PDA

View Full Version : حرفه ای: به هم ریختن متن پیغام در کدهای VBA

mmbguide
چهارشنبه 24 مهر 1392, 13:23 عصر
سلام به همه

وقتی می خوام از طریق کدنویسی یک پیغام رو نمایش بدم که متن اون از به هم پیوستن چند رشته و متغیر تشکیل شده، در زمان نمایش جاهاشون تغییر میکنه.

البته با جابجا کردن اونها مشکل حل میشه ولی به محض اینکه مقدار متغیر ها از فارسی به انگلیسی تغییر میکنند یا برعکس دوباره به هم میریزند.

آیا راهی هست که از شر این به هم ریختگی در متن پیغام خلاص شد؟

ممنون

mohammad5593
شنبه 27 مهر 1392, 19:00 عصر
سلام به همه

وقتی می خوام از طریق کدنویسی یک پیغام رو نمایش بدم که متن اون از به هم پیوستن چند رشته و متغیر تشکیل شده، در زمان نمایش جاهاشون تغییر میکنه.

البته با جابجا کردن اونها مشکل حل میشه ولی به محض اینکه مقدار متغیر ها از فارسی به انگلیسی تغییر میکنند یا برعکس دوباره به هم میریزند.

آیا راهی هست که از شر این به هم ریختگی در متن پیغام خلاص شد؟

ممنون

سلام یک راه به نظر من میرسه اونم اینکه تمام پیام هایی را که لازم داری در برنامه به عنوان مسج باکس یا هرچیز دیگه به نمایش در بیاد را در یک جدول جداگانه ذخیره کنی برای هر پیام یک کد مخصوص بزار بعد به مسج باکس قسمت متنش آدرس اون پیام توی جدول را بده. پیروزگام باشید

mmbguide
شنبه 27 مهر 1392, 21:23 عصر
سلام

ابتدا فکر کنم منظورم رو درست ننوشتم
به نظر من این راه حل شما بسیار عالی هستش. ولی فکر کنم بیشتر بدرد پیغام های با متن ثابت میخوره.

مثال:

یک جدول دارم که از یکسری پرسنل پول دریافت میکنم و اونجا ثبت میکنم. زمانی که رکورد مورد نظر را انتخاب کردم و دکمه حذف رکورد رو زدم میخوام پیغام زیر نمایش داده بشه:

آیا مطمئنید که میخواهید مبلغ (3000) ريال آقای (حسن ابراهیمی) را حذف کنید؟

در پیغام بالا عدد و نام پرسنل از ردیف انتخاب شده استخراج شده اند. با جابجا کردن متغیرها و رشته های ثابت تونستم اینها رو مرتب کنم اما اگر یک نام با حروف انگلیسی نوشته بشه جای تمام این متن بهم میخوره و اگه برای انگلیسی تنظیمش کنم برای نام فارسی بهم میخوره. مشکل اینه