PDA

View Full Version : مبتدی: تغییر مکان فیزیکی آدرس دیتابیس در sqlExpress

Hossis
پنج شنبه 18 مهر 1392, 21:14 عصر
ببخشید که سوال خیلی پیش پا افتاده هست ولی مهمه
اگر بخواهیم آدرس فایل دیتابیس رو در پوشه خود برنامه exe یا زیرپوشه هاش داشته باشیم و در کانکشن استرینگ به اون آدرس بدیم، چیکار باید کرد؟؟

"Integrated Security=SSPI;" + "Server=.\sqlexpress;" + "uid=sa;pwd=;database="

Omid.R.A.Candy
پنج شنبه 18 مهر 1392, 21:33 عصر
ببخشید که سوال خیلی پیش پا افتاده هست ولی مهمه
اگر بخواهیم آدرس فایل دیتابیس رو در پوشه خود برنامه exe یا زیرپوشه هاش داشته باشیم و در کانکشن استرینگ به اون آدرس بدیم، چیکار باید کرد؟؟

"Integrated Security=SSPI;" + "Server=.\sqlexpress;" + "uid=sa;pwd=;database="

دیتا بیستون دارای پسورده؟

Hossis
پنج شنبه 18 مهر 1392, 22:17 عصر
نه نیست ولی هر دو فرض رو بفرمایید( چه دارای پسورد باشه یا نه)

Omid.R.A.Candy
جمعه 19 مهر 1392, 00:18 صبح
نه نیست ولی هر دو فرض رو بفرمایید( چه دارای پسورد باشه یا نه)

من بدون پسورد رو بلدم. شما خودتون بصورت دستی می تونید تو sql برا دیتا بیستون یوزر و پس تعریف کنید؟ یا اون هم نمی دونید؟

Hossis
جمعه 19 مهر 1392, 10:39 صبح
من بدون پسورد رو بلدم. شما خودتون بصورت دستی می تونید تو sql برا دیتا بیستون یوزر و پس تعریف کنید؟ یا اون هم نمی دونید؟
خب همین رو بگید، پسورد گذاشتن کاری نداره

Omid.R.A.Candy
جمعه 19 مهر 1392, 12:32 عصر
خوب از کانکشن استرینگ زیر استفاده کنید:

cnnString_DataSource_For_Sql = "Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=" & Data_Source_Adress_For_Sql & ";Integrated Security=True;Connect Timeout=30;User Instance=True"

به جای Data_Source_Adress_For_Sql ویا برای Data_Source_Adress_For_Sql مسیر دیتا بیستو بگذار.

من نحوه رمزگذاشتن رو نمی دونم اگه اونو یادم بدین ممنون می شم.(یعنی نحوه گذاشتن یه یوزر و پسورد برا دیتا بیسمون)

Hossis
شنبه 20 مهر 1392, 22:51 عصر
خوب از کانکشن استرینگ زیر استفاده کنید:

cnnString_DataSource_For_Sql = "Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=" & Data_Source_Adress_For_Sql & ";Integrated Security=True;Connect Timeout=30;User Instance=True"

به جای Data_Source_Adress_For_Sql ویا برای Data_Source_Adress_For_Sql مسیر دیتا بیستو بگذار.

من نحوه رمزگذاشتن رو نمی دونم اگه اونو یادم بدین ممنون می شم.(یعنی نحوه گذاشتن یه یوزر و پسورد برا دیتا بیسمون)

این تاپیک رو ببینید:
http://barnamenevis.org/showthread.php?267622-%D8%B1%D9%85%D8%B2-%DA%AF%D8%B0%D8%A7%D8%B4%D8%AA%D9%86-%D8%B1%D9%88%DB%8C-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%87-SQL-Express

Omid.R.A.Candy
دوشنبه 22 مهر 1392, 04:13 صبح
این تاپیک رو ببینید:
http://barnamenevis.org/showthread.php?267622-%D8%B1%D9%85%D8%B2-%DA%AF%D8%B0%D8%A7%D8%B4%D8%AA%D9%86-%D8%B1%D9%88%DB%8C-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%87-SQL-Express

این که به نتیجه نرسیده!!!

Hossis
سه شنبه 23 مهر 1392, 08:16 صبح
من تابحال با بانک اکسس کار می کردم و برای اون از طریق نرم افزار اکسس وارد می شدم و رمز می گذاشتم
با اسکیوال اکسپرس تابحال کار نکردم ، فکر کنم بشه با اسکیوال سرور رمز گذاشت
به هرحال این سوال رو در تاپیکی جدا طرح کنید تا اونهایی که بلدند جواب بدن

Omid.R.A.Candy
سه شنبه 23 مهر 1392, 11:16 صبح
من تابحال با بانک اکسس کار می کردم و برای اون از طریق نرم افزار اکسس وارد می شدم و رمز می گذاشتم
با اسکیوال اکسپرس تابحال کار نکردم ، فکر کنم بشه با اسکیوال سرور رمز گذاشت
به هرحال این سوال رو در تاپیکی جدا طرح کنید تا اونهایی که بلدند جواب بدن

یعنی عقل من به اون چیزی که عقل تو میرسه نمیرسه؟!!!!

این حرف زیر رو کی زده؟!! عمه من؟!!!!

خب همین رو بگید، پسورد گذاشتن کاری نداره

a_mohammadi_m
جمعه 26 مهر 1392, 22:57 عصر
با سلام
مسلما شما می تونید فایل اصلی دیتابیس رو در هر محل دلخواهی قرار بدید و سپس اون رو Attach کنید
بهتره اینجور کارها رو توسط اشیاء SMO خود SQL انجام بدید
در این مورد مثالهای فراوانی در اینترنت وجود داره

ضمنا چیزی مانند Database password در Sql وجود نداره اگه قرار بعضی چیزها در دسترس کاربر نباشه اونها رو بصورت رمز گذاری شده در بانک اطلاعاتی ذخیره کنید