PDA

View Full Version : حرفه ای: ایجاد پسورد در پایگاه داده

mtfa65
پنج شنبه 18 مهر 1392, 14:13 عصر
با سلام.
امیدوارم جواب قانع کننده ای بدید و متوجه مشکل من بشید.
من برنامه ای نوشتم دارای پایگاه داده اکسس می باشد.
همچنین این برنامه من توسط فلش مموری کار می کند. یعنی سریال فلش مموری رو پیدا می کند و اگر این سریال با سریالی که من در برنامه تعریف کردم یکسان باشد برنامه اجرا می شود در غیر این صورت برنامه اجرا نمی شود.
همچنین در برنامه گزینه ای به نام ایجاد پایگاه داده گذاشتم که با زدن این گرینه پایکاه داده با فیلدها و تیبل های تعریف شده ایجاد می شود.
همچنین در پایان ایجاد پایکاه داده عملیات تغییر رمز برای پایگاه داده اکسس انجام می شود.خب در رمز گذاری پایگاه داده توسط دلفی چون پایگاه داده ما رمزی ندارد بجاش عبارت null را میگذاریم و سپس رمز جدید.
رمز جدید من همان سریال فلش مموری میباشد اما تغیی رمز انجام نمی شود و پیغام اینکه رمز نامعتبر است را می دهد اما اگر 15 رقم از اولین ارقام این سریال را به عنوان رمز قرار بدیم و بقیش رو پاک کنیم تغییررمز انجام می شود اما منی می خواهم تمامی کاراکتر های سریال به عنوان رمز باشد.
و همچنین وقتی می خوام رمز دیتابیس رو خودم به صورت دستی از اکسس تغییر بدم هیچ مشکلی ندارد و تغییر رمز انجام می شود.
ولی از تو برنامه انجام نمی شود.
رمز سریال فلش مموری من هم اینه:7770B011B00101EB6567DE12&0
لطفا راهنمایی فرمایید.
من این رمز رو در یک edit گذاشتم.نمی دونم چرا جواب نمیده.
پیغام خطا هم گذاشتم

mtfa65
پنج شنبه 18 مهر 1392, 14:20 عصر
البته یادم روفت این رو هم بگم که وقتی در یک edit سریال فلش مموری نشان داده می شه به این صورت است:
7770B011B00101EB6567DE12&0
اما وقتی در یک showmessage نشان داده مش یه به این صورت است:
7770B011B00101EB6567DE12 اما زیر دو یک خط هم کشیده شده است.و دو رقم آخر هم حذف شده است.نمی دونم مشکل کجاست.من احتمال می دم مورد از کاراکترها باشه.

hadisalahi2
شنبه 20 مهر 1392, 09:22 صبح
پیشنهاد میکنم ، بی خیال رمز گذاری روی بانک اکسس بشی
چون هر رمزی که بزاری در کسری از دقیقه قابل رمزگشایی هستش
و اصلا هیچ امنیتی در فایل های اکسس وجود نداره

اگه اطلاعاتت مهمه ، بهتره خودت رمزنگاریش کنی

این خطا هم احتمالا ، یا در طول رمز و یا کاراکترهای مورد استفاده مشکل داره
بهتره ابتدا با یک رمز خیلی ساده و کوتاه امتحان کنی ، بعد اگه جواب گرفتی ، معلوم میشه که مشکل از کاراکترهای ورودی هستش

اما اگه با این رمز ساده هم خطا گرفت ، پس مشکل از برنامه ای هستش که نوشتی

mtfa65
یک شنبه 26 آبان 1392, 17:52 عصر
پیشنهاد میکنم ، بی خیال رمز گذاری روی بانک اکسس بشی
چون هر رمزی که بزاری در کسری از دقیقه قابل رمزگشایی هستش
و اصلا هیچ امنیتی در فایل های اکسس وجود نداره

اگه اطلاعاتت مهمه ، بهتره خودت رمزنگاریش کنی

این خطا هم احتمالا ، یا در طول رمز و یا کاراکترهای مورد استفاده مشکل داره
بهتره ابتدا با یک رمز خیلی ساده و کوتاه امتحان کنی ، بعد اگه جواب گرفتی ، معلوم میشه که مشکل از کاراکترهای ورودی هستش

اما اگه با این رمز ساده هم خطا گرفت ، پس مشکل از برنامه ای هستش که نوشتی

دوست عزیز بعد از مدتها مشکل رو پیدا کردم. میگم شاید بدرتتون بخوره.
ایجاد پسورد با دلفی برای یاپگاه داده از نوع اکسس فقط 15 رقم رو قبول میکنه و اگر بیشتر از این باشه همون پیغام اینکه رمز نامعتبر است رو میده.چه در رمز کذاری و چه در باز کردن دیتابیس توسط دلفی 15 رقم رو ساپورت می کنه.
باورندارید امتحان کنید.
اما رمز گذاری با استفاده از نرم افزار خود اکسس من تا 25 رقم رمز رو هم (ترکیبی) گذاشتم مشکلی نداشت.
بسیار ممنون