PDA

View Full Version : ذخیره تصاویر در سیستم

Mahtab_Tarsa
جمعه 19 مهر 1392, 21:42 عصر
با سلام خدمت مهندسین گرامی
من با دستورات زیر از صفحه عکسبرداری و اونارو تو سیستم ذخیره میکنم من برای ذخیره از مقادیر تصادفی برای نام هر تصویر گرفته شده استفاده میکردم و وقتی خاستم هر تصویر رو با فرمت زمان و تاریخ فعلی سیستم ذخیره کنم بهم خطا داد و از کار افتاد میخواستم از دوستان درخواست کنم اگه کسی کمکی در این مورد داره بهم برسونه ممنون میشم.

bmpScreenShot = New Bitmap(Screen.PrimaryScreen.Bounds.Width, Screen.PrimaryScreen.Bounds.Height, PixelFormat.Format32bppArgb)
gfxScreenshot = Graphics.FromImage(bmpScreenShot)
gfxScreenshot.CopyFromScreen(Screen.PrimaryScreen. Bounds.X, Screen.PrimaryScreen.Bounds.Y, 0, 0, Screen.PrimaryScreen.Bounds.Size, CopyPixelOperation.SourceCopy)
PictureBox1.Image = bmpScreenShot

bmpScreenShot.Save(System.IO.Path.GetDirectoryName (Application.ExecutablePath) & "\Cuptuer\" + i + ".jpg", ImageFormat.Jpeg)

Hossis
جمعه 19 مهر 1392, 22:16 عصر
مسیر فایل اشتباه بود به دو دلیل
اول این که باید از & به جای + استفاده کنید (خصوصا جایی که قبل و بعدش عدد باشه)
دوم این که به جای اون دستور طولانی که اول نام پوشه رو از روی نام فایل اجرایی بگیره، شما می تونستید مستقیم نام مسیر اجرای برنامه رو وارد کنید

Dim Path As String = Application.StartupPath & "\Cuptuer\" & 1 & ".jpg"

Hossis
جمعه 19 مهر 1392, 22:23 عصر
یک خطای دیگر هم این هست که پوشه مورد نظر شما ممکنه وجود نداشته باشه و باید برنامه چک کنه که آیا وجود داره یا نه و اگر نبود، اون رو بسازه
در مجموع من خط آخر کد شما رو ویرایش و تست کردم و در نهایت جواب داد , ولی در مورد چند خط اول کار نکردم

Dim Path As String = Application.StartupPath & "\Cuptuer\"
If Not IO.Directory.Exists(Path) Then IO.Directory.CreateDirectory(Path)
Path &= 1 & ".jpg"
Me.BackgroundImage.Save(Path, Drawing.Imaging.ImageFormat.Jpeg)

Mahtab_Tarsa
شنبه 20 مهر 1392, 13:30 عصر
یک خطای دیگر هم این هست که پوشه مورد نظر شما ممکنه وجود نداشته باشه و باید برنامه چک کنه که آیا وجود داره یا نه و اگر نبود، اون رو بسازه
در مجموع من خط آخر کد شما رو ویرایش و تست کردم و در نهایت جواب داد , ولی در مورد چند خط اول کار نکردم

Dim Path As String = Application.StartupPath & "\Cuptuer\"
If Not IO.Directory.Exists(Path) Then IO.Directory.CreateDirectory(Path)
Path &= 1 & ".jpg"
Me.BackgroundImage.Save(Path, Drawing.Imaging.ImageFormat.Jpeg)
سلام خدمت مهندس گرامی دوست عزیز من اون قسمتای ذخیره تو دایرکتوری رو دیگه نذاشتم یعنی اوجارو تو دستورات برنامه نوشتم و از یاداوی شما ممنون هستام اما مشکل من اینایی که فرمودی یا متوجه شدید نیست منظور مناین هستش که مثلا عکس گرفته شده با همون زمان و تاریخ گرفته شده تو دایرکتوری ذخیره بشه البته نوشتم ولی خطا داشت