PDA

View Full Version : سوال: مشکل در لود داینامیک ماژول (سیستم ماژولار)

rrasheli
چهارشنبه 17 مهر 1392, 22:02 عصر
سلام به همه دوستان
میخوام یه سیستم ماژولاری درست کنم که بتونم ماژول هایی رو که خودم نوشتم رو تو سایت فعال، غیر فعال کنم و همچنین هر ماژول Property های خاص خودش رو داره.
مثلا فرض کنید یه ماژول منو دارم که توی سایت 3 تا باید نشون داده بشه. یکی برای موضوع بندی سایت، یکی برای منو های عمومی مثل تماس با ما و درباره ما و ... و یکی دیگه برای لینک به سایت های دوستان.
می بینید که هر کدوم Property خودشو داره. (آیدی مجموعه منو)
حالا من مشکلم اینه که نمی دونم چه جوری یه ماژول رو به این صورت لود کنم.

tree1371
چهارشنبه 17 مهر 1392, 22:25 عصر
سلام این کارو ما توی سیستم مدیریت محتوای خودمون کردیم کاملا ماژولار هست تا جمعه عصر هم ورژن 0.6 بتا 2 آماده و ارائه میشه که کلی از باگ ها بر طرف شده .
و به زودیم مستندات توسعه و افزونه نویسی اون رو بیرون میدیم.
www.cactuscms.com

rrasheli
پنج شنبه 18 مهر 1392, 17:01 عصر
من دانلودش کردم اما دیتابیس شما مثل اینکه 2012 هست مال من 2008 نمی تونم بازش کنم.
لطفا از Generate script استفاده کنید و ممنون میشم یه توضیحاتی هم بدید.

tree1371
پنج شنبه 18 مهر 1392, 17:17 عصر
111721

توضیحات رو چشم حتما تا آخر این هفته میزارم رو سایت اصلی چون نرم ازار فرستاده شده به شورای انفورماتیک قرار هست واسش مجوز بگیریم و حق تالیف این می تونه هسته کامل شما باشه و تا آخر هفته مستندات نحوه توسعه افزونه ها رو هم منتشر می کنیم و نحوه کار هر سوالی هم باشه من در خدمتتون هستم در قسمت تماس با ما می تونید با ما در تماس باشید و واقعا ممنون میشم اگر نظری دارید و یا هر خطایی دیدی رو بگید البته ورژن بتا 2 تا فردا شب میاد رو که کلی از خطاها رفع شده.و صمیمانه خوشحال میشیم شما هم در پیشرفت این سیستم به ما بپیوندید و یاریمان نمایید

اینم Genrate که درخواست کردید فقط دقت کنید بعضی از جدول ها باید در الت پیشفرض ده داشت باشن و گرن با خطا مواجه میشی شاالله تا آخر هفته نیزبسته نصبی رو مزاری که دیگه این مشکل رو هم نداشته باشید. البت سعی کنید بروز باشید بهتر هست و از 2012 استفاده کنید .

rrasheli
پنج شنبه 18 مهر 1392, 21:41 عصر
اول اینکه من بازم نتونستم این اسکریپت رو اجرا کنم.
به نظرم یه چیزایی رو اگه تو این سیستمتون اصلاح کنید بهتر میشه. مثلا به جای اینکه از سیستم سه لایه استفاده کنید از Entity Framework استفاده کنید تا هم میزان کد نویسی تون کاسته بشه و هم اینکه برنامه قابل فهم تر بشه. کدهایی که نوشته شده زیاد قابل فهم نیستند (البته برای من) اما الگوی خوبی میشه ازش گرفت.
در کل خیلی خوشم اومد ممنون از راهنمایی و کمکتون

tree1371
جمعه 19 مهر 1392, 00:43 صبح
مطمئنن الان قابل فهم نیست چون الگوی خاص خودش رو داره و تا زمانی که مستندات آماده و ارائه نشه این موضوع هست انشالله تا هفته آینده مستندات ارائه می شود.