PDA

View Full Version : سوال: اتصال چند CMS مختلف به هم

elnazhoney
شنبه 27 مهر 1392, 13:10 عصر
سلام دوستان
من یه فروشگاه دارم که CMS شو خریدم
همینطور یه وب سایت دارم تحت وردپرس و یه انجمن ویبولتین
میخوام بدونم میتونم کاربران را به هم متصل کنم؟

یعنی اگر کاربری در فروشگاه عضو شد، عضو وردپرس و انجمن هم بشه و اگر لاگین کرد در هر 3 CMS لاگین کنه

SlowCode
شنبه 27 مهر 1392, 13:57 عصر
بله میتونی.
شما اول دیتابیس این 3 تا cms رو نگاه کن و جدول کاربران رو پیدا کن.
بعد با توجه به ساختارش یه کدی بنویس که رکوردهای جدول فروشگاه رو به جدول وردپرس و انجمن اضافه کنه.

elnazhoney
شنبه 27 مهر 1392, 14:23 عصر
ممنون از پاسختون دوسته من
در واقع میخوام که همه اینها از یک جدول یوزر استفاده کنن که اون جدول یوزر مربوط میشه به دیتابیس cms فروشگاه

من برنامه نویسی بلد نیستم

MMSHFE
شنبه 27 مهر 1392, 16:07 عصر
اگه برنامه نویسی بلد نیستین که کلاً بیخیالش بشین. اگه بلد هستین هم باید به این نکته دقت کنید که اوضاع به این راحتی که دوستمون توضیح دادن نیست و قضیه فقط Importکردن دیتاهای جدول کاربران نیست. برای مثال من خودم برای یک پروژه، مجبور شدم Drupal و vBulletin رو بهم وصل کنم و سیستم لاگینشون کاملاً یکپارچه بشه ولی اوایل یکسری مشکلات داشت. سیستم Hash کردن رمز کاربران توی هرکدوم فرق میکنه. اطلاعاتی که هرکدوم، از کاربران ذخیره میکنن متفاوته. سیستم Cache باعث میشه بعضی وقتها لاگینها درست کار نکنه (توی یکی لاگین میشه و توی یکی دیگه نه). برای حل این مشکلات، مجبورین کل مستنداتشون رو بخونید و ببینید تفاوتها کجاست. مستندات که میگم، منظورم نحوه کارکردن و مدیریت سایت باهاشون نیست. منظورم مستندات کدنویسی هست (Developer Documents). بنابراین، بهتره یا با یک برنامه نویس خبره که با همه این CMSها کار کرده وارد مذاکره بشین و قرارداد ببندین که براتون طراحی کنه، یا اینکه خودتون دست بکار بشین و سیستم کاریشون رو یاد بگیرین و اسکریپتهای لازم رو بنویسید و درصورت لزوم برای اونها Hook طراحی کنید. اگر هم میبینید سخته که کلاً بیخیال بشین و بگذارین همینطوری جداگانه کار کنن.

majidariamanesh
شنبه 27 مهر 1392, 16:38 عصر
نمیدونم شدنی هست یا نه اما به احتمال زیاد میتونید یه پلاگین ایجاد کنید واسه cms هاتون که کاربرها رو از تو سایت از فروشگاهتون بخونه
یه چیزی شبیه یه سایت مثل یاهو که میشه با اکانت ف-ی-س بوک واردش شد:-)

MMSHFE
شنبه 27 مهر 1392, 19:23 عصر
و لازمه ساخت پلاگین هم باز، تسلط به ساختار برنامه نویسی این CMS هاست.

elnazhoney
یک شنبه 28 مهر 1392, 14:28 عصر
مرسی که جواب دادین

فکر کنم باید بیخیال بشم