PDA

View Full Version : نحوه تعریف Input Mask و یا فرمت در لیست باکس

G.hemati
جمعه 19 مهر 1392, 19:15 عصر
با سلام خدمت اساتید گرامی و دوستان عزیز

وقتی میخوام در جدول مثلاً اعداد 92215 و 922511 رو به صورت 2511-92 و 215-92 نمایش بدم . در قسمت Input Mask فرمت 9999-99 رو تعریف میکنم و مشکلی هم ندارم چون بعد از عدد سال ( 92 ) اگر شماره سریال از سه رقمی به چهار رقمی هم ارتقاء یابد مشکلی نخواهد بود .

اما مشکل اینجاست که در لیست باکسی که به فیلد مورد نظر وصل میکنم علامت (-)رو نشون نمیده و اعداد به صورت 92215 و 922511 نشون داده میشه .

چطوری میشه که خاصیت Input Mask رو در کوئری که به Row Source لیست باکس وصله، تعریف کرد و یا هر روشی که بتوان نتیجه مشابه رو گرفت

ممنون و سپاسگذار

abdoreza57
جمعه 19 مهر 1392, 19:43 عصر
سلام

احتمالا شما اون لیست باکس را قبل از تغییراتتون تو جداول بوجود اوردید در هر صورت فرقی نمیکنه اگه دوباره تشکیل بدید درست میشه

موفق باشید

emami.sie
شنبه 20 مهر 1392, 07:16 صبح
اما مشکل اینجاست که در لیست باکسی که به فیلد مورد نظر وصل میکنم علامت (-)رو نشون نمیده و اعداد به صورت 92215 و 922511 نشون داده میشه .

چطوری میشه که خاصیت Input Mask رو در کوئری که به Row Source لیست باکس وصله، تعریف کرد و یا هر روشی که بتوان نتیجه مشابه رو گرفت

با سلام
برای حصول نتیجه موردنظر، باید عبارت
99\-9999;0;_ در Input Mask فیلد مربوطه جایگزین گردد؛
و مجددا نمونه جدید در فیلد مربوطه وارد نمایید تا تغییرات رو ببینید...
موفق باشید
یا علی

G.hemati
شنبه 20 مهر 1392, 20:47 عصر
با سلام
ممنون جناب امامی گرامی
فقط یه سئوال ، مقادیری که قبلاً ذخیره شده رو چگونه آبدیت کنم چون تعداد فیلدها زیاده و به صورت دستی زمانبر است

در ضمن فیلدی رو که برای تاریخ قرار دادم و فرمت 0000/00/00 تعریف کردم رو چه بلایی سرش بیارم . (البته دو تا سئوال شد میبخشید)

سپاس

emami.sie
یک شنبه 21 مهر 1392, 09:28 صبح
با سلام
ممنون جناب امامی گرامی
فقط یه سئوال ، مقادیری که قبلاً ذخیره شده رو چگونه آبدیت کنم چون تعداد فیلدها زیاده و به صورت دستی زمانبر است

در ضمن فیلدی رو که برای تاریخ قرار دادم و فرمت 0000/00/00 تعریف کردم رو چه بلایی سرش بیارم . (البته دو تا سئوال شد میبخشید)

سپاس

باسلام و روز بخیر
سئوال اول: راه پیشنهادی و ساده اینه که سرستون فیلد مورد نظر رو در جدول انتخاب تا فیلد مربوطه و کل مقادیر ثبت شده در حالت انتخاب قرار بگیره، و بعد کافیه اون رو در ستونی از اکسل Paste کنید، مجددا همون ستون رو در اکسل انتخاب و در اکسس (سرستون فیلد مربوطه) پیست کنید و تغییرات رو در لیست باکس ببینید...

سئوال دوم: کافیه Mask فیلد تاریخ رو به 0000/00/00;0;_ تغییر بدید...
موفق باشید
یا علی