PDA

View Full Version : حرفه ای: خطای در ستون با خاصیت frozen

milad.biroonvand
چهارشنبه 24 مهر 1392, 15:55 عصر
سلام
من یکسری ستون در دیتاگرید دارم که بعضی از اونها خاصیت frozen برابر true دارند. با این حال وقتی خاصیت AllowUserToOrderColumns برابر true باشه و کاربر یک ستون غیر frozen را قبل از ستون frozen می اندازه یک خطایی بصورت زیر میده.
Unfrozen column cannot be moved before a frozen column.
در صورتیکه من هیچ کنترلی در مورد گرفتن این استثنا ندارم. نمیدونم چطوری جلوی کاربر رو از این اقدام بگیرم. و یا اینکه این پیغام رو فارسی کنم؟

biyarjomandi
پنج شنبه 25 مهر 1392, 11:41 صبح
فعلا راه حلی سراغ ندارم که همون جا خطا گیری کنی ولی چرا تو project settings از UnhandledException استفاده نمی کنی .

Private Sub MyApplication_UnhandledException(sender As Object, e As ApplicationServices.UnhandledExceptionEventArgs) Handles Me.UnhandledException

End Sub

milad.biroonvand
پنج شنبه 25 مهر 1392, 12:38 عصر
سلام

این روش رو بلد نیستم لطفا مراحلشو رو بگید و یا اگر لینک دارید اینجا بزارید.

ممنون.

biyarjomandi
پنج شنبه 25 مهر 1392, 13:33 عصر
در solution explorer بر روی project setting کلیک کنید در برگه Application روی دکمه view application event کلیک کنید . کد زیر رو در قسمت Partial Friend Class MyApplication وارد کنید .
Private Sub MyApplication_UnhandledException(sender As Object, e As ApplicationServices.UnhandledExceptionEventArgs) Handles Me.UnhandledException
'کد های ارور گیری شمادر اینجا قرار می گیرد
End Sub
این event مربوط به ارور هایی هست که ممکن است از دید برنامه نویس پنهان بماند و در برنامه دیده نشده است.

milad.biroonvand
پنج شنبه 25 مهر 1392, 22:35 عصر
ممنون. من کدها رو بصورت زیر تغییر دادم.

If (e.Exception.Message = "Unfrozen column cannot be moved before a frozen column.") Then
msgbox_frm.title_lbl.Text = "هشدار"
msgbox_frm.caption_lbl.Text = "توضیح فارسی"
msgbox_frm.Typemsgbox = MsgBoxStyle.OkOnly
msgbox_frm.ShowDialog()
e.ExitApplication = False
End If

milad.biroonvand
پنج شنبه 25 مهر 1392, 22:37 عصر
دقیقا باید به همین صورت انجام بدم دیگه. درسته؟