PDA

View Full Version : سوال: استفاده از AutoNumber برای کدگذاری دلخواه

rashidianc
پنج شنبه 18 مهر 1392, 12:36 عصر
با سلام خدمت دوستان

من سه تا جدول دارم که هر کدام داری فیلد id بصورت AutoNumber میباشند . حال میخام از طریق کد نویسی و شاید کیوری در هنگام ثبت هر رکورد کدی که قبلن برای AutoNumber تعریف کردیم در فیلد id درج شود . این کار امکانش هست ؟

mmbguide
پنج شنبه 18 مهر 1392, 21:27 عصر
منظور شما رو درست متوجه نشدم.

اما اگه منظورتون اینه که در زمان ثبت رکورد جدید یک مقدار به فیلد Autonumber تخصیص بدید، باید بگم هیچ نیازی نیست که حتی اشاره ای هم به این فیلد بکنید چون بصورت خودکار مقدار دهی میشه. مخصوصا اگه بخواهید با دستورات SQL به جدول رکورد اضافه کنید.

البته تا جایی که من میدونم فیلد Autonumber فقط عدد هستش اما اگر دوست دارید یک فیلد PrimaryKey با مقادیر منحصر به فرد داشته باشید دیگه نیاز نیست اون رو از نوع Autonumber تعریف کنید. مثلا برای جداول، شما میتونید یک فیلد text تعریف کنید و اون رو PrimaryKey تعریف کنید و در زمان ثبت رکورد جدید از طریق کلیک روی یک دکمه در فرم برنامه، مقدار این فیلد رو خودتون با کد نویسی و با معیارهای مورد نظرتون تعیین کنید.

rashidianc
یک شنبه 21 مهر 1392, 09:23 صبح
با سلام mmbguide
ممنون از حسن توجه شما
در حالت عادی وقتی فیلدی بصورت Autonumber و PrimaryKey تعریف میشه در هنگام ثبت هر رکورد بصورت اتوماتیک فیلد Autonumber شماره میندازه و تا به آخر . همین حالتو میخام با فرق اینکه به جای شماره یکسری حروف و اعداد دلخواهی که براش تعریف کردم را بزنه .
ممنون میشم راه حلی نشون بدید . باتشکر

emami.sie
یک شنبه 21 مهر 1392, 13:13 عصر
با سلام mmbguide
ممنون از حسن توجه شما
در حالت عادی وقتی فیلدی بصورت Autonumber و PrimaryKey تعریف میشه در هنگام ثبت هر رکورد بصورت اتوماتیک فیلد Autonumber شماره میندازه و تا به آخر . همین حالتو میخام با فرق اینکه به جای شماره یکسری حروف و اعداد دلخواهی که براش تعریف کردم را بزنه .
ممنون میشم راه حلی نشون بدید . باتشکر

با سلام
این هم یک نمونه خیلی ساده از اتونامبر دستی، اما کارا...
لطفا به ماژول موجود و رویداد After Update فیلد NameA دقت نمایید...
موفق باشید
یا علی

rashidianc
یک شنبه 21 مهر 1392, 13:23 عصر
ممنون از لطفتون حل شد :تشویق: