PDA

View Full Version : سوال: راهنمایی در خصوص نرم افزار تحت ویندوز شمارنده تعداد صفحات فایل های متنی

iran1392
دوشنبه 22 مهر 1392, 23:47 عصر
راهنمایی در خصوص برنامه تحت ویندوز با اطلاعات ذیل
صرفا یک یا چند فایل متنی (pdf doc ...)را browse کرده و نرم افزار در مرحله بعد تعداد صفحات آن فایل یا چند فایل browse شده را نمایش دهد.
اگر تعداد آن از حد تعیین شده در نرم افزار بیشتر بود امکان پرینت آن فایل یا فایل های انتخاب شده مقدور نباشد.اگر تعداد صفحات مجموع فایل های browse شده کمتر مساوی حد تعیین شده نرم افزار باشد فایل های browse شده پرینت شود
راهنمایی کلی میخواهم و ثانیا با توجه به مبتدی بودن من آیا این برنامه بهتر است با c نوشته شود یا به جای دیگری منتقل نمایم.

rahnema1
سه شنبه 23 مهر 1392, 07:37 صبح
راهنمایی در خصوص برنامه تحت ویندوز با اطلاعات ذیل
صرفا یک یا چند فایل متنی (pdf doc ...)را browse کرده و نرم افزار در مرحله بعد تعداد صفحات آن فایل یا چند فایل browse شده را نمایش دهد.
اگر تعداد آن از حد تعیین شده در نرم افزار بیشتر بود امکان پرینت آن فایل یا فایل های انتخاب شده مقدور نباشد.اگر تعداد صفحات مجموع فایل های browse شده کمتر مساوی حد تعیین شده نرم افزار باشد فایل های browse شده پرینت شود
راهنمایی کلی میخواهم و ثانیا با توجه به مبتدی بودن من آیا این برنامه بهتر است با c نوشته شود یا به جای دیگری منتقل نمایم.

اگه نخواهید برنامه نویسی کنید فکر کنم یه سری برنامه های آماده باشه که مثلا تعداد صفحات پرینت هر کاربر رو در شبکه کنترل می کنه که از توی اینترنت این برنامه ها را می تونید دانلود کنید

اما اگه بخواهید خودتون این برنامه رو بنویسید:
پشنهاد می کنم با دات نت کار کنید که خیلی راحته
یا اگه vb6 دارید از اون هم می تونید استفاده کنید
واسه خوندن فایلهای doc وتعداد صفحات باید نرم افزار word نصب شده باشه
تا از طریق برنامه نویسی بتوانید به آبجکت های اون دسترسی داشته باشید توی سایت خود مایکروسافت و یا سایتهای دیگه به اندازه زیادی در مورد استفاده از آبجکت های محصولات office توضیح داده شد که می تونید یک فایل رو باز کنید ببینید و محتوایش رو از طریق برنامه نویسی تغییر بدید
مثلا واسه گرفتن تعداد صفحات یک فایل ورد این کد csharp رو بزنید البته بعد از انجام بعضی مقدمات که توی بالا گفتم

var numberOfPages = document.ComputeStatistics(WdStatistic.wdStatistic Pages, false);

واسه خوندن و کار با pdf در محیط دات نت یک library هست به نام pdfsharp و یا library های دیگه

iran1392
سه شنبه 23 مهر 1392, 22:07 عصر
ممنونم از شما لطف کردید
اگر بازهم راهنمایی خواستم در همینجا مطرح خواهم کرد امیدوارم همیاری بفرمایید.