PDA

View Full Version : سوال: استفاده از SqlDepedency در برنامه های مبتنی بر وب

amir_monster1
یک شنبه 28 مهر 1392, 17:00 عصر
با سلام
در یک تاپیک بسیار مفید از آقای راد با عنوان

پیاده سازی Query Notification در ASP.NET

گفته شد که از کلاس SqlDepedency تنها در برنامه های ویندوزی میتوان استفاده کرد و نه در برنامه های مبتنی بر وب!

سوال :
با توجه به اینکه این تاپیک در حدود 6 سال پیش و با استفاده از SQL Server 2005 ایجاد شده بود
آیا هنوز هم نمیتوان از SqlDepedency و رویداد OnChange در برنامه های مبتنی بر وب استفاده کرد ؟؟؟

چند روز پیش یک مقاله بسیار عالی دیدم که از کلاس SqlDepedency و کتابخانه SignalR در برنامه های مبتنی بر وب استفاده کرده بود!

لینک این مقاله:
Database Change Notifications in ASP.NET using SignalR and SqlDependency (http://techbrij.com/database-change-notifications-asp-net-signalr-sqldependency)

در این تاپیک بصورت بسیار کارامدتری و با کد خیلی کمتر Query Notification پباده سازی شده و چون بجای UpdatePanel از کتابخانه SignalR استفاده شده حجم صفحه بسیار کمتر است
یک روش بسیار عالی برای مانیتور دیتابیس و نمایش هم زمان دیتا در سایت بدون نیاز به رفرش !!!

من این مقاله را دقیقا همانطور که گفته شده پیاده سازی کردم اما در زمان اجرا یک جای کار مشکل داره
و سوال اینکه آیا هنوز هم نمیتوان از SqlDepedency در برنامه های وب استفاده کرد ؟؟؟
پس در بالا چطور از این کلاس استفاده شده ؟!

اگه جناب استاد آقای راد هم جواب بدن خیلی ممنون میشم

amir_monster1
دوشنبه 29 مهر 1392, 14:28 عصر
یعنی کسی نبود در این مورد اطلاع داشته باشه ؟!
درود بر این جامعه برنامه نویسی :لبخند:

aspismylove
دوشنبه 29 مهر 1392, 14:31 عصر
درود بر این جامعه برنامه نوبسی :لبخند:

درود بر شما :قهقهه:

freddy
دوشنبه 29 مهر 1392, 18:55 عصر
من در برنامه وبی SqlDepedency استفاده کردم و هنوز هم این کارو می کنم مشکل را جایه دیگری از برنامه جستجو کنید.

amir_monster1
دوشنبه 29 مهر 1392, 19:43 عصر
منظورم استفاده از کلاس SqlDepedency و رویداد OnChange این کلاس
و نه کلاس SqlCacheDependency

مثال

Dim dependency As New SqlDependency(command)
AddHandler dependency.OnChange, AddressOf dependency_OnChange

Private Sub dependency_OnChange(ByVal sender As Object, ByVal e As SqlNotificationEventArgs)

End Sub