PDA

View Full Version : سوال: نحوه ذخیره عکس در دایرکتوری برنامه

a_ehsan68
دوشنبه 22 مهر 1392, 00:20 صبح
با سلام خدمت دوستان

میخواستم برای ذخیره عکس در دیتابیسم اول از طریق OpenFileDialog عکس خودمو انتخاب کنم و بعد از زدن دکمه تایید اون عکس رو در دایرکتوری برنامم ترجیحا در یه پوشه مجزا کپی کنه و آدرس عکس کپی شده که اونم به صورت آدرس دایرکتوری باشه (نه اینکه مثلا بزنه D:\\imageProject\User.Jpeg) رو در textboxPic قرار بده. که بعدش بتونم این آدرسو در دیتابیسم قرار بدم. اگرم مشکلی با این روش میتونه به وجود بیاد راهنماییم کنید.

ممنون میشم کمکم کنید.

mortezasar
دوشنبه 22 مهر 1392, 00:57 صبح
جست و جو کنید در ای باره بسیار بحث شده

a_ehsan68
دوشنبه 22 مهر 1392, 10:32 صبح
اتفاقا قبل از تاپیک جستجو کردم اما دقیقا اونی که میخواستم نبود.

لطفا راهنمایی کنید. :لبخندساده:

saied_max
دوشنبه 22 مهر 1392, 10:49 صبح
من واسه یه پروژه هام این کارو کردم حدوداً 1900 تا تصویر رو وارد کردم مشکلی نداشت فقط و برای اینکه تداخل اسم فایل نداشته باشم اسم فایل فیلد کلیدم بود بعد برای اسن اصلی فایل یه فیلد Caption به فیلدهای جدولم اضافه کردم برای ذخیره نام اصلی. تا حالاهم مشکلی نداشتم؟

a_ehsan68
دوشنبه 22 مهر 1392, 11:04 صبح
با تشکر از دوست عزیز.

میشه لطف کنی کد این کارو بهم بگی؟

a_ehsan68
دوشنبه 22 مهر 1392, 14:26 عصر
واقعا تشکر از همه دوستان !!!!!!!!!!!!!

مرسی. شرمنده کردین.

mam_65
دوشنبه 22 مهر 1392, 15:21 عصر
سلام یه کد وست نوشتم امیدوارم بهت کمک کنه:چشمک:
111857

samad1987
دوشنبه 22 مهر 1392, 18:39 عصر
ببین دوست عزیز اینکه اسم در دیتا بیس مشکل ساز میشه یا نه؟ جواب نه هستش چرا که میتونی یه کلید دیگه بسازی
منتها برای ذخیره فایل ها در پوشه مورد نظر به مشکل برمیخوری اون مشکل هم اینه که ۲ تا عکس هم اسم رو که بخوای ذخیره کنی دومی جایگزین اولی میشه
راه حلی که وجود داره اینه که اسم فایل رو خودت بسازی
مثلا:
filemname+"$"+Datetime.Now.ToString()
این باعث میشه که اسم فایلها یکتا بشه
بعدموقعی که میخوای بازیابی کنی میای و با تابع SPLIT و کاراکتر جداکننده '$' اسم اصلی فایل رو بدست بیاری
البته میتونی به جای $ از هرکاراکتر دیگه ای استفاده کنی فقط بایستی حواست باشه اسم فایل اصلی این کاراکتر رو نداشته باشه

a_ehsan68
دوشنبه 22 مهر 1392, 19:20 عصر
سلام یه کد وست نوشتم امیدوارم بهت کمک کنه:چشمک:
111857

واقعا دستت درد نکنه. یه دنـــــــــــــیا

فقط یه سوال؟ فیلد جدولی که آدرس عکس رو ذخیره میکنیم باید از نوع varbinary باشه یا nvarchar ؟

esafb52
دوشنبه 22 مهر 1392, 20:56 عصر
دومی چون شاید اسم فارسی بود

mam_65
دوشنبه 22 مهر 1392, 21:19 عصر
واقعا دستت درد نکنه. یه دنـــــــــــــیا

فقط یه سوال؟ فیلد جدولی که آدرس عکس رو ذخیره میکنیم باید از نوع varbinary باشه یا nvarchar ؟

بهتره از این اسفاده کنیNvarchar