PDA

View Full Version : راهنمایی برای شروع کار با ios

NitroPlus
چهارشنبه 24 مهر 1392, 08:08 صبح
سلام
دوستان عزیز از بین تمامی پلتفرم ها نهایتاً تصمیم گرفتم برای ios برنامه نویسی کنم
بنا بر این قصد دارم تحقیقاتی رو توش انجام بدم و سوالاتی دارم که ممنو میشم پاسخ گو باشید:

نرم افزار مخصوص این کار که XCode هست آیا فقط رو سیستم عامل Mac هست یا امکان نصب روی Win هم هست؟
این پلتفرم برای برنامه نویسی از چه زبانی بهره می گیره؟
و اینکه آیا مرجع آموزشی برای اون به زبان پارسی هست یا خیر

و در پایان تمایل دارم نظر شما رو در مورد یه پروژه ریز و ساده برای انجام بدونم! به نظر شما برای IOS یه نرم افزار پخش شبکه های رادیویی و تلویزیونی به صورت آنلاین طراحی کنم؟

یا حق

NitroPlus
چهارشنبه 24 مهر 1392, 08:25 صبح
ضمنا من به چند تاسایت مراجعه کردم و تحقیق کردم و دیدم با توجه به کاربرد این نرم افزار امکان طراحی به صورت وب اپلیکیشن هم هست! نظر شما چیه آیا اون رو به صورت وب اپلیکیشن بزنم؟ مناسب هست؟

the end
پنج شنبه 16 آبان 1392, 11:07 صبح
سلام دوست عزیز
xcode فقط نسخه مک داره برای استفاده در ویندوز باید هکینتاش نصب کنید یا از شبیه ساز ها مثل vmware استفاده کنید
زبان برنامه نویسی objective-c هست
به زبان فارسی آموزش هست ولی دردی دوا نمیکنه پیشنهاد من استفاده از منابع مرجع هست آموزش های شرکت lynda عالی هست
objective-c شباهت خیلی زیادی به c++ داره، اول c++ رو خوب یاد بگیر خصوصا شی گرا نوشتن توش خیلی مهمه
اگر میخوای واقعا خوب بنویسی حتما یه idevice تهیه کن برنامه هایی که تا به امروز براش نوشته شده رو بشناس ببین سطح بقیه کجاست نیاز ها رو بشناس و بعد شروع به ایده پردازی کن