PDA

View Full Version : اجرای سایت بر روی موبایل یا تبلت

gigilnaz
یک شنبه 28 مهر 1392, 17:12 عصر
با سلام دوستان من تازه برنامه نویسی تحت وب رو با asp.net شروع کردم
دو تا سوال داشتم می خواستم بدونم اگر بخوام سایتم بر روی موبایل یا تبلت هم باز بشه و کامل نمایش داده بشه فرقی در طراحی سایت داره و یا باید تغییری توی سایت بدم یا نه ؟

و یک سوال دیگه اینکه من روی دستگاهم دیتا بیس ندارم می خواستم ببینم این دیتا بیسی که ویژوال استودیو 2010 داره باهاش کار می کنه و وقتی new item و new sql server database رو توی ویژوال استودیو میزنم برام میسازه و من داخل خود ویژوال استودیو table می سازم این اطلاعات کجا داره دخیره میشه
منظورم اینه که اگر من داخل همین ویژوال استودیو جداول خودم رو بسازم بعدا چجوری این اطلاعات روی سایت آپلود میشه .
اگر ممکنه راهنماییم کنین.

اوبالیت به بو
یک شنبه 28 مهر 1392, 19:11 عصر
درود بر شما

دو تا سوال داشتم می خواستم بدونم اگر بخوام سایتم بر روی موبایل یا تبلت هم باز بشه و کامل نمایش داده بشه فرقی در طراحی سایت داره و یا باید تغییری توی سایت بدم یا نه ؟

بله. باید به صورت Responsive طراحی کنید.

و یک سوال دیگه اینکه من روی دستگاهم دیتا بیس ندارم می خواستم ببینم این دیتا بیسی که ویژوال استودیو 2010 داره باهاش کار می کنه و وقتی new item و new sql server database رو توی ویژوال استودیو میزنم برام میسازه و من داخل خود ویژوال استودیو table می سازم این اطلاعات کجا داره دخیره میشه

در SQL Server کامپیوتر شما.

منظورم اینه که اگر من داخل همین ویژوال استودیو جداول خودم رو بسازم بعدا چجوری این اطلاعات روی سایت آپلود میشه .
اگر ممکنه راهنماییم کنین.

شما دارید مدل کلاینت - سرور برنامه می نویسید. یعنی مدل وب همین هست. شما یک سرور (هاست) تهیه می کنید و دیتابایس خودتون رو اونجا می سازید. سپس برنامه رو درست می کنید و بعد پابلیش می کنید سپس در هاست آپلود می کنید.

gigilnaz
یک شنبه 28 مهر 1392, 21:25 عصر
ممنونم از توضیحاتتون
یعنی من همین طور اینمجموعه رو کپی کنم روی هاست مشکلی پیش نمیاد نیازی به دیتا بیس جدا و اینها نیست ؟

اوبالیت به بو
دوشنبه 29 مهر 1392, 20:28 عصر
خیر مشکلی پیش نمیاد