PDA

View Full Version : سوال: ذخیره تنظیمات برنامه

water_lily_2012
دوشنبه 15 مهر 1392, 15:15 عصر
سلام

برای ذخیره تنظیمات برنامه معمولا از Setting استفاده می شود. ولی کسی که برنامه را می خواهد توصیه شدید دارد به عدم استفاده از فایل xml و من نمی توانم از Setting استفاه کنم. همچنین بانک نیز نباشه.

حالا بهترین راه برای ذخیره اطلاعات برنامه چی می تونه باشه؟ منطقی و سریع. فایل خوبه؟؟

pedram.11
دوشنبه 15 مهر 1392, 15:27 عصر
سلام به کسی که مخالف xml هست سلام برسونید بگید چرا؟!!! :متعجب:
اطلاعات غیر از فایل هیچ جای دیگه نمیتونن ذخیره شن!
برای ذخیره اطلاعات برنامه هم میتونید از رجیستری استفاده کنید.

water_lily_2012
دوشنبه 15 مهر 1392, 15:35 عصر
سلام
یکسری دلیل گفت مثلا اینکه تگ اول و آخر داره و فضای اضافه می گیره.
از فایل استفاده کنم خوبه؟

pedram.11
دوشنبه 15 مهر 1392, 15:42 عصر
منظورتون از فایل چیه؟ چه نوع فایلی؟
عرض کردم از رجیستری هم میشه، بدون فایل خارجی و اضافی و دردسر. اما من خودم معمولا تنظیمات رو در یک کلاس میذارم و بعد اونو سریالایز میکنم. چون میشه منتقل کرد اطلاعاتو. اگه توجه کنید خود ویژوال استودیو هم اطلاعات رو به همین صورت ذخیره میکنه(یکیش همین فایلای پروژه با پسوند csproj)

water_lily_2012
دوشنبه 15 مهر 1392, 16:10 عصر
من خودم معمولا تنظیمات رو در یک کلاس میذارم و بعد اونو سریالایز میکنم. چون میشه منتقل کرد اطلاعاتو. اگه توجه کنید خود ویژوال استودیو هم اطلاعات رو به همین صورت ذخیره میکنه(یکیش همین فایلای پروژه با پسوند csproj)

ایا میشه تنظیمات را در این روش کاربر تغییر بده و ذخیره بشه.

pedram.11
دوشنبه 15 مهر 1392, 16:55 عصر
منظورتون مثلا با نتپد باز کنید و ویرایشش کنید؟ آره، اما اگه نمیخواید میتونید جلوی اینکارو هم بگیرید

shahryari
دوشنبه 15 مهر 1392, 17:04 عصر
از ذخیره در INI (http://www.codeproject.com/Articles/1966/An-INI-file-handling-class-using-C) استفاده کنید

water_lily_2012
دوشنبه 15 مهر 1392, 21:16 عصر
منظورتون مثلا با نتپد باز کنید و ویرایشش کنید؟ آره، اما اگه نمیخواید میتونید جلوی اینکارو هم بگیرید

نه منظورم اینکه مثلا کاربر رنگ فرم را در این روش ذخیره کنه. حالا می تونه در برنامه رنگ را عوض کنه و اگر برنامه بسته و باز شد رنگ جدید را استفاده کند.

esafb52
دوشنبه 15 مهر 1392, 22:00 عصر
آقای موسی 1992 بود فکر کنم یه آموزش گذاشته بودن سرچ کنید

danialafshari
دوشنبه 15 مهر 1392, 22:59 عصر
سلام
در هنگام ایجاد تاپیک برنامتون رو به طور کامل شرح بدید و دلیلتون رو برای استفاده نکردن از xml یا بانک های دیگه چیه؟
شما می خواید اطلاعات ذخیره کنید پس به بانک اطلاعاتی نیاز دارید
تغییر دادن فایل با Notepad دست شماس. اگر String ها رو Encode کنید که با Notepad هم نمیشه چون باید توسط برنامه Decode/Encode بشن
شما بخوای با فایل کار کنی هم وقت بیشتری باید بزاری و هم کد بیشتری که بهینه نیست ولی xml که یک بانک کوچیکه اینجا میاد مدیریت میکنه. برای کار با فایل برای جستجو و غیره باید با توابع String ها آشنا بشی ولی برای بانک از datatable می تونی استفاده کنی
شبهه Autorun نرم افزار Holoo با access هست...
بیشتر درباره xml تحقیق کنید

برای داد و ستد اطلاعات
با XML اطلاعات ميتواند بين سيستم های ناسازگار داد و ستد شود.
در دنيای واقعی، سيستم های كامپيوتری و بانك های اطلاعاتی شامل اطلاعات در فرمت های ناسازگار هستند. يكی از وقت گيرترين چالش ها برای گسترش دهندگان، انتقال اطلاعات بين چنين سيستمهايی شده است.

XML و B2B
با استفاده از XML اطلاعات تجاری می تواند روی اينترنت داد و ستد شود. در آينده ای نزديك بايد منتظر شندن خبرهای بيشتری از XML و B2B(Business to Business) باشيم.
XML می رود تا زبان اصلی برای داد و ستد اطلاعات اقتصادی بين تجارت ها، روی اينترنت بشود. امروزه تعداد زيادی از برنامه های B2B در حال گسترش است.

XML برای توزيع اطلاعات
با XML ، فايل های متنی می توانند برای توزيع اطلاعات استفاده گردند (در اينجا منظور از توزيع، انتقال و پخش اطلاعات از يك نوع سيستم به سيستمهای نوع ديگر است).
زمانی كه اطلاعات در فايل های متنی ذخيره شود، XML يك روش مستقل از سخت افزار و نرم افزار برای انتقال و توزيع اطلاعات فراهم می كند.
اين روش باعث ميشود كه ايحاد و ساخت اطلاعاتی كه برنامه های كاربردی مختلف بتوانند با آن كار كنند بسيار آسان بشود. همچنين توسعه و ارتقاء يك سيستم به سيستم عامل، سرور، برنامه كاربردی و جستجوگرهای جديد را نيز آسانتر مينمايد.

XML برای ذخيره اطلاعات
با XML فايل های متنی ميتوانند برای ذخيره اطلاعات استفاده بشوند.
XML همچنين ميتواند برای ذخيره اطلاعات در فايلها و بانك های اطلاعاتی مورد استفاده قرارگيرد. برنامه هايی ميتواند نوشته شوند كه اطلاعات را در منابع ذخيره و فراخوانی كنند و برنامه های اصلی ميتوانند برای نمايش اطلاعات استفاده شود.

XML ميتواند اطلاعات شما را مفيدتر كند
XML اطلاعات شما را برای كاربرهای بيشتری قابل دسترس ميكند.
به دليل مستقل بودن XML از سخت افزار و نرم افزار و برنامه، شما ميتوانيد اطلاعات خود را برای برنامه هايی غير از جستجوگرهای HTML هم قابل دسترس نماييد.
به اين ترتيب اطلاعات شما در همه انواع برنامه های كاربردی ديگر قابل استفاده است، برای مثال يك برنامه كاربردی ميتواند اطلاعات شما را كه در يك بانك اطلاعاتی ذخيره شده است برای نابينايان به خروجی مخصوص خود انتقال دهد.

XML و زبان های جديد
XML مادر WAP و WML است. WML كه برای دستگاه های دستی مانند موبايل ها به منظور ارتباط با اينترنت مورد استفاده قرار ميگيرد، در XML نوشه شده است

منبع (http://www.webfocus.ir/XML-description.html)

موفق باشید

majid_i68
سه شنبه 16 مهر 1392, 06:02 صبح
سلام

این فیلم آموزشی به زبان فارسی است که ذخیره تنظیمات رو به 3 روش..اموزش میدهد

1.ذخیره تنظیمات در یک بانک اطلاعاتی
2.ذخیره تنظیمات در ریجستری
3. ذخیره تنظیمات در فایل متنی

دانلود (http://dl.daneshjooyar.com/film/csharp/FullLearning/ProjectSetting(daneshjooyar.com).rar)

water_lily_2012
سه شنبه 16 مهر 1392, 09:39 صبح
سلام
تصمیم گرفتم از فایل ini استفاده کنم. فقط برنامه یک سرویس است. در کجا باید فایل ini را قرار بدهم که از بین نرود.

majid_i68
سه شنبه 16 مهر 1392, 19:18 عصر
سلام

این فیلم آموزشی به زبان فارسی است که ذخیره تنظیمات رو در فایل ini رو یاد میگیرید

دانلود (http://dl.daneshjooyar.com/film/csharp/FullLearning/csharpNetworkAPP(daneshjooyar.com).rar)