PDA

View Full Version : سوال: ایجاد اکانت مدیریت بدون وجود رجیستر برای همه افراد

bade saba
جمعه 26 مهر 1392, 21:56 عصر
سلام
من یه سایت نوشتم که این سایت یه بخش مدیریت داره. روش معمول برای اینکه من بتونم بعد از آپ کردن این سایت برای دسترسی به این بخش مدیریت اکانتی بسازم ، ولی رجیستر کلی برای همه نداشته باشم چه روشی است و این محدودیت رو چجوری باید ایجاد کنم؟

با تشکر

bomb23
جمعه 26 مهر 1392, 23:59 عصر
سوال نا مفهوم بود

bade saba
شنبه 27 مهر 1392, 10:08 صبح
سوال نا مفهوم بود
من میخام چند اکانت برای دسترسی به بخش مدیریت سایتی که نوشتم بعد از آپ کردن سایت درست کنم با توجه به اینکه DB من در ابتدای کار خالی هست و هیچ اکانتی در اون نیست روش متداول و درست برای ایجاد این اکانت ها چیه؟ در ضمن من نمی خوام صفحه رجیستری داشته باشم

Mag-Mag
شنبه 27 مهر 1392, 13:11 عصر
سلام
ببین معمولا اول از همه یک یوزر وجود دارد با سطح دسترسی بالا(بدون محدودیت)که این برای خود برنامه نویس هست.
اینو که برای خودت داشته باش.

حالا یک صفحه بنویس برای افزودن کاربر جدید.
توی این صفحه یکسری اطلاعات کلی مانند نام و فامیل و ... بگیر و یکسری اطلاعات اصلی نام کاربری و پسورد و نوع کاربر(منظور سطح دسترسی هست)
برای نوع کاربر خودت باید چندتا سطح در نظر بگیری مثلا
مدیران ارشد سطح دو
مدیران سایت سطح سه
کاربران عادی سطح چهار
سطح یک هم که حودت هستی (همون کاربری گه گفتم اول درست کن)

حالا در موقع لاگین کردن کاربران به سایت چک می کنی که اگر سطح کاربریش مدیر بود اجازه ورود به پنل مدیریت رو بهش بده

برای اون صفحه تعریف کاربر جدید هم در بالای صفحه چک می کنی که مثلا اگر این کاربر سطح کاربریش مدیر ارشد نبود نتونه صفحه رو ببینه مثلا redirect کنش به صفحه لاگین

این ساده ترین روش در عین حال مرسوم تربن روش برای سایت های معمولی هست.

bade saba
شنبه 27 مهر 1392, 23:38 عصر
ببین معمولا اول از همه یک یوزر وجود دارد با سطح دسترسی بالا(بدون محدودیت)که این برای خود برنامه نویس هست.

ممنون از پاسخی که دادید اما دقیقا مشکل من در همین بخشه که من این اولین یوزر رو به چه شکل باید بسازم؟ قرار دادن یک یوزر در زمان کد نویسی که به نظرم منطقی نیست و اگر این کار رو هم نکنم هم دیگه یوزری در DB وجود نداره که من باهاش لاگین کنم و بقیه کارها رو انجام بدم. روش ساخت اون اولین یوزر به چه شکلی هست؟

General-Xenon
یک شنبه 28 مهر 1392, 03:27 صبح
ممنون از پاسخی که دادید اما دقیقا مشکل من در همین بخشه که من این اولین یوزر رو به چه شکل باید بسازم؟ قرار دادن یک یوزر در زمان کد نویسی که به نظرم منطقی نیست و اگر این کار رو هم نکنم هم دیگه یوزری در DB وجود نداره که من باهاش لاگین کنم و بقیه کارها رو انجام بدم. روش ساخت اون اولین یوزر به چه شکلی هست؟

سلام به همه عزیزان .این کار ساده هست. الزاما وجود یک User , Pass پیش فرض منطقی نیست. شما اگر دقت داشته باشید، می تونید با قرار دادن یک ویزارد به عنوان مراحل نصب یک سایت این مقادیر اولیه رو ایجاد کنید.

مثلا . بعد از آپلود مسیری رو در نظر بگیرید به عنوان پوشه نصب سایت . پس از نصب اطلاعات اولیه هم اون پوشه رو پاک کنید . شما اگر دقت باشید نصب Forum های PHP رو در نظر بگیرید ... یک User پیش فرض هم وجود نداره البته ناگفته نماند که برای نصب دیتابیس از این روش نمی تونید استفاده کنید .. ولی برای دسترسی و نصب یک کاربر به عنوان مدیر سایت روشی مناسب هست.

موفق باشید

Mag-Mag
یک شنبه 28 مهر 1392, 10:37 صبح
اون یوزر اولی که واسه خودت هست رو دستی توی دیتا بیس اضافه کن.
ببین واسه هر کاری هزاران تحلیل وجود داره.
تو باید بهترین و به صرفه ترین رو انتخاب کنی (بهنرین برای مشتری و به صرفه ترین برای خودت)
اون حالت ویزاردی که دوستان می گن بسیار کار عالی و حرفه ای هست اما باید هر کاری مطابق با سطح سایت و پولی که گرفتی باشه.فک نمی کنم برای یک سایت معولی نیازی به ماژول نصب یاشه.

اگر می خوای کار اصولی انجام بدی بهترین روش همون روش ویزارد نصب هست.