PDA

View Full Version : Nullable Types چیست؟

محمد عرب
چهارشنبه 16 فروردین 1385, 21:59 عصر
با سلام
می خواستم بدونم که Nullable Types که ظاهرا توی .Net 2005 اظافه شده چیه و به چه دردی می خوره؟
----------------------------
با تشکر
محمد عرب

Hamedm
چهارشنبه 16 فروردین 1385, 22:08 عصر
سلام

با سلام
می خواستم بدونم که Nullable Types که ظاهرا توی .Net 2005 اظافه شده چیه و به چه دردی می خوره؟
----------------------------
با تشکر
محمد عربعزیز جان فاصله شما تا جواب، فقط فشار دادن F1 است.

Nullable types are instances of the System.Nullable struct. A nullable type can represent the normal range of values for its underlying value type, plus an additional null value. For example, a Nullable<Int32>, pronounced "Nullable of Int32," can be assigned any value from -2147483648 to 2147483647, or it can be assigned the null value. A Nullable<bool> can be assigned the values true or false, or null. The ability to assign null to numeric and Boolean types is particularly useful when dealing with databases and other data types containing elements that may not be assigned a value. For example, a Boolean field in a database can store the values true or false, or it may be undefined.

در پناه حق موفق باشید و پرتوان

محمد عرب
چهارشنبه 16 فروردین 1385, 22:16 عصر
با سلام
خیلی ممنون از توجه شما
من هم این را که شما نوشتید دیده بودم.(F1 را زده بودم)
میخواستم یک مثال کلربردی از آن داشته باشم.
--------------------------
با تشکر
محمد عرب

habedijoo
پنج شنبه 17 فروردین 1385, 08:41 صبح
سلام
آقای عرب مقادیر Int , String , Boolean هر کدام بصورت پیش فرض توسط کامپایلر مقدار دهی اولیه میشوند . ( 0 , " " , False ) خوب چنانچه در ساختار برنامت جایی لازم بود که از متغییری استفاده کنی که مقدار Null را هم داشته باشد: مثلا تعداد ارجاع های به یک شی ( یا چنین موردی ) میتوانی از این مورد استفاده کنی . در واقع باید در یک برنامه شرایط استفاده این مورد پیش بیاید .

محمد عرب
پنج شنبه 17 فروردین 1385, 10:14 صبح
با سلام
خیلی ممنون از راهنماییتون.
با تشکر فراوان
-------------------------
محمد عرب