PDA

View Full Version : فرم ها را از قبل طراحی کردم حالا میخواهم از مسترپیج استفاده کنم چیکار کنم؟

csharpprogramer88
شنبه 27 مهر 1392, 10:26 صبح
سلام

من فرم های پروژه را از قبل طراحی کردم و کدهاشو نوشتم حالا میخوام روی این فرم ها مستر پیج بگذارم

این کار شدنی هست؟چطوری؟

aspismylove
شنبه 27 مهر 1392, 10:37 صبح
سلام

من فرم های پروژه را از قبل طراحی کردم و کدهاشو نوشتم حالا میخوام روی این فرم ها مستر پیج بگذارم

این کار شدنی هست؟چطوری؟

سلام، بله شدنی هستش (البته من نمیدونم فرمهاتو چطوری ساختی و مسترپیجت چطوریه و...) حالا فرض بر اینکه همه چی اکی و آرومه :لبخند:

اول ContentPlaceHolder اصلیت که قراره اطلاعات صفحات دیگر توی اون نمایش داده بشه رو بزار و بعد صفحات رو ایجاد کن و بعد از اون هم اطلاعات فرمهات و... (منظورم HTML) رو کپی بزن توی صفحات ایجاد شده ای که داره از مسترپیجت پیروی میکنه ... و کدهای سمت سرورت رو هم ببر توی صفحاتی که داره از مستر استفاده میکنه ... و بعد از اون هم فک نکنم دیگه مشکلی توی اجرا وجود داشته باشه...

ــموفقـباشیــ :چشمک:

Mag-Mag
شنبه 27 مهر 1392, 11:36 صبح
سلام
روش استفاده از مستر پیج مشخص است
برای این کار تو قسمت های از کد (منظور کد های HTML هست)که قراره توی صفحه هات تکرار بشه رو توی مستر مینویسی و جاهایی که قراره اطلاعات جدید لود بشه یک کنترل ContentPlaceHolder می ذاری
این رو بخون و مثل همین عمل کن

http://www.srco.ir/Articles/DocView.asp?ID=395

farhud
شنبه 27 مهر 1392, 14:30 عصر
1- ابتدا مسترپیج خود را طراحی کنید.
2- در مکان‌های مشخصی که قرار است مطالب صفحات قرار گیرند کنترلهای asp:ContentPlaceHolder را قرار می‌دهید. برای هر کدام ID مشخص کنید.
3- در صفحاتی که از مسترپیج ارث بری می‌کنند کلیه تگ‌های ابتدایی شامل html,header,body را حذف کنید.
4- در خط اول صفحات خط زیر را بنویسید:

<%@ Page Title="" Language="C#" MasterPageFile="~/MasterPage.master" AutoEventWireup="true" CodeFile="نام و آدرس صفحه‌ای که کدهای C# را در آن نوشته اید" Inherits="نام کلاس صفحه کدهای C#" %>

5- کدهای مربوط به هر صفحه را درون کنترل asp:Content قرار دهید.

نمونه:

<%@ Page Title="" Language="C#" MasterPageFile="~/MasterPage.master" AutoEventWireup="true" CodeFile="TestPage.aspx.cs" Inherits="TestPage" %>

<asp:Content ID="Content2" ContentPlaceHolderID="ContentPlaceHolder1" runat="Server">

محل قرار گیری کدهای html صفحه

</asp:Content>