PDA

View Full Version : یک فرم سفارشی ترکیبی از HTML و CSS و jQuery و Ajax و PHP

mehcosoft
سه شنبه 23 مهر 1392, 22:41 عصر
سلام بچه ها
لطفا کمکم کنید
من میخوام یه فرم درست کنم که به این شکل عمل کنه (این فرم برای ثبت سفارش آنلاین هست):
دو تا radio باشه که به این شکل مشخص باشه:
(اولین radio) اندازه استاندارد: طول = (اینجا یه input به صورت readonly) 8.2 عرض: (اینجا یه input به صورت readonly) 4.7و در مقابلش بنویسه ::: 1 لت استاندارد
(دومین radio) اندازه دلخواه: طول = (اینجا یه input به صورت disabled) عرض: (اینجا هم یه input به صورت disabled)
حالا اگر این radio انتخاب شد تابعی تنظیم شده باشه که تشخیص بده این radio انتخاب شده و هر دو input مقابل اونو از حالت disabled خارج کنه و به جای اون (در مقابل radio اول که حالا غیرفعال شده ::: 1 لت استاندارد حذف شود) در مقابل radio دوم (که الان فعاله) پس از ورود اندازه طول و عرض توسط کاربر محاسبه کنه که اگر داده از 8.2 یا 4.7 بیشتر بود (به اندازه یک برابر بیشتر) بنویسه ::: 2 لت استاندارد و (اگر دو برابر بیشتر بود) بنویسه ::: 3 لت استاندارد و ...
امیدوارم منظورمو متوجه شده باشید
لطفا این مورد رو کامل آموزش بدین تا موارد بعدیو بگم براتون

mehcosoft
سه شنبه 23 مهر 1392, 22:43 عصر
دومین موردی که به کمکتون نیاز دارم اینه که:
اول به تصویر ضمیمه نگاه کنید
این سایت دارای یک ثبت سفارش بسیار خوب هست و من میخوام اینو شبیه سازی کنم
حالا کاری که من میخوام بدونم چجوری انجام بدم.
شما در این سایت وقتی بخش جنس رو تغییر میدید متناسب با اون قیمت فاکتور تغییر میکنه
و بعد از اون شما اگر تعداد کار رو تغییر بدید قیمت فاکتور در تعداد ضرب شده و نمایش داده میشه
و بعد از تغییر اندازه دلخواه و محاسبه تعداد لت ها باز هم قیمت تغییر میکنه یعنی اگر 1 لت استاندارد باشه همون قیمت قبلی 2لت قیمت قبلی ضربدر 2 و ...
حتی بعد از تغییر خدمات مثل گوشه و ... علاوه بر تغییر تصویر (که میخوام بدونم چجوری میشه به ساده ترین شکل ممکن این کارو کرد) باز هم قیمت بر اساس متدهای مختلف محاسبه میشه مثلا وقتی گوشه دورگرد انتخاب میشه قیمت قبلی + 5000 تومان میشه
میخوام لطفا هرچوری که میتونید راهنماییم کنید که این کارو چجوری انجام بدم
اینو مشتری از من خواسته و منم تازه کارم و یکم مشکل دارم

mehcosoft
سه شنبه 23 مهر 1392, 22:44 عصر
تورو خدا کمکم کنید

mehcosoft
چهارشنبه 24 مهر 1392, 13:49 عصر
بچه ها میخوام بدونم چجوری میشه تشخیص داد که الان کدوم radio انتخاب شده
نمیخوام کد رو کامل بنویسید فقط تشخیص مهمه که الان بفهمیم onchange این دکمه های رادیو چجوری تشخیص داده شده

mojtaba.baghban
چهارشنبه 24 مهر 1392, 18:15 عصر
شما باید جاوا اسکریپت بلد باشید و با DOM آشنایی داشته باشین.
شما آموزش سایت w3schools (http://www.w3schools.com/js/js_htmldom.asp) رو بخون. خودت دستگیرت میشه چی به چیه

mehcosoft
شنبه 27 مهر 1392, 03:05 صبح
بچه ها بالاخره تونستم
مرسی از همتون
مرسی که کمکم نکردید و من به شدت تلاش کردم و الان ساعت 3:45 صبح روز شنبه 27/7/92 من بعد از چند هفته تلاش و در حالی که به شدت نا امید شده بودم بالاخره این کارو انجام دادم
حتما به محض تکمیل قالب این بخش و رفع عیب های مختصر این بخش براتون آدرسو میذارم تا ببینید که چطور شد این فرم
لطفا بعد از این که آدرسو گذاشتم و شما دیدید نظر خودتونو حتما بگید
مرسی مرسی مرسیییییییییییی از همتون:تشویق:
امیدوارم همگی موفق باشید

رضا قربانی
شنبه 27 مهر 1392, 10:54 صبح
:لبخند:

نصیحت برادرانه از من ، هیچ موقع اینطوری از کسی تقاضا کمک نکن چون هیچ کسی واقعا نمی تونه بهتون کمک کنه . باید کدتون رو اینجا برای عموم قرار بدید تا بشه بهتون کمک کرد .
موفق باشید