PDA

View Full Version : سوال: چطوری برای سایتم با ASP نظرسنجی درست کنم؟

مَه سما
شنبه 27 مهر 1392, 10:20 صبح
سلام دوستان.
کسی می تونه راهنماییم کنه که چطوری برای سایتی که با ASP طراحی شده می تونم قسمت نظرسنجی درست کنم؟ :متفکر:
لطفاً از اولِ اولِش بگید چون مبتدی هستم و چیز زیادی بلد نیستم:خجالت:

با تشکر.

aspismylove
شنبه 27 مهر 1392, 10:49 صبح
سلام دوستان.
کسی می تونه راهنماییم کنه که چطوری برای سایتی که با ASP طراحی شده می تونم قسمت نظرسنجی درست کنم؟ :متفکر:
لطفاً از اولِ اولِش بگید چون مبتدی هستم و چیز زیادی بلد نیستم:خجالت:

با تشکر.

سلام خسته نباشید
من یک سمپل دارم اگه عجله نداری تا شب میفرستم ...

موفق باشید:لبخندساده:

مَه سما
یک شنبه 28 مهر 1392, 09:11 صبح
از دوستان کسی نیست راهنماییم کنه؟

anvar
یک شنبه 28 مهر 1392, 10:25 صبح
سیستم نظر سنجی چیز خاصی برای خودش نداره اگر قادر به خواندن و نوشتن در بانک های اطلاعاتی هستی می تونی بصورت زیر عمل کنی. سیستم حداقل 3 جدول نیازه که بصورت زیر هستند :
1 - جدول سوالات که سوال های نظر سنجی رو ذخیره می کنه (شامل ID - متن سوال - تعداد نظرهای ارسال شده برای این سوال که بصورت پیش فرض مقدار ان صفر است) می تونی گزینه ای برای فعال یا غیرفعال بودن سوال هم بذاری تا بتونی نظر سنجی جاری رو برگردونی.
2 - جدول جواب ها : که جواب های هر سوال یا نظر سنجی رو ذخیره می کنه - (شامل آی دی اختصاصی - آی دی سوالی که پاسخ ها مربوط به آن است - متن جواب - تعداد رای داده شده به هر جواب که بصورت پیش فرض مقدار آن 0 است)
3 - جدولی که شماره جواب انتخاب شده توسط کاربران در لیست نظر سنجی رو برای هر سوال در خودش ذخیره می کنه (شامل آی دی - شماره سوال - شماره جواب انتخاب شده توسط هر کاربر)

خوب حالا چه اتفاقی می افته :

1 - در صفحه ای به اسم مدیریت مدیر سوال و جواب ها رو وارد جدول شماره 1 می کنه (بعد از ثبت سوال ای دی ثبت شده رو نیاز داری تا بتونی جواب ها رو به همین ای دی اضافه کنی).
2 - در همین صفحه بعد از اینکه آی دی سوال رو گرفتی (در بالا ذکر شد) می تونی پاسخ های این سوال رو با استفاده از حلقه در جدول شماره 2 ثبت می کنی(از حلقه استفاده می کنیم چون تعداد جواب ها متغیره و ممکنه از حداقل 2 تا مثلا 10 و یا بیشتر باشه). بهترین راه برای افزودن 10 جواب به یک سوال استفاده از یک Textbox و جدا کردن جواب ها با یک علامت خاصه مثلا ;
3 - خواندن اطلاعات از جدول : اگر در جدول سوالات همیشه یک سوال فعال داشته باشی براحتی می تونی این سوال رو انتخاب و جواب های مربوط به اون رو از جدول 2 بگیری و در لیست ایتم ذخیره کنی - برای نشان دادن جواب ها می تونی از کنترل RadioButtonList استفاده کنی و لیست ایتم قسمت قبل رو به مجموع ایتم هاش اضافه کنی (هر ایتم در این کنترل دو خاصیت Text و Value داره که متن جواب و آی دی جواب در بانک میشن) بصورت زیر : (کدها فقط مثال هستند)
ListItem Li;
Li=new listItem
Li.text = Datareader["votetext"].tostring();
Li.value = Datareader["ID"].tostring();
radiolistbutton.items.add(Li);

حالا اطلاعات رو در نظر سنجی داریم هر کاربر میتونه یکی از گرینه ای لیست رو انتخاب و بر روی دکمه ثبت نظر سنجی کلیک کنه

برای ثبت نظر ID جواب انتخاب شده رو داریم - در قسمت قبل ID سوال فعال رو هم گرفتیم - حالا م یتونیم جواب رو در جدول 3 ذخیره کنیم و تعداد نظر برای سوال و تعداد نظر برای جواب انتخاب شده رو در جدوال 1 و 2 آپدیت کنیم.

برای نشان دادن نتایج هم روش های مختلفی امکان پذیره (استفاده از چارت - ارائه بصورت جدول - استفاده از Progress و .... که تعداد نظر برای یک سوال - تعداد نظر برای یک جواب خاص رو شامل میشه) مثلا برای گرفتن درصد های هر جواب می تونی تعداد نظر برای جواب مذکور رو در 100 ضرب و بر تعداد کل جواب های سوال تقسیم کنی

این کل پروسه ثبت , فراخوانی و آپدیت میشه

fakhravari
شنبه 04 آبان 1392, 19:06 عصر
http://barnamenevis.org/showthread.php?320646-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%BE%D9%88%D9%86%D9%86%D8%AA-poll-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%86%D8%B8%D8%B1-%D8%B3%D9%86%D8%AC%DB%8C&highlight=poll