PDA

View Full Version : استفاده از DoEvents در حلقه ها

ehsan_ansaripoor
پنج شنبه 17 فروردین 1385, 17:33 عصر
با سلام به همه دوستان:

می خواستم ببینم آیا در VB.Net هم مثل VB6 در نوشتن حلقه ها یا موارد مشابه احتیاجی به استفاده از تابع DoEvents هست یا خیر چون همان طوری که می دونید DoEvents باعث کندی عمل هم می شود.

Hamedm
پنج شنبه 17 فروردین 1385, 23:59 عصر
سلام

با سلام به همه دوستان:

می خواستم ببینم آیا در VB.Net هم مثل VB6 در نوشتن حلقه ها یا موارد مشابه احتیاجی به استفاده از تابع DoEvents هست یا خیر چون همان طوری که می دونید DoEvents باعث کندی عمل هم می شود.در 2003 ما Thread داریم و در 2005 هم BackgroundWorker اضافه شده برای این کار.
البته اینو بگم BackgroundWorker همون Thread است که بصورت یک کلاس برای سهولت کار کپسوله شده.

در پناه حق موفق باشید و پرتوان

ehsan_ansaripoor
جمعه 18 فروردین 1385, 12:16 عصر
حامد جان کلی مرسی. پس تابع DoEvents یک تابع فانتزی در VB.Net است درسته؟

Hamedm
جمعه 18 فروردین 1385, 16:14 عصر
سلام

حامد جان کلی مرسی. پس تابع DoEvents یک تابع فانتزی در VB.Net است درسته؟با وجود Threadها دیگه نیازی به DoEvents نیست (ولی بین خودمون باشه بعضی از اوقات چاره ای جز استفاده از DoEvents نیست :چشمک:)

ehsan_ansaripoor
شنبه 19 فروردین 1385, 17:49 عصر
حامد جان مرسی.

rezaei manesh
سه شنبه 12 دی 1385, 09:32 صبح
اینم من پیدا کردم که کار باbackgroundworker رو توضیح می ده

http://www.danielmoth.com/Blog/2004/12/backgroundworker-sample.html

MShirzadi
سه شنبه 12 دی 1385, 13:12 عصر
میشه بگید که DoEvent و BackGroundWorker چی کار میکنه وطرز استفاده از اونها رو هم بگید
البته من لینک دوستمون رو نتونستم وا کنم که این سوال رو پرسیدم

rezaei manesh
سه شنبه 12 دی 1385, 13:23 عصر
من لینک بالا رو درست کردم
http://www.danielmoth.com/Blog/2004/12/backgroundworker-sample.html
من خودم همین امروز به فکر استفاده از backgroundworker افتادم

یکی از کاربرداش این هست که می تونی یک عملیات رو در هرجای آن متوقف کنی به طوری که تا اون مرحله از بین نره و یک Progressbar هم داره
من تازه می خوام روش کار کنم اگه کمک خواستم همین جا مطرح می کنم و نتیجه کار رو هم اینجا می زارم