PDA

View Full Version : حداکثر محدودیت بانک اکسس

aleas2
پنج شنبه 18 مهر 1392, 13:43 عصر
سلام خسته نباشید دوستان خیلی جاها دیدم واسه خیلی ها این سوال پیش آمده حداکثر تعداد رکوردی میشه در بانک اکسس ذخیره کرد چند تا رکورد هسته؟

من از بانک sql استفاده میکنم روش های مختلفی تست کردم هر کار میکنم بعداز مدتی برنامه با ارور time out مواجه به هیچ روشی نتونستم این مشکل حل کنم

سوالم این ایا واقعا بانک اطلاعاتی اکسس محدودیت داره؟
حداکثر تعداد رکوردی میخوام ذخیره کنم 1000000 هسته آیا بانک اکسس میتوانه 1000000 رکورد ذخیره کنه؟

حداکثر رکوردی در اکسس میشه ذخیره کرد چقدر است؟

و اینکه تفاوت نسخه 2003 با آخرین نسخه چی در تعداد رکورد تاثیر داره؟

vbhamed
پنج شنبه 18 مهر 1392, 15:07 عصر
سلام
محدوديت بيشتر به سايز فايل مربوطه نه تعداد ركورد
البته ميشه چند تا بانك رو به هم لينك كرد، اينجا رو هم ببينيد
http://webcheatsheet.com/SQL/access_specification.php

aleas2
پنج شنبه 18 مهر 1392, 15:20 عصر
1-خب به نظرتون طبق گفته این لینکی معرفی کردین محدودیت حجم دینابیس اکسس تا 2 گیگ هسته درسته؟
2-در هر رکورد 30 کاراکتر(در هر رکورد ایمیل ذخیره میشه) حداقل چند رکورد میشه ذخیره کرد تا به حجم بانک به محدودیت حجم برسه؟

3-و اینکه اگر برای برنامه از دیتابیس اکسس استفاده کنم اگر برنامه به حداکثر حجم دیتابیس برسه یعنی حجم دیتابیس پر بشه و چیزی نشه درش ذخیره کرد برنامه ام با خطا مواجه میشه که متوجه بشم؟یا نه برنامه به کار خودش ادامه میده ولی رکورد ها ذخیره نمیشه؟

4-ضمنا" تفاوتی هم در محدودیت حجم که مثلا اکسس 2007 بیشتر باشه ندیدم هر دوتا تا 2 گیگ هسته درسته؟

vbhamed
جمعه 19 مهر 1392, 11:50 صبح
سلام
اينها چيزهايي هست كه به راحتي ميشه تست كرد
تو تستي كه من كردم اگر بانك از 2 گيگابايت بيشتر بشه ثبت نشده و پيام خطا ميده
و من دقيقا 15,147,828 ركورد 100 بايتي كامل تونستم ثبت كنم (جدول شامل فقط يك فيلد رشته اي 100 بايتي بود) كه با يك حساب سرانگشتي براي شما بايد حدود 50 ميليون ركورد بشه ثبت كرد البته يكسري مواردي هست كه بايد توجه كنيد :

1 - تعداد ركوردها كه خيلي زياد بشه سرعت جستجو و حتي باز كردن زياد ميشه در اين مورد Adodc و Adodb خيلي نا اميد كننده بودند و با زمان نزديك 55 ثانيه براي اجراي يك دستور SQL كه همه ركوردها رو لود مي‌كرد و و تازه بعد از اين زمان هم با كمبود حافظه و ... مواجه شد

اما DAO بسيار بهتر عمل كرد و حدود 25 ثانيه زمان برد و خطاي حافظه هم نداشت يعني سرعت خيلي بالاتر و مصرف حافظه كمتر

كامپيوتر مورد استفاده 1GB رم و 2GB حافظه مجازي داشت كه البته Ram بالاتر تو سرعت تاثير خيلي زيادي داره ولي اين تاثير هم براي ADO و هم براي DAO هست

2 - سايز فايل بانك بستگي به تعداد جداول، كوئري ها، ريپورتها و طراحي جداول و تعداد فيلدها هم داره

3 - در محاسبه سايز بايد تمام فيلدها از جمله ID و ... رو هم در نظر بگيريد و مجموع همه اينها نبايد بيشتر از 2 گيگابايت بشه كه البته با اين وجود براي بسياري از كارها كفايت مي‌كنه

4 - مي‌تونيد اطلاعاتتون رو دسته بندي كنيد و در جداول جداگانه ثبت كنيد مثلا از شماره 1 تا 1000000 در جدول اول و ...، كاري كه تو Sql server هم براي افزايش كارايي بانك انجام ميشه

5 - اگر مورد 4 كفايت نمي‌كنه مي‌تونيد از چند تا بانك اطلاعاتي استفاده كنيد و هر كدوم مخصوص كارهاي خاصي باشه مثلا يكي براي اطلاعاتي كه ويرايش زيادي نميشن و يكي براي عمليات روزانه و ...، اينطوري به اين زوديها كم نمياريد

اگر همه اينها هم كفايت نمي‌كنه مي‌تونيد از Sql Server استفاده كنيد كه البته كلا استفاده از بانك JET (همون اكسس) براي اطلاعات زياد توصيه نميشه و قدرتمندي Sql Server و امكانات جديدترش مخصوصا در كار شبكه به كسي پوشيده نيست ولي بهرحال اگر برنامه نويس مديريت خوبي روي ديتابيس داشته باشه با همون اكسس هم مي‌تونه به خوبي كار كنه مهم شرايط كاري و نياز شماست، جايي كه ميشه 30 نفر رو با اتوبوس جابجا كرد نياز به استفاده از قطار نيست هر چند سرعت و قدرت بيشتري داشته باشه مگر اينكه شرايط خاصي تعريف شده باشه مثلا سرعت خيلي بالا كه بايد از هواپيما استفاده بشه و البته هزينش هم پرداخت بشه