PDA

View Full Version : منو در ام وی سی

sunn789
دوشنبه 15 مهر 1392, 13:10 عصر
سلام خیلی گشتم که بهترین برای ساخت منو در mvc چیست
telerik رو دیدم و همچنین kendo که از telerik هست
خوب ایا پkendo رایگانه ? ، از سایت soft98.ir , نرم افزار ، telerik رو دانلود کردم، با ز هم ندونستم ایا رایگانه یا از کجا میشه فهمید که رایگانه یا نه؟
kendo رو از طریق nuget دیدم اما چندین نرم افزار بود باز معلوم نبود کدوم یکی لازمه و زمانی به سایت اصلیش رفتم دیدم پولیه و رایگان نیست ، خوب حالا اگه از طریق nuget دنلودش کنم بعد از زمانخاصی باطل میشه ؟ باطل میشه یعنی چی مشه؟
حالا با این همه مشکل برای منو چهکنم

gama_slv
دوشنبه 15 مهر 1392, 13:50 عصر
اگر از سایتهای ایرانی soft98.ir یا هر سایت دیگه ای دانلود کردی نگران نباشید بدون هیچ محدودیت زمانی میتونی استفاده کنی.فقط نباید آپدیتش کنی
نیاز به استفاده از nuget برای کانفیگ کردن برای پروژه نداره
kendo فرقش با telerik کلاسیک اینه که در قالب ajax اجرا میشه و در نتیجه سرعت بیشتر داره و میتونید راحتر باهاش کار کنید
برای کانفیگ هر دو مورد kendo از منو telerik گزینه kendo ui for asp.net Mvc/Configuration project برای کانفیگ کردن kendo برای mvc استفاده کنید.
kendo قابلیت تنضیم زبان رو هم داره و میتونید ابزارهای مرود استفادتون رو فارسی کنید تا برای کاربر راحتر باشه

hakim22
دوشنبه 15 مهر 1392, 14:40 عصر
به نظر من استفاده از منوهای Bootstrap بهتره . همچنین با jQuery هم میتوانید منوهای خوبی بسازید. ساختن منو به جاوا اسکریپت و HTML مربوط میشه.

sunn789
دوشنبه 15 مهر 1392, 16:56 عصر
از زاهنمایی شما متشکرم اما
برای کانفیگ هر دو مورد kendo از منو telerik گزینه kendo ui for asp.net Mvc/Configuration project برای کانفیگ کردن kendo برای mvc استفاده کنید.
را ایا نیاز هست kendo رو از طریق خاصی به پروژه اضافه کرد؟
ایا رایگانه ، و این kendo ui for asp.net Mvc/Configuration project کجا بود من ندونستم ؟
متشکر

sunn789
دوشنبه 15 مهر 1392, 16:57 عصر
به نظر من استفاده از منوهای Bootstrap بهتره . همچنین با jQuery هم میتوانید منوهای خوبی بسازید. ساختن منو به جاوا اسکریپت و HTML مربوط میشه.
میشه بفرمایید چه جوری میشه ازش استفاده کرد و یا ادرس مثال کاملی رو دارین؟

gama_slv
دوشنبه 15 مهر 1392, 18:16 عصر
در مورد kendo بعد از نصب منوش معمولا کنار منوی view هست
اما بوت استرپ رو میتونید از طریق nuget نصب کنید
برای آشناایی بیشتر با بوت استرپ سایت بوت استرپ (http://getbootstrap.com/) همه موارد رو توضیح داده
اگر دنبال ورژن rtl میگردید میتونید از
https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=5&sqi=2&ved=0CEwQFjAE&url=http%3A%2F%2Fwww.webdesignermag.ir%2F1392%2F06 %2F18%2Fbootstrap-3-rtl%2F&ei=5NBSUprlKc6ZhQeC2oGQCg&usg=AFQjCNEaItQbNXbl7i8SecU94EZvwXLY1w&sig2=jsx6Cyg9Xzvv3ymIXFCzgg&bvm=bv.53537100,d.d2k&cad=rja
دانلود کنید و جایگزین اسکریپت و css شده توسط nuget کنید
اگر فقط منو میخواهید منو بسازید از بوت ایترپ استفاده کنید البته برای طراحی bootstrap خیلی راحتره ولی خوب تلریک هم کامپونت های مختلفی داره که کا رو ساده میکنه

hakim22
دوشنبه 15 مهر 1392, 19:00 عصر
به نظر من BootStrap خیلی بهتره و کار شما رو سریع راه می اندازه. در ضمن به علت Unobtrusive بودن خیلی وقتها نیاز نیستی هیچ کدی با جاوااسکریپت یا جیکوئری بنویسید و با اتریبیوتها کار شما راه میوفته . مشکلش اینه که باید طراحی یک سایت رو با اون شروع کرده باشید وگرنه خیلی جاها استایلها به مشکل میخوره.

sunn789
چهارشنبه 17 مهر 1392, 21:23 عصر
اخرش مجبور شدم خودم با سی اس اس بنویسم bootstrap عالی بود اما زمانی که سایت رو اپلود میکردم تمام css ها به هم میریخت بیشتر از 10 ساعت وقت گرفت اما اخرش با css طراحی کردم telerik هم بود اما نصبش و استفادهش به سادگی bootstrap نبود