PDA

View Full Version : نظر خواهی در مورد نحوه ذخیره اطلاعات در یک پروژه C#

banitaba.ommolketab
دوشنبه 29 مهر 1392, 08:27 صبح
سلام دوستان.
در حال انجام پروژه ای هستم که در این پروژه نیاز هست یک سری اطلاعات پرسنلی ذخیره و بازیابی بشه.

راهی که اول از همه به نظر میرسه اینه که از پایگاه داده اکسس یا اس کیو ال استفاده کنم.

اکسس را نمیتونم استفاده کنم چون نمیخوام کاربر فایل دیتا بیس را ببینه و بتونه اون را کپی کنه.

اس کیو ال هم نمیتونم استفاده کنم چون نمیخوام کاربر برنامه اظافی مثل SQL روی سیستمش نصب کنه.

حالا میخوام بدونم نظر شما عزیزان چیه و من چکار باید بکنم که هم بتونم راحت اطلاعات را ذخیره و بازیابی کنم. هم اینکه دوتا مشکل بالا را نداشته باشم. (c#)

pedram.11
دوشنبه 29 مهر 1392, 08:46 صبح
سلام اگه اطلاعاتی که میخواید ذخیره کنید زیاد هست و اگه میبینید هربار به قسمتی از اطلاعات نیاز دارید و نه به کل اطلاعات بهتره از دیتابیس استفاده کنید. اینکه فکر میکنید درصورت استفاده از بانک sql کسی نمیتونه بهش دسترسی داشته باشه و یا نمیتونه کپی کنه فکر اشتباهی هست. اگه نمیخواید به همین راحتی ها نشه به دیتابیس دسترسی داشت میتونید دیتابیس اکسس رو هم درجایی انتقال بدید و یا برای اون رمز بذارید که نه کاربر میتونه اونو ببینه و نه به راحتی کپیش کنه و با استفاده از رمز درصورت کپی برداری از اطلاعات محافظت کنید. اگر شخص هم زیاد از اینها سر در نمیاره میتونید پسوند فایل رو حذف کنید و یا تغییرش بدید تا شخص دچار سردرگی بشه که اصن این چه فایلی هست...

banitaba.ommolketab
دوشنبه 29 مهر 1392, 08:55 صبح
سلام اگه اطلاعاتی که میخواید ذخیره کنید زیاد هست و اگه میبینید هربار به قسمتی از اطلاعات نیاز دارید و نه به کل اطلاعات بهتره از دیتابیس استفاده کنید. اینکه فکر میکنید درصورت استفاده از بانک sql کسی نمیتونه بهش دسترسی داشته باشه و یا نمیتونه کپی کنه فکر اشتباهی هست. اگه نمیخواید به همین راحتی ها نشه به دیتابیس دسترسی داشت میتونید دیتابیس اکسس رو هم درجایی انتقال بدید و یا برای اون رمز بذارید که نه کاربر میتونه اونو ببینه و نه به راحتی کپیش کنه و با استفاده از رمز درصورت کپی برداری از اطلاعات محافظت کنید. اگر شخص هم زیاد از اینها سر در نمیاره میتونید پسوند فایل رو حذف کنید و یا تغییرش بدید تا شخص دچار سردرگی بشه که اصن این چه فایلی هست...

ممنون پدرام جان، افرادی که با این سیستم قراره کار کنند یکم واردن، میخواستم بدونم راهی هست که به هیچ عنوان امکان دسترسی به فایل پایگاه داده به صورت مستقیم نباشه؟؟

pedram.11
دوشنبه 29 مهر 1392, 09:01 صبح
میخواستم بدونم راهی هست که به هیچ عنوان امکان دسترسی به فایل پایگاه داده به صورت مستقیم نباشه؟؟

به فایل که نه(مگر اینکه برای دسترسی به اطلاعات از سرور کمک بگیری)، اما اطلاعات، رمز رو برای همینکار گذاشتن

banitaba.ommolketab
دوشنبه 29 مهر 1392, 09:43 صبح
به فایل که نه(مگر اینکه برای دسترسی به اطلاعات از سرور کمک بگیری)، اما اطلاعات، رمز رو برای همینکار گذاشتن

رمزه که میگی خیلی خوبه ، تگه نشه هکش کرد یا یه جوری بشه دورش زد.
ممنون

rezasunpc
شنبه 05 بهمن 1392, 19:22 عصر
سلام. به نظر من ميتوني از SQLite استفاده کني.چون مثل اکسس بانکش رو هر سيستمي قابل باز شدن نيست. همچنين نياز به نصب هيچ برنامه اضافي هم نداره و فقط با استفاده از يک فايل انجين واسط با بانک ارتباط برقرار ميکنه. سرعت بالايي هم داره. فقط براي ذخيره اطلاعات سنگين مناسب نيست به اضافه يه چند تا محدوديت ديگه.

morteza5358
دوشنبه 07 بهمن 1392, 22:39 عصر
سلام

به نظر من اگه اطلاعاتت متنی باشه، میتونی یه الگوریتم رمز نگاری بنویسی و اطلاعات رمز شده رو ذخیره کنی...
اینجوری هرکی دیتابیست رو کپی کنه چیزی ازش نمیفهمه.