PDA

View Full Version : گفتگو: همیاری برای ایجاد فایل انبار و حسابداری بافت فرش

Shahram_12
جمعه 26 مهر 1392, 17:51 عصر
با سلام به تمامی دوستان

من برای کار حسابداری یک کارگاه بافت قالی میخوام برنامهبنویسم و فایل اون رو اکسس در نظر گرفتم

فایل من شامل اینهاست

1- بخش فروشندگان که از اونها لوازمرو خریداری میکنم من برای این فایل در نظر گرفتم ستونها به این شرح باشه کدفروشنده ، نام فروشنده ، آدرس فروشنده ، تلفن تماس ، کد کالای خریداری شده ، میزانکالای خریداری شده ، مبلغ واحد ، مبلغ کل

2- بخش بافندگان که این گروه کالاهایمورد نیاز رو گرفته و فرش مورد نظر رو تولید میکنند ستونها در این فایل عبارتند ازکد بافنده ، نام بافنده ، آدرس بافنده ، تلفن تماس ، کد کالای تحویلی ، میزانکالای تحویلی ، بدهکاری ، مبلغ معین شده برای بافت ، علی الحساب پرداختی ، ماندهحساب

3- بخش انبار کارگاه که لوازم خریداریو تحویلی همینطور فرشهای بافته شده در اون ذخیره میشن ستونهای این فایل عبارتند ازکد کالای وارده ، نوع کالا (مصرفی ثابت) در مورد نوع کالا به این شکل هست کهچیزهایی مثل نخ که مصرفی هستند در گروه مصرفی و دار که بعد از بافت فرش باقیمیمونه ثابت در نظر گرفته شده ، جنس کالای وارده ، میزان کالای وارده ، بهای واحدکالا ، واحد اندازه گیری کالا ، کد فرش مورد نظر ، کد بافنده مورد نظر

ممنون میشم اگه راهنمایی کنید این قسمتها رو توی چند تافایل اکسس درست کنم و نحوه ارتباط بین اونها رو چطوری تعریف کنم

Shahram_12
شنبه 27 مهر 1392, 19:56 عصر
با سلام مجدد
انگار از دوستان کسی نیست نظری بده
من برای ساخت فایل بافندگان یا فروشندگان میخواستم نظر دوستان رو در مورد اینکه آیا بستانکاری یا بدهکاری و مانده حساب رو درون اون قرار بدم سوال کنم به نظر شما اونها رو در فایلی چزا وارد کنم چون امکان داره از یک خریدار تعداد زیادی کالا بخرم که اونوقت ناچارم جمع اون رو هر دفعه به فایم منطقل کنم که نمیدونم از چه طریق ممکنه
به هر حال سپاسگذار خواهم بود نظرات شما رو در این مورد بدونم
با سپاس

Shahram_12
پنج شنبه 02 آبان 1392, 19:24 عصر
با سپاس فراوان
من راه دیگری رو انتخاب کردم اونم اینه که برای هر فرش اومدم یک فایل درست کردم که هر یک دارای دو قسمت دارائیها و بدهیها بشه
در دارائیها قسمتی از کرایه محل کارگاه به همراه هزینه دار هزینه چله اون و هزینه نخ
در بدهیها هم هزینه بافنده و هزینه های جاری مثل بخشی از آب برق گاز و .... رو قراردادم
میخواستم ببینم درسته که برای هر فرش یک فایل مجزا درست کنم و نهایتاً جمع دارائیها و بدهیها رو در یک فایل نهائی نمایش بدم
خواهشن نظری بدین

saeidmohammadi-hesabdar
چهارشنبه 08 آبان 1392, 10:14 صبح
سلام دوست عزیز ایمیل بنده Tahrirgaran.shargh@yahoo.com از این طریق باهم ارتباط برقرار کنیم علاقه مند باهم رو این فایل کار کنیم