PDA

View Full Version : کمک در آغاز یه برنامه جدید

kurdboy2175
جمعه 19 مهر 1392, 15:49 عصر
سلام به همه دوستان و مهندسنان کارکشته
من میخوام شروع به ساخت یه برنامه کنم ولی موندم چه کارهایی رو انجام بدم تا در پایان به مشکل نخورم.یعنی در مورد setup سازی و ...
چه مواردی رو رعایت کنم تا برنامم بدون مشکل به پایان برسه
خواهشا راهنمایی کنید
با سپاس

rayson
جمعه 19 مهر 1392, 18:04 عصر
سلام به همه دوستان و مهندسنان کارکشته
من میخوام شروع به ساخت یه برنامه کنم ولی موندم چه کارهایی رو انجام بدم تا در پایان به مشکل نخورم.یعنی در مورد setup سازی و ...
چه مواردی رو رعایت کنم تا برنامم بدون مشکل به پایان برسه
خواهشا راهنمایی کنید
با سپاس
سلام .
شما برای شروع یک برنامه باید اول کار خود را روی کاغذ پیاده سازی کنید (کلا بحث سر مهندسی نرم اقزار است)
باید روند کاری برنامه پیاده کنید و چه چیز هایی باید به کاربر بدهد وقتی کار یک برنامه را کامل روی یک کاغذ پیاده کردید باید دیتا بییس خودتون ایجاد کنید. طبق داده هایتون که در هر بخش چه چیزهایی قرار ثبت ، ویرایش ، جستجو ، حذف ، مقایسه و ... شود ( اینکار باعث میشود وجود یک داده و رابطه های موجود در هر جدول را تعیین میکند)
قدم بعدی شما طراحی نرم افزار است.(دلبخواهی یا طبق گفته کاربر ایجاد میشود)
در آخر هم کدنویسی است.
هیچکس نمیتونه به صورت 100% به شما بگه چه چیزی نیاز دارید و چه چیزی ندارید ، افراد مختلف تجربیات و علم های متفاوتی در هر زمینه دارند ، ممکنه مثلا من بگم شما باید به نام گذاری متغییر ها توجه کنید ، چون خودم توجه نکردم و در آخر برنامه به مشکل بر خوردم . همچنین کسی ممکنه این موضوع را بلد باشه و بیان نکنه ، در آخر میخوام بگم تا خود شما دست به کار نشوید نمیتونید درک کنید که روند کار به چه صورت است خود من اولین برنامه نیمه حرفه ایم را 2 ماه پیش شروع کردم و تو روند کار 3 بار تغییرات درون دیتا بیس انجام دادم ، چندین بار کد های نوشته شده که فکر میکردم ایراد ندارد را با جلو رفتن روند کار به اجبار پاک و مجددا نوشتم.
همه و همه این ها با تجربه کاری به دست میاد .
اگر چیزی جایی کم گفتم ببخشید دیگه علم من در همین حد قد داد :))
موفق باشید.

BehinAfzar
جمعه 19 مهر 1392, 18:22 عصر
سلام
دوست عزیز ابتدا برای نرم افزاری که میخواهی بنویسی اطلاعات جمع کن یعنی برو در محلی که قراره نرم افزار استفاده بشه و کاملا با روند کاری شون آشنا بشو که اگه در کار دیتابیس در پایان کار به مشکل بخوری خیلی از کارهاتو باید دوباره انجام بدی
بعضی وقت ها افرادی که سفارش نرم افزار میدن همه قابلیت های مورد نیازشون رو بیان نمیکنن برای همین حضور شما در محل بسیار خوب است
در ضمن مهندسی نرم افزاری که دوستمون اشاره کردن خیلی مهمه
موفق باشید

kurdboy2175
جمعه 19 مهر 1392, 21:27 عصر
با تشکر از راهنمایی شما
کسی دیگه ای نمیخواد که راهنکایی کنه؟

mortezasar
جمعه 19 مهر 1392, 23:10 عصر
نه دیگه دوستان راهنمایی ها رو کردن مهمترین کار مهندسی نرم افزار هست که دوستای گلم گفتن

kurdboy2175
شنبه 20 مهر 1392, 15:41 عصر
خوب بعد از این کارا چه چیزهایی میمونه که باید رعایت کرد؟

kurdboy2175
یک شنبه 21 مهر 1392, 10:09 صبح
کسی دیگه ای نظری نداره بزاره تا ازش استفاده کنیم؟

FastCode
یک شنبه 21 مهر 1392, 10:12 صبح
پیشبینی کافی.
زیادی دور رو نبینید چون ممکنه تعداد امکاناتی که تصمیم به پیاده سازیشون میگیرید در ابتدا آنقدر زیاد بشن که کلا از انجام پروژه باز میمیونید.

kurdboy2175
یک شنبه 21 مهر 1392, 12:11 عصر
من نمیخوام در پایان کار با مشکلی رو به رو بشم به همین خاطر این تایپک رو گذاشتم
از راهنمایی همتون هم سپاس گذارم

kurdboy2175
یک شنبه 21 مهر 1392, 23:38 عصر
تکایه یارمتیم دن