PDA

View Full Version : بهترین راه ذخیره تمام حالت های دیتابیس

milad.biroonvand
یک شنبه 21 مهر 1392, 09:53 صبح
سلام من میخام تمام حالت های دیتابیس از جمله :
• اندازه ستون ها
• تعیین فریز و غیر فریز بودن ستون ها
• تعیین مخفی و غیر مخفی بودن ستون ها
• تعیین محل قرار گیری ستون ها
• تعیین رنگ ستون ها
• تعیین فونت ستون ها
• و هر چیزی که مربوط به ستون ها باشند.
در اصلی میخام هر تنظیماتی رو که کاربر انجام داد با باز کردن دوباره ی فرم ها بدون تغییر بماند.
میخام اطلاعات درون بانک اطلاعاتی ذخیره بشن.

biyarjomandi
یک شنبه 21 مهر 1392, 11:10 صبح
سلام . نیازی به کد نویسی نداره که عزیز گویا شما در مورد امکان application setting در Visual studio اطلاعاتی ندارید . مفصل هست و بهتره سرچ کنی و یا در کتابی بخونی . با این تنظیمات که از امکانات Visual studio هست می تونی هر تغییری رو که کاربر میده ذخیره کنی و در باز کردن مجدد تنظیمات بهمان صورت خواهد بود .
یه مثال تو این لینک هست http://aftab.cc/tutorial/544 ولی برای اطلاع بیشتر جستجو کن .
خونه اخرش اگر از این راه ساده نتونستی میتونی تغییرات کاربر رو در رجیستری ویندوز ذخیره کنی که باید کد نویسی رو مطابق خواستت پیاده سازی کنی

milad.biroonvand
یک شنبه 21 مهر 1392, 11:17 صبح
سلام

ممنون از پاسخت.
در مورد application setting کار کردم. لطفا اگر دوستان دیگه ای سیستمی رو بلدند پیشنهاد بدن.

biyarjomandi
یک شنبه 21 مهر 1392, 11:40 صبح
سلام

ممنون از پاسخت.
در مورد application setting کار کردم. لطفا اگر دوستان دیگه ای سیستمی رو بلدند پیشنهاد بدن.
خوب چرا از طریق رجیستری این کار رو نمی کنی ؟

milad.biroonvand
یک شنبه 21 مهر 1392, 11:49 صبح
الان application setting رو انجام دادم. ولی چیزی در مورد فریز . مکان ستون ها نداره. آیا راهی داره خود نرم افزار تمام موقعیت ها رو ذخیره کنه. در اصلی نیایم و کدهای زیر مثلا بنویسیم.

Properties.Settings.Default.lang = "مقدار جدید";

سپس با قطعه کد زیر، اطلاعات را در فایل، ذخیره کنید:

Properties.Settings.Default.Save();

milad.biroonvand
یک شنبه 21 مهر 1392, 12:13 عصر
سلام

این application setting بدی که داره این هست که فقط خصوصیات خود دیتا گرید رو می گیره، مثلا righttoleft و.. ولی نمیتونه که کاری کنه که اگر من تک تک ستون ها رو خواستم حالاتشون رو ذخیره کنم هم بتونه.

biyarjomandi
یک شنبه 21 مهر 1392, 13:17 عصر
خوب application setting می تونه کلیه Proprty های یک شی رو ذخیره کنه اگر چیزی که میخوایی property هست حتما میشه این کارو کرد اگر نه داستان میشه کد نویسی کردن برای ذخیره . ولی هر تغییر در ظاهر دیتا گرید و سلول هاش در property دیتا گرید هست . مگه شما چه تغییری می خوایید مثلا ذخیره بشه . بگو کدش رو بنویسیم .

milad.biroonvand
یک شنبه 21 مهر 1392, 16:37 عصر
اندازه ستون ها
• تعیین فریز و غیر فریز بودن ستون ها
• تعیین مخفی و غیر مخفی بودن ستون ها
• تعیین محل قرار گیری ستون ها
• تعیین رنگ ستون ها
• تعیین فونت ستون ها

لطفا یک نمونه برنامه هم اینجا بزار.