PDA

View Full Version : شکستن متن درون دیتالیست

farzane_t
سه شنبه 23 مهر 1392, 22:25 عصر
سلام
فرض کنید دیتالیست درون دیوی به عرض 50% قرار داره.مگه نباید عرض دیتالیست هم عرض دیو بشه؟
پس چرا این دیتالیست هنوز هم تمام صفحه رو میگیره و متن درونش هم شکسته نمیشه ؟

<div style="width: 50%;">
<asp:DataList ID="DataList1" runat="server">
<ItemTemplate>
<div style="overflow:hidden;word-wrap: break-word;">aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaa////</div>
</ItemTemplate>
</asp:DataList>
</div>

ممنون میشم راهنماییم کنید

aminireza65
چهارشنبه 24 مهر 1392, 00:40 صبح
عرض کنترل های درون div اگه از خود div بزرگتر باشه، عرض div هم بزرگ میشه.
برای شکسته شدن متن به چند خط هم میتونی هنگام درج متن در دیتابیس از <br> بین خطوط استفاده کنی.

farzane_t
چهارشنبه 24 مهر 1392, 09:01 صبح
ممنون از پاسختون
وقتی به دیتالیست هم width میدم یا مثلا هردو رو میزارم 500 پیکسل باز هم تاثیری نداره. مشکل اینجاست که متن از کاربر گرفته میشه و ممکنه از اینتر استفاده نشه.

demolition
چهارشنبه 24 مهر 1392, 11:07 صبح
ممنون از پاسختون
وقتی به دیتالیست هم width میدم یا مثلا هردو رو میزارم 500 پیکسل باز هم تاثیری نداره. مشکل اینجاست که متن از کاربر گرفته میشه و ممکنه از اینتر استفاده نشه.

از پارگراف استفاده کنید و استایل بهش بدید

<p><%# DataBinder.Eval(Container.DataItem, "tozihat")%></p>

.DataList1 .DataListItem p {
line-height: 14px;
height: 140px;
overflow: hidden;
padding: 0px;
text-align: justify;
}

mohammad973
چهارشنبه 24 مهر 1392, 15:37 عصر
شما این متن رو بهش دادی :
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaa

مسلمه که شکسته نشه !! چون فاصله بینکاراکترهات نیست. هر5تا a یه فاصله بزار و نتیجه رو ببین .

برای اینکه کاربرت هم اینجوری وارد نکنه ، راه کارهایی هست . راه demolition (http://barnamenevis.org/member.php?282964-demolition) عزیز رو تست کن (jتست نکردم)، اگر احتمالا کار نکرد بگو تا راه های دیگه اش رو هم بررسی کنیم .

farzane_t
پنج شنبه 25 مهر 1392, 08:04 صبح
ممنون از شما دو دوست گرامی
مشکل اصلیه من اینه که قالبم درصدیه و هر کار میکنم دیتالیست عرضش از عرض دیوی که دارم بیشتر میشه. وقتی یه طول ثابت مثلا 500 پیکسل به دیتالیست میدم درست میشه.
برای این مشکل نمیشه کاری کرد؟

mohammad973
پنج شنبه 25 مهر 1392, 14:51 عصر
دیتالیست خصوصیت Style نمیگیره . ولی شما این رو داخل تگش بنویس و اجرا بگیر ببین درست میشه یا نه :

style="Width:90%"

برای گرید تست کردم قبلا شدنی بود . فقط Width ="500" رو یادت نره برداری .