PDA

View Full Version : سیمفونی

yegane8
یک شنبه 21 مهر 1392, 12:37 عصر
سلام
من می خوام فریمورک سیمفونی رو نصب کنم راهنمای خود سایتم دیدو ولی موفق نشدم .
نمی دونم چطوری تو command دستور های php رو بفهمونم و باید و کدوم دایرکتوری برم .
اگه کسی بتونه قدم به قدم راهنمایی کنه ممنون میشم

harand1
دوشنبه 04 آذر 1392, 16:06 عصر
سلام
ایا symfony نسخه ی ویندوزی هم داره من از اینجا (http://symfony.com/download) دانلود کردم ولی ظاهرا نسخه لینوکس هست لطفا راهمایی کنید از کجا باید دانلود کنم و برای نصبش باید چیکار کنم

بهزاد علی محمدزاده
دوشنبه 04 آذر 1392, 18:51 عصر
سلام . سیمفونی چند مطلب فارسی برای نصبش هست . به جای انگلیسی فارسی هم جستجو کنید . اما چرا وفتی فریم ورک خوبی به نام Yii هست و آموزش فارسی هم داره سراغ چیزی میرید که با شاید با خوندن مستنداتش مشکل دارید ؟ گرچه سیمفونی از فریم ورک های خیلی خوبه . و امیدوارم از صحبت های من هم بد برداشت نشه . قصد جسارت هم ندارم فقط یه توصیه دوستانه است .

شما وقتی فریم ورک و توی دریافتش مشکل دارید چطوری می خواید باهاش کار کنید ؟ اینجوری لحظه به لحظه اش براتون سوال میشه . من توصیه می کنم فریم ورکی رو انتخاب کنید که حداقل یه منبع آموزشی رو بتونید در موردش یا بخونید یا کلاسش و برید و یا فیلمش رو ببیند . بالاخره cakephp یه کتاب فارسی داره . Yii یه فیلم آموزشی داره و مطالب فارسی هم در موردش کمی هست . آموزشگاه برنامه نویس دوره Yii هم داره برای تهرانی ها .

مهرداد سیف زاده
دوشنبه 04 آذر 1392, 19:43 عصر
فریم ورک yii بعضی قسمتهاش از روی سیمفونی درست شده. مثلا template engine اون حتی از سیمفونی هم بالاتر هست. برای کار کردن با base layout فریم‌ورک symfony انقد توی کدهاش گم شدم که حسابی بهم ریختم ولی فریم‌ورک yii چنان ساختار خوش تعریف و دم دستی داره که ادم از کار کردن باهاش لذت میبره.
ابزار gii که در فریم ورک yii هست همتا نداره و خیلی سریع و راحت با تمام جزئیات کار آدمو راه می‌اندازه
خلاصه symfony یک ابزار بسیار بزرگ هست و بیشتر برنامه‌نویسان هم حوصله مطالعه داکیومنهای زیاد و طریقه نصب و راه‌اندازی رو ندارن. توصیه من هم اینه که از فریم ورکی استفاده کنید که هم داکیومنتش راحت باشه و هم کسانی باشن تا مشکل رو برطرف کنن. من در کار با symfony حتی مشکلاتش در stackoverflow هم برطرف نشده بود.

bestirani2
یک شنبه 27 بهمن 1392, 11:54 صبح
سیمفونی فریم ورک خیلی خوب هست ولی برای پروژه ها متوسط رو به بالا خوبه. برای پروژه های کوچیکتر Yii به خاطر سرعت توسعه بالایی که داره بهتره
چند دلیل که من سیمفونی رو انتخاب میکنم
۱. پشتیبانی: سیمفونی دائم در حال بروز رسانی هست و یک شرکت بزرگ پشتش هست.
۲. ابتکارات سیمفونی
۳. کدهای بهتر و مهندسی تر که شباهت زیادی به mvc.net داره
۴. ORM بهتر