PDA

View Full Version : چگونه فوروم بسازم؟

different_girl666
پنج شنبه 17 فروردین 1385, 17:19 عصر
من سوالاتی در زمینه ساخت فوروم دارم. اساسا می خوام بدونم فوروم چه ساختاری داری؟ با چطوری پست ها رو ذخیره می کنه؟ و برای شروع به ساخت فوروم در asp.net از کجا و چطوری شروع کنم؟

manager
پنج شنبه 17 فروردین 1385, 20:43 عصر
دوست عزیز تازه وارد :

اول از همه عضویتتون رو تبریک میگم.
دوم ; ساخت یک فروم یا CMS از همون ابتتدا با کد نوشتن شروع نمی شه بهتره شما ابتدا سایت های مختلف رو بررسی کنید, چند تا فروم Open Source گیر بیارید ببینید چی کار کردن و از چه تکنیک هائی استفاده کردن !! بعد تمام اینها رو روی کاغذ بیارید !! سناریو کامل تون رو در بیارید و ... تمام این کارها یکی دو ماهی وقتتون رو میگیره تو این مدت هم اگه یه نگاه به کتاب های Asp.net بندازید می فهمید از چه ابزار ها و چه تکنیک هائی می شه استفاده کرد...

بابک زواری
پنج شنبه 17 فروردین 1385, 20:55 عصر
اینم سورس یک فوروم با بانک SQL

manager
پنج شنبه 17 فروردین 1385, 22:25 عصر
دست شما درد نکنه مهندس ...

iekrang
جمعه 18 فروردین 1385, 08:32 صبح
مرسی.خیلی به درد بخور بود.

sh
جمعه 18 فروردین 1385, 11:23 صبح
اگر کی صبر کنی یه کتاب از انتشارات Wrox به زوری میاد بیرون که دارای توی اون تقریبا اصول رو یاد داده

ASP.NET 2.0 Website Programming Problem - Design - Solution

شامل :
Account registration, personalization and theming
News and events, organized into categories
Opinion polls
Newsletter
Forums
E-commerce store with shopping cart and order management
Localization

nazaninam
جمعه 18 فروردین 1385, 11:40 صبح
عالی بود آقای زواری

rockpigeon
جمعه 18 فروردین 1385, 17:40 عصر
خیلی ممنون آقای زواری

rohollahmahmoodiany
شنبه 19 فروردین 1385, 12:33 عصر
ممنون اقای زواری
سوال:من این دو تا را دان کردم اما وقتی میخواهم انها را در دات نت باز کنم نمیدانم چگونه این دو را ترکیب کنم.زیرا RiversideInternetForums فایل سلوشن ندارد همچنین وقتی websolushion را باز میکنم هیچ فرمی باز نمیشود.و فقط فایلهای کد باز میشوند.
امیدوارم دوستانی که از این فروم استفاده کرده اند راهنمایی بفرمایند.

rohollahmahmoodiany
شنبه 19 فروردین 1385, 17:54 عصر
ممنون اقای زواری
سوال:من این دو تا را دان کردم اما وقتی میخواهم انها را در دات نت باز کنم نمیدانم چگونه این دو را ترکیب کنم.زیرا RiversideInternetForums فایل سلوشن ندارد همچنین وقتی websolushion را باز میکنم هیچ فرمی باز نمیشود.و فقط فایلهای کد باز میشوند.
امیدوارم دوستانی که از این فروم استفاده کرده اند راهنمایی بفرمایند.
امیدوارم دوستانی که از این فروم استفاده کرده اند راهنمایی بفرمایند

roya2002_80
شنبه 19 فروردین 1385, 21:49 عصر
با تشکر از آقای زواری
اقای rohollahmahmoodiany شما می تونید یک پروژه جدید ایجاد کنید و فرمهای پروژه RiversideInternetForums را به آن اضافه کنید بعد پروژه websolushion را به برنامه تون اضافه کنید و در قسمت رفرنس های پروژه اولی که RiversideInternetForums است; فایل dll پروژه websolushion را اضافه کنید.
موفق باشید.

rohollahmahmoodiany
شنبه 19 فروردین 1385, 21:57 عصر
با تشکر از آقای زواری
اقای rohollahmahmoodiany شما می تونید یک پروژه جدید ایجاد کنید و فرمهای پروژه RiversideInternetForums را به آن اضافه کنید بعد پروژه websolushion را به برنامه تون اضافه کنید و در قسمت رفرنس های پروژه اولی که RiversideInternetForums است; فایل dll پروژه websolushion را اضافه کنید.
موفق باشید.
با تشکر از شما.من میرم که این روش شما رو انجام بدم و در صورت بروز اشکال باز هم مزاحم شما میشوم.

yavari
یک شنبه 20 فروردین 1385, 09:38 صبح
سلام
ببخشید من ایقدر مبتدی هستم
میشه این برنامه رو از سی شارپ به ویبی کانورت کرد ؟

simin_gh
دوشنبه 21 فروردین 1385, 01:57 صبح
فروم خوبی به نظر میرسه.اما چه سود که نتوانستم ان را اجرا کنم میگه sql server does not exist or ac cess is denied.جالب اینجاست که من یک یوزر ساختم و با یک کانکشن استرینگ به دیتا بیس وصل شدم.در ادامه همان کانکشن استرینگ را برای web.config کپی کردم اما همان خطا را میداد.ظاهرا user control هایی که استفاده شده اند از یک کانکشن استفاده میکنند که من نمیدانم چگونه ان را تغییر بدهم اخه یه dll را چه جوری عوض کنم.فقط تو رو خدا یکی از عزیزان جواب بده و منو بی جواب نگذارید از جمله شروع کننده تاپیک اقای زواری و .. تو رو خدا کمک کنید .

simin_gh
دوشنبه 21 فروردین 1385, 02:02 صبح
با تشکر از آقای زواری
موفق باشید.
ببین رویا جان من تمام این کارو رو انجام دادم به علاوه اینکه فایل web.config پروژه جدید را با web.config مربوط به reversinternet جایگزین کردم .و با این کار خطایی که در بالا توضیح دادم را میدهد.
پیشا پیش از توجه تو و سایر عزیزان منونم.

roya2002_80
دوشنبه 21 فروردین 1385, 10:25 صبح
یه فایل هست به نام websolution.sql در پوشه WebSolution ؛ این فایل را در Query Analizer اجرا کنید تا دیتابیس ساخته بشه . بعد هم رشته کانکشن استرینگ در فایل وب کانفیگ رو تغییر بدید. همین کافیه!

simin_gh
چهارشنبه 23 فروردین 1385, 01:06 صبح
یه فایل هست به نام websolution.sql در پوشه WebSolution ؛ این فایل را در Query Analizer اجرا کنید تا دیتابیس ساخته بشه . بعد هم رشته کانکشن استرینگ در فایل وب کانفیگ رو تغییر بدید. همین کافیه!
مرسی رویا جون.
1:کدام web.config .ان یکی که مربوط به reverse internet است یا اون یکی که مربوط به پروژه جدیدی است که ان را ایجاد کردهام.
2:اگه میشه با یک یوزر فرضی کانکشن استرینگ را بنویسید.
3:ایا نیاز هست که پرمیژنهای ان یوزر را دستکاری کنم.

roya2002_80
چهارشنبه 23 فروردین 1385, 21:23 عصر
وقتی پروژه جدید(در اینجا myproject) را ایجاد می کنید فایل وب کانفیگ انرا با فایل وب کانفیگ پروژه RiversideInternetForums جایگزین نکنید و قسمتهای زیر را به آن اضافه کنید:

<appSettings>
<add key="WebSolutionAvatarsURL" value="/myproject/avatars/" />
<add key="WebSolutionImagesURL" value="/myproject/images/" />
<add key="WebSolutionUserManagementURL"

value="/myproject/usermanagement.aspx" />
<add key="WebSolutionAvatarsPath" value="C:\myproject\avatars\" />
<add key="WebSolutionConnectionString" value="workstation id=ROYA;packet size=4096;user id=sa;password=**;data source=ROYA;persist security info=False;initial
catalog=RiversideInternetForums" />
</appSettings>
و mode قسمت authentication را به Forms تغییر بدید.
در ضمن پوشه های images و avatars هم باید در روت کپی کنید.
فکر نکنم دیگر مشکلی داشته باشید.

simin_gh
چهارشنبه 23 فروردین 1385, 23:16 عصر
وای رویا جون حسابی منو شرمنده کردی.....

simin_gh
پنج شنبه 24 فروردین 1385, 00:31 صبح
رویا جون دستت درد نکنه .جوابمو گرفتم.البته نه با sa بلکه با یه یوزر دیگه.اشکالی که نداره.امیدوارم که موفق باشی

simin_gh
پنج شنبه 24 فروردین 1385, 13:21 عصر
سلام
رویا جون وقتی که می خوام یک tread جدید ایجاد کنم مرا به صفحه ای میبرد که ایمیل و پسورد وارد کنم حالا وقتی ایمیل و پسورد را وارد میکنم (من قبلا یک یوزر ساخته بودم ) خطایی نمیگیرد چون یوزر و ایمیل درست است اما متاسفانه به پنجره دیگری نمیرود.

simin_gh
پنج شنبه 24 فروردین 1385, 15:40 عصر
اقای زواری سلام
این سایت ظاهرا قسمتی برای تعریف بخشهای مختلف و همچنین بخش مدیریت و امثال ان ندارد ایا شما نمونه کاملتری سراغ ندارید.

HO457
پنج شنبه 24 فروردین 1385, 17:18 عصر
توی همین بخش چندین بار فروم های مختلف معرفی شده با سورس.

yavari
پنج شنبه 24 فروردین 1385, 17:21 عصر
سلام

میشه طریقه کانورت اونو به ویبی بگید

ممنون

yavari
پنج شنبه 24 فروردین 1385, 17:22 عصر
سلام

HO457 جان
میشه لینک بذارید
ممنون

roya2002_80
پنج شنبه 24 فروردین 1385, 18:52 عصر
خواهش می کنم.
سیمین جان مشکل شما اینه که تنظیمات فایل وب کانفیگ رو به خوبی انجام نداده اید!
اگر در پست شماره 18 (صفحه قبلی) دقت کنید می بینید که در فایل وب کانفیگ باید مسیر های واقعی پوشه های images و avatars را بدهید که در اونجا فرض بر این شده که اسم پروژه اصلی myproject است. (لازم بذکر است که این پوشه ها در روت کپی شده اند)

موفق باشید.

simin_gh
جمعه 25 فروردین 1385, 01:05 صبح
رویا جون مرسی.مشکل کامل حل شد.