PDA

View Full Version : سوال: خطایی وحشتناک در زمان اجرای ویژوال بیسیک

Shahab.
جمعه 19 مهر 1392, 02:56 صبح
با عرض سلام.
من از امشب به یک مشکل برخوردم. تا همین چند ساعت پیش موقعی که وی بی رو باز میکردم و پروژه ای رو توش open میکردم مشکلی نبود ولی الان هر کار میکنم بعد از open شدن پروژه توش وقتی میخوام از محیط کدنویسی برم به محیط فرم ها ارور میده . یعنی وقتی روی اسم فرم ها از پانل سمت راست کلیک میکنم خطای زیر رو میده و برنامه بسته میشه.
تست کردم دیدم برای همه ی پروژه ها همین مشکلو داره حتی اگر یک فرم خشک و خالی رو به عنوان پروژه توش باز کنید.
یک بار هم نرم افزار وی بی رو unistall کردم و دوباره نصب کردم ولی جواب نداد.
اینم عکسی از همون ارور :
لطفا کمک کنید دوستان خیلی رفته رو اعصابم اصلا هیچ کاری نمیتونم بکنمش.

one hacker alone
جمعه 19 مهر 1392, 11:25 صبح
سلام
من جای شما بودم دو کار میکردم
اول اینکه اگه vb6 رو روی win7 ,8 اجرا کردین compatibility برنامه رو تنظیم کنید که افکتهای گرافیکی حذف بشه
دوم اینکه آخرین سرویس پک رو براش نصب کنید

اما اگه با نصب مجدد انتظار حل شدن مشکل رو دارید پس برید تو پوشه ی یوزر و فایل های مربوط به برنامه رو حذف کنید چون تنظیمات اونجا ذخیره میشه و دوباره اقدام به نصب کنید

Shahab.
جمعه 19 مهر 1392, 11:49 صبح
compatibility رو هم تنظیم کردم و تمام گزینه هایی که باعث سنگین شدنش میشد رو disbaled کردم و اجرا رو هم گذاشتم روی win xp service pack2 ولی بازم همین ارور رو میده و درست نشد.
مرسی با دانلود و نصب آخرین سرویس پک حل شد.

milad3em
جمعه 29 آذر 1392, 16:15 عصر
ویندوز عوض کن درست میشه

tootro20
جمعه 29 آذر 1392, 19:09 عصر
سلام.
ماله منم این طوری شده بود
معمولا ماله من وقتی این طوری میشه که ویروسی باشه سیستم و فایل آلوده خودشو به برنامه بچسبونه که دچار اختلال کنه برنامه هارو.

AbbasVB
شنبه 30 آذر 1392, 22:25 عصر
سلام
گاهی اوقات این مشکل به خاطر افزونه هایی هست که روی وی بی نصب می کنید کنترل کنید ببنید کدام افزونه باعت این مشکل می شه و این که وی بی رو در حالت ران از ادمین اجرا کنید.احتمالا مشکل حل بشه