PDA

View Full Version : تغییر عنوان کنترل ها در برنامه

sinayas
سه شنبه 16 مهر 1392, 08:53 صبح
سلام
من قصد دارم تو برنامه به عنوان مثال متن یه لیبل رو تغییر بدم .
قصد استفده از بانک یا فایل رو ندارم .
میخوام بدونم میشه یا نه ؟

وقتی برنامه کامپایل میشه این عنوان ها مثل متن یه لیبل یه جایی تو برنامه ذخیره میشه .
میخوام بونم کجا ذخیره میشه و چجوری میشه بهش دسترسی داشت .

ممنون از همه

mehrdad1991h
سه شنبه 16 مهر 1392, 09:05 صبح
label.Text = "onvane jadid";
textbox.Text="onvane jadid";
btn.Text = "onvane jadid";
.
.
.

sinayas
سه شنبه 16 مهر 1392, 10:55 صبح
ممنون که جواب دادید .
منظور من تو برنامه در حال اجراست .
مثلا من میخوام یک لیبل رو تو برنامه در حال اجرا تغییر بدم و ذخیره کنم .
تو فایل و بانک نمیخوام ذخیره بشه .
دوست دارم بدونم خود ویژوال کجا نوشته هارو ذخیره میکنه و چجوری میشه بهشون تو برنامه اجرا شده دسترسی داشت .

mehrdad1991h
سه شنبه 16 مهر 1392, 12:00 عصر
ممنون که جواب دادید .
منظور من تو برنامه در حال اجراست .
مثلا من میخوام یک لیبل رو تو برنامه در حال اجرا تغییر بدم و ذخیره کنم .
تو فایل و بانک نمیخوام ذخیره بشه .
دوست دارم بدونم خود ویژوال کجا نوشته هارو ذخیره میکنه و چجوری میشه بهشون تو برنامه اجرا شده دسترسی داشت .

عزیز روشش همینه دیگه
شما نوشته را تو یه فایل ستینگ (فایل ستینگ را خود پروژه داره میتونی هم اظافه کنی) ذخیره میکنی
و وقتی که برنامه دوباره باز میشه نوشته را از اون فایله میخونه (در فرم لود نوشته را از فایل توی لیبل فراخوانی میکنیش)
اوکی ؟

یا اینکه میتونی از ریجستری کمک بگیری و اونجا ذخیره کنی و راه ساده تر هم اینه که توی یه فایل خودت ذخیره کنی و روش های مشابه دیگر که از این روش ها راحت ترین روش همون فایل ستینگ هست بعدش هم فایل متنی که خودت بسازی و ذخیره کنی
معایب فایل ستینگ اینه که(فکر میکنم) اگر برنامه را مکانش را توی ویندوز تغییر بدی (برنامه اصلی مثلا در درایو C هست کات کنی ببریش تو C:/folder فایل ستینگ را نمیتونه بخونه و یه جدید ایجاد میکنه (فکر میکنم درست و مطمئن نیستم / یادم نیست دقیقا
ولی فایل متنی معایبش اینه که یوزر میتونه ببینه و موقعیتش کامل مشخصه برای همه و برنامه هم جا به جا بشه این را هم باید دنبالش راه بندازی اینور اونور که مشکل نداشته باشه یا از یه مکان ثابت بخونیش
که میتونی از کد کردن نوشته ها و دیکد مجدد در برنامه استفاده کنی که نوشته ها مشخص نباشه و ...

بقیش به استعداد خودت بستگی داره توضیح زیاد دادم....

خود ویژوال تنظیمات پیش فرض را توی کلاس دیزاین نگه میداره مثل مکان کنترل عنوانش موقعیتش خاصیت ها و رویداد هاش و و و و که نمیتونی در حین اجرا بهش دسترسی داشته باشی