PDA

View Full Version : چند تا سوال مقدماتی اندروید

orache
سه شنبه 23 مهر 1392, 19:20 عصر
سلام من توضیحی در مورد اندروید میخواستم یعنی چند تا سوال مقدماتی دارم (البته تا یکی دو سال دیگه میخام برم سمتش ولی میخام بدونم )
.
1 _ sdk اندروید رو میشه سر هرچیزی اجرا کرد یعنی لینکش کرد ؟؟ من با qt کار میکنم کموبیش یعنی کیوت رو یاد میگیرم و ویژوال استادیو رو کم کم میذارمش کنار من دیدم یک کیوتی هست برا دانلود (تو سایتش ) نوشته کیوت اندروید ایا با همین کیوت minigw نمیشه اس دی کای اندروید رو لینک کرد ؟؟
.
2_ برای اموزش فیلم بهتره یا کتاب ؟؟ ایا کتابی هست به زبان فارسی که جامع باشه و تمامی چیزا رو یاد بده برای اندروید ؟؟اگه اره حتما حتما نام ببرید فیلم فارسی که وجود داره ولی زیاد خوشم نمیاد میخام کتاب فارسی باشه
.
3_ ایا میشه از api های گرافیکی مثل اپن جی ال برنامه ی اندروید درست کرد ؟؟ یعنی اپن جی ال هم لینک کنیم و تو برنامه ازش استفاده کنیم ؟؟
.
.
ممنون

rubiks.kde
چهارشنبه 24 مهر 1392, 02:21 صبح
سوال اول : من خودم هم 3 سال هست که کیوت کار میکنم.ولی هیج وقت از پورت آندروید به کیوت استفاده نمیکنم ( چون اون کیفیتی که این برنامه دارن رو نمیشه با اون پیاده کرد)
در کل آندروید به دلیل داشتن هسته لینوکسی قادره تا با یکم برنامه نویسی از برنامه های نوشته شده با زبان های native مثل سی و سی پلاس پلاس و C# و ... پشتیبانی کنه.
برای کامپایل هم باید شما ndk آندروید به همراه ورژن مخصوص برای کامپایل جهت اجرا روی پردازنده های arm و ... رو داشته باشید. که تماما در اون نسخه جمع شدن.

سوال دوم : برای آموزش علم کامپیوتر همیشه منابع اصلی بهتر از ترجمه ها بودن.

سوال سوم : بله

orache
چهارشنبه 24 مهر 1392, 07:40 صبح
یعنی کتاب اصلی بخونم ؟؟ نه من انگلیسیم خوب نیست اگه میشه لطف کنین یک کتاب فارسی نام ببرین
یعنی با کیوت کار نکنم براش ؟؟ تو اموزش ها از اکلیپس استفاده میکنن ولی جدیدا اندروید استادیو اومده الان نمیدونم کیوت رو شروع کنم یا نه ؟

orache
چهارشنبه 24 مهر 1392, 08:28 صبح
یه کتاب دیدم که فکر کنم نویسندش احمد بقایی بود کسی میدونه خوبه یا نه ؟؟

javadaskari
جمعه 26 مهر 1392, 11:59 صبح
سلام
به نظر من فیلم نیگا کنی و طبق اون پیش بری بهتر از کتابه.
میتونی از سایت آقای کمالان و یا اگر در موردی خاص چیزی میخای توی سایت youtube هم خیلی آموزشای خوبی داره منتها همش انگلیسه ولی مهم نیست با دیدن فیلما خودت متوجه میشی.

abbasalim
جمعه 26 مهر 1392, 16:19 عصر
یه کتاب دیدم که فکر کنم نویسندش احمد بقایی بود کسی میدونه خوبه یا نه ؟؟
من این کتاب رو دارم هرچند محتوای کتاب انگلیسیش خیلی خوب بوده ولی ترجمه فوق العاده ضعیف و غیر تخصصیی هست من چندتا صفحش رو که خوندم ولش کردم فقط گیجت میکنه
کلمات تخصصی رو هم اومده ترجمه کرده اصلا هرچی رسیده فارسی کرده اونم غیر مرتبط در یک کلام
افتضاح