PDA

View Full Version : گفتگو: روند زندگی یک برنامه نویس چگونه باید باشه؟

colors
سه شنبه 16 مهر 1392, 18:55 عصر
سلام
دوستان لطفا تو این بحث و نظرسنجی ش شرکت کنید.

به نظر شما یک برنامه نویس باید باکدام یک از شرایط زیر زندگی کند. در اصل منظور این است که کدام روند در بلند مدت به نفع برنامه نویس خواهد بود.

گزینه 1 : یک برنامه نویس زمانی که به سطح خوب یا متوسط از تخصص خود رسید و با آن درآمد مناسبی داشته باشد, دیگر نیازی به یادگیری ندارد و به کسب درآمد ادامه دهد.(یادگیری, نه آپدیت)

گزینه 2 : یک برنامه نویس که در سطح خوب یا متوسط به برنامه نویسی میپردازد بازهم لازم است که به یادگیری ادامه دهد و تا زمانی که به سطح عالی نرسیده است به کسب درآمد مشغول نشود.

مطمئنا افرادی که به صورت حرفه ای مشغول به کسب درآمد هستند متوجه شده اند که خیلی سخته در کنارش بخوای متد جدیدی یاد بگیری

soroush.r70
سه شنبه 16 مهر 1392, 19:56 عصر
گزینه 1 (یادگیری و آپدیت هم لازمه)

navid3d_69
سه شنبه 16 مهر 1392, 21:07 عصر
به نظر من باید تا سطح متوسط بره بعد شروع کنه پروژه های شخصی که در می تونه در آمد داشته باشه رو شروع کنه و بعد از انجام چند پروژه اینجوری می تونه پروژه بگیره و در در آمد قابل توجه داشته باشه و همیشه باید آپدیت باشه و چیز های جدید یاد بگیره

مثلا زمانی نیاز هست برای یک پروژه jquery یاد بگیرین برای دیگری Node.js یا مثلا فرم ورک های مختلف اگر بخواد یاد گرفتن رو کنار بزاره بعد 1 سال دوباره باید زمانی رو بزاره که یاد بگیره و این باعث میشه کارش خوب پیش نره

SilverLearn
سه شنبه 16 مهر 1392, 21:59 عصر
به نظر من یک برنامه نویس همیشه باید در حال یادگیری باشه
ولی این بدین معنا نیست که پروژه هایی که درامد دارند رو ازشون صرف نظر کنه
چون یکی از راه هایی که یک برنامه نویس می تونه با موضوعات جدیدی آشنا بشه و بره دنبالش و برای اینکه پروژه دریافتی از مشتری رو کامل کنه دنبال یادگیری میره...

AliRezaPro
سه شنبه 16 مهر 1392, 22:38 عصر
مطمئن باشید تو حیطه ی برنامه نویسی آنقدر مطالب سریع به روز میشوند که شما همیشه از قافله عقب مانده اید, لذا لازمه که همیشه در حا یادگیری و به کارگیری باشید . مخصوصا در وب خیلی از تکنولوژی ها سریع به روز میشوند . هیچ وقت یک برنامه نویس نباید بگوید من به این درجه رسیدم و دیگه وسلام ! با اینکه همیشه هم در حال یادگیری هستیم بازم هم کلی عقب هستیم چه برسه به روزی که بگیم "من به این درجه رسیدم پس دیگه بسه" !
اصولا کسی که این جمله رو بر زبان در کار برنامه نویسی جاری میکند , با برنامه نویسی خداحافظی کرده است !

imanitc
چهارشنبه 17 مهر 1392, 10:15 صبح
به نظر من بايد يه گزينه 3 هم باشه به اين مضمون که بعد از يه مدت برنامه نويسي بايد يه گروهي شرکتي چيزي تشکيل داد و بعنوان رئيس گروه تعدادي برنامه نويس آماتور رو گرد هم بياريم و کارهاي بزرگ انجام بديم و خودمون فقط مديريت و تحليل ونظارت در اجرا بعهده داشته باشيم که اين خودش يه ايده آل مناسب چون فکر کنم به تنهايي هيچ شخصي به ايده آل هاش توي برنامه نويسي دست پيدا کنه چه از لحاظ مالي چه از نظر رتبه علمي