PDA

View Full Version : چرا تعیین focus عمل نمیکنه؟

yekta64
پنج شنبه 25 مهر 1392, 22:13 عصر
سلام دوستان
یه سوال من همیشه برای برنامه ها فوکوس روی تکس باکس یا دکمه یا هر کنترل دیگه رو انجام می دادم ولی جدید هر کاری می کنم درست نمیشه

روی فرمم دو دکمه گذاشتم میخام فوکوس روی دکمه اول باشه توی page_load نوشتم

btn1.focus();

,ولی اصلا فوکوس نمیشه وقتی اجرا می کنم و ایتنر میزنم دکمه عمل نمیکنه ضمن اینکه دکمه با اجرای فرم در حالت انتخاب قرار نمیگیرهمشکل از کجاست؟؟؟؟

drsina
پنج شنبه 25 مهر 1392, 22:24 عصر
111965

این عکسو رو ببین و از طریق این order را مشخص کن .
هیچ وقت از focus استفاده نکن ، خیلی مشکل پیش میاره ، مخصوصا وقتی که در load باشه .

yekta64
پنج شنبه 25 مهر 1392, 22:26 عصر
111965

هیچ وقت از focus استفاده نکن ، خیلی مشکل پیش میاره ، مخصوصا وقتی که در load باشه .

میشه بیشتر توضیح بدید؟؟؟

drsina
پنج شنبه 25 مهر 1392, 22:34 عصر
Tab Order رو ادد کن . یه سری شماره رو صفحه ی فرم ظاهر میشه ، الویت فوکس را بهشون بده .

yekta64
پنج شنبه 25 مهر 1392, 22:36 عصر
Tab Order رو ادد کن . یه سری شماره رو صفحه ی فرم ظاهر میشه ، الویت فوکس را بهشون بده .

مرسی دوست عزیز فقط یه سوال به نظر شما مشکل فوکوس چیه چرا عمل نمیکنه ایا من دارم اشتباه می کنم؟؟؟

drsina
پنج شنبه 25 مهر 1392, 22:45 عصر
کدی که نوشتی ، Focus و Focused مربوط به چیز دیگه ای ...
برای کاری که شما میخوای انجام بدی باید از خاصیت Tab Index استفاده کنی .

seied javad
جمعه 08 خرداد 1394, 22:08 عصر
111965

سلام
ممنون منم همین مشکل را داشتم

ebrahim.rayatparvar
شنبه 09 خرداد 1394, 10:00 صبح
منتونی از خاصیت Activaite هم به جای Focus استفاده کنی.

Javad_raouf
شنبه 09 خرداد 1394, 11:20 صبح
دلیل اینکه Focus توی Form_Load جواب نمیده اینه که پس از پایان Form_Load سیستم خودش نسبت به TabIndex یک فوکوس دیگه انجام میده و تاثیر فوکوس شما از بین میره
اگر با TabIndex مشکلتون حل میشه( که 90 درصد مواقع حل میشه) خدا رو شکر ولی اگر مجبور بودی با Focus کنترل دلخواهتو انتخاب کنی به نوشتن کد توی Form_Load توی Form_Activated کد فوکوس رو بنویس صد در صد جواب میده
ولی اینم باز یک مشکل داره و مشکلشم اینه که Form_Activated هر دفعه که فرم دیگری رو انتخاب کنی و دوباره فرم خودت رو انتخاب کنی فراخونی میشه و ممکنه این فراخونی های مکرر کد فوکوس شما، یکم باعث ایجاد خلل برای کاربر بشه که اونم با برنامه نویسی قابل رفعه:لبخندساده: