PDA

View Full Version : سوال: مشکل ذخیره اطلاعات در دیتابیس نرم افزار

hercool
جمعه 19 مهر 1392, 10:27 صبح
سلام خدمت دوستان
من یه برنامه ساختم و وقتی می خوام اطلاعات رو داخل دیتابیس بریزم خطا می ده
من دیتابیس رو ضمیمه برنامه کردم mdf , log ,backup
و فایل نصبی رو ساختم
نرم افزارم رو داخل یک ویندوز در vmware نصب کردم وقتی می خوام اطلاعات رو بریزم مشکل داره و نمی تونه اطلاعات رو داخل دیتابیس بریزه
حالا می خوام بدونم باید چکار کنم که این مشکل رو رفع کنم

خودم حدسم اینه که چون در ویندوز اصلیم در sql دیتابیس دارم و در ویندوز جدید این دیتابیس رو ندارم برنامه نی تونه این دیتابیس رو پیدا کنه با اینکه فایل های مربوطه رو تنظیم کردم

فکر می کنم باید دیتابیس رو به صورت یک local database در پروژه اضافه کنم ولی نمی دونم درسته یا نه ممنون میشم در این زمینه منو راهنمایی کنید

gilas1368
جمعه 19 مهر 1392, 11:29 صبح
متن خطا رو بزارید و اینک روی ویندوز جدیدتون sqlServer رو نصب نکردید؟

hercool
جمعه 19 مهر 1392, 11:39 صبح
من روی ویندوز جدید در vmware نیازمندی ها رو نصب کردم و فایل توزیع شده sql express 2008 را هم که ورژن 86 بود رو با حجم 91 مگابایت دانلود و نصب کردم

اشتباه من این بوده که در ویندوز اصلیم اومدم در نرم افزار sql ام دیتابیس رو با جزئیات ساختم و در برنامه با کمک پروسیجر اطلاعات را به دیتابیسم پاس دادم
حالا که نرم افزار را ساختم نرم افزار در جایی که sql اون دیتابیس رو نداشته باشه کاری نیم کنه چون اصلا وجود نداره

حالا من به فکر اینم که در خود پروژه یک local database یا چیزی شبیه این ایجاد کنم که دیتابیس همیشه همراه برنامه باشه

چون تستی که انجام دادم در ویندوز اصلیم هر تغییری در دیتابیس موجود در sql باعث میشه در نرم افزار هم تغییرات اعمال بشه

در مورد خطا من در برنامه خطاها را مدیریت کردم که اگه نتونست اطلاعاتی رو داخل جداول دیتابیس بریزه پیام بده که الان این اتفاق افتاده
ممنون میشم در این مورد راهنماییم کنید