PDA

View Full Version : restore فایل پشتیبان تولید شده در نرم افزار

asrah6
سه شنبه 23 مهر 1392, 19:51 عصر
سلام
یک سوال فنی
فرض کنید برنامه ای نوشته اید و قابلیت پشتیبان گیری و بازیابی در آن ایجاد کرده اید به نظر شما آیا فایل بکاپ تولید شده را توسط sql می توان باز کرد و به ساختار جداول و ... دسترسی داشت؟

naghshineh m&h
سه شنبه 23 مهر 1392, 21:45 عصر
اگر منظورتون بازیابی بخشی از فایل مثلا فقط دو جدول بازیابی شودخیر امکان آن با استفاده مستقیم از دستور Restore وجود ندارد ولی در کل امکان بازیابی وجود دارد و خیلی هم ساده است استفاده از دستور Restore در ADO یه کوچولو اگر جستجو کنید خیلی جواب براش وجود دارد
1-اگر با خود سی کو ال ( به اشتباه اس کیو ال تلفظ می شود )می خواهید انجام دهید فقط کافیست بر روی بانک اطلاعاتی خود راست کلیک کنید و از گزینه Task گزینه Restore راانتخاب نمایید
2- با استفاده از C# یا تکنولوژی ADO
3- اگر فقط قسمتی از آن را می خواهید بازیابی کنید بهتره کد بنویسید

asrah6
سه شنبه 23 مهر 1392, 22:19 عصر
سلام
فکر کنم شما منظور من را متوجه نشدید بیشتر توضیح می دهم
من در کد نویسی قسمت backup و restore در سی شارپ مشکلی ندارم سوالم اینه که شما یک برنامه نوشتید و قابلیت backup و restore هم برای کاربری که از آن استفاده می کند گذاشته اید حالا طرف برنامه نویسی بلده و پس از گرفتن بکاپ توسط برنامه آیا می تونه فایل بکاپ تولید شده در نرم افزار را توسط sql باز کرده و به ساختار جداول دسترسی پیدا کند؟

plus
سه شنبه 23 مهر 1392, 22:36 عصر
بله، Backup گرفته شده مختص نرم افزار شما نیست، مربوط به SQL Server هست و میتونه با ابزار مربوطه (مثلا Management Studio) باز بشه...

samad1987
سه شنبه 23 مهر 1392, 23:12 عصر
میتونی یه کاری بکنی و اونم اینه که اسم فایلتو با پسوند bak ذخیره نکنی و اونو مثلا با یه فرمت دیگه مثل cab ذخیره کنی(رد گم کنی) و موقع بازیابی فرمتشو درست کنی .. البته اگه طرف بدونه که این فایل یه فایل بکاپه که ...وگرنه دزد نگرفته پادشاست

naghshineh m&h
چهارشنبه 24 مهر 1392, 11:57 صبح
بله همونطور که plus (http://barnamenevis.org/member.php?8256-plus) فرمودند امکان بازیابی وجود دارد ولی SQL راه حل هایی دارد dیه نگاه به این لینک (http://technet.microsoft.com/en-us/library/bb510589.aspx)بکنید شاید بدردتون بخوذه البته کتاب آموزش SQL 2008 ترجمه مهندس سیاوش مرتضوی به این مبحث هم پرداخته و راه حل هایی را نیز خودتان می توانید پیاده کنید از جمله یک کلاس واسط با الگوریتم شما