662
سیستم ranking که البته این فرم برا حالت الفبایی هست
111663
فرم نمایش دوره هایی که تداخل دارن با برنامه استاد
111664
باز کامپوننتی که برا سطح تحصیلات طراحی کردم و این قابلیت رو به کاربر میده که خودش مقادیرو وارد کنه
111665

فرم های تنظیمات، صفحه اصلی و تعدادی دیگه هنوز طراحی نکردم

بازم ممنون از حضورتون و منتظر نظرات ارزشمندتون هستم

mousa1992
چهارشنبه 17 مهر 1392, 01:04 صبح
سلام
ممنون که پذیرای دعوتم بودید و خوشحالم از حضورتون

سلام.
قبل از اینکه بریم روی بحث قیمت یکی دو نکته رو عرض میکنم :
1. حیفه واسه زحمتی که کشیدی، از سورس برنامه هیچ محافظتی نکنی.
2. اطلاعات مهم دیتابیس رو حتما کد کذاری کنید تا مانع دسترسی غیر مجاز اشخاص بشید.
3. اگه واسه برنامه هیچ قفلی (نرم افزاری یا سخت افزاری) قرار ندید راحت بین شرکت های مختلف دست به دست میشه و اینطوری نمیتونید سود مناسبی رو داشته باشید.

سورس رو به کاربرها نمیدم و ممنون بابت راهنمایی های ارزشمندتون
قبلا قفل نرم افزاری رو طراحی کرده بودم که توی نرم افزارهام با اندکی تغییر ازشون استفاده میکنم ( به اندازه ای که مثل هم نباشه کد محصولات متفاوت )

یکی دو مورد از پروژه شما نظرم رو جلب کرد : یکی بحث ایندکس گذاری بود که اگر به طریق صحیح انجام شده باشه کار بسیار ارزشمندی هست و مورد بعدی استفاده از wpf . این همون چیزیه که در اکثر نرم افزارها ازشون غفلت میشه مخصوصا بحث ایندکس گذاری.
دقیقا ؛ با یکی از اموزشگاه ها صحبت میکردم حرفشون این بود که قبلا از نرم افزاری استفاده میکردن که در ابتدا خوب جواب میداده ولی با زیاد شدن حجم دیتا ، نرم افزار به مشکل برخورده و من براشون تضمین کردم که این مشکل براشون پیش نیاد و نرم افزارو میتونن تست کنن
میشه گفت اولین تجربه من در استفاده از wpf بود

ظاهر و گرافیک نرم افزار مناسب هست ولی ایده آل نیست.
ممنون بابت نظرتون ؛ ایا ایده ای برای بهتر شدن gui دارید (تمایلی به استفاده از کامپوننت ها ندارم و فکر میکنم اگه شیرینی استفاده از امکانات اماده رو به خودم چشونده بودم هیچ وقت نمیتونستم کامپوننت هایی شخصی طراحی کنم )

اگر فرض رو بر این بگیریم که این نرم افزار به چند آموزشگاه محدود (7 تا 10 آموزشگاه) فروخته میشه (جدای از بحث پشتیبانی) من قیمت 500 تومن رو مناسب می بینم (بدون سورس).

فعلا قصد فروش اون در تعداد زیاد ندارم و میخوام مشکلات احتمالی رو بتونم راحت تر حل کنم

اگر تصاویر بیشتری قرار بدید و بخش های مختلف مثل گزارش گیری ها رو ریزتر کنید و بیشتر توضیح بدید دوستان راحت تر میتونن با بخش های مختلف پروژه شما آشنا بشن.

گزارش گیری هارو با crystal انجام دادم! شاید همین ی عیب به حساب بیاد به نظر شما نیازه که در این نسخه از گزارش گیری های پویا استفاده بشه ؟

چند تصویر رو در نقل قول استاد abdullah20 (http://barnamenevis.org/member.php?190756-abdullah20) اضافه کردم

ممنون از حضور همه عزیزان و منتظر نظرات و پیشنهادهاتون هستم