PDA

View Full Version : سوال: رفرش کردن فرم

forodo
یک شنبه 21 مهر 1392, 18:20 عصر
سلام
تاپیکای دیگه رو نگاه کردم ولی مشکلم حل نشد.
من می خوام وقتی دکمه ویرایش رو می زنم اطلاعاتی داخل دیتاگریدویو هم همان لحظه ویراش را به من نشان بدهد.
روشهای زیر را انجام داده ام:

frmEditPersonal_Load(null, null);

همیشه از این روش استفاده می کردم ولی الان نمی دونم چرا دیتاگریدویو رو ویرایش نمی کنه، اطلاعات قبلی رو داره و اطلاعات جدید رو اضافه می کنه.

dataGridView1.Columns.Clear();

این رو تو لود فرم می نویسم تا کد بالایی کار کنه ولی نمی شه چون دستی یک ستون اضافه کردم که وقتی پاک می کنم گیر می ده که فلان ستون رو نمی تونم پیدا کنم.

pedramfj
یک شنبه 21 مهر 1392, 19:21 عصر
سلام
شما بیاین یه تابع بنویسید که عمل خواندن از دیتابیس و پر کردن دیتاگرید را انجام دهد .حالا هر جا که خواستید از این تابع استفاده کنید(البته قبلش ردیف های دیتاگرید رو پاک کنید و نه ستون دیتاگرید را)
موفق باشید

forodo
یک شنبه 21 مهر 1392, 20:40 عصر
خیلی ممنون از راهنماییتون.
یک بار دیگه اون تابعی که شما گفته بودید رو فراخوانی کردم ولی اینبار دیتاتیبل رو Clear کردم.

Power.Csharp
یک شنبه 21 مهر 1392, 20:49 عصر
من بارها این کار رو انجام دادم و جواب داده.کافیه دستور نمایش اطلاعات رو توی دیتاگرید ویوو درون یه روال بنویسی و هر جایی که دستور حذف و یا درج و یا ویرایش رو نوشتی اون روال رو فراخوانی کنی.نیاز به پاک کردنم نداره خواستی بگو نمونه سروس بفرستم واست

ahmad002
دوشنبه 22 مهر 1392, 00:11 صبح
منم همین مشکل رو داشتم ، تنها راهش اینه که dataset خودتون رو clear کنید و دوباره اونو به منبع داده وصل کنید .

forodo
دوشنبه 22 مهر 1392, 08:11 صبح
درست شد.
از همه متشکرم.