PDA

View Full Version : سوال: داده های ورودی که از 30شی وارد میشود رو چطوری در پایگاه داده ذخیره کنم؟

دلتنگ اسمان
دوشنبه 29 مهر 1392, 13:43 عصر
سلام.
ببخشید. یه سوال داشتم : از یه فرم که نزدیک به 50 شی روی فرم هست (کمبوباکس و تکس باکس و 35 تا چک باکس)اطلاعات کاربری وارد میشه. حالا میخواستم ببینم چطوری اینها رو ذخیره کنم البته به جز 5یا 6 تا بقیه ممکنه خالی هم باشن. و این فرم برای هر شخص حداکثر20 بار تکرار خواهد شد(یعنی کاربر برای هر شخص این فرم را حداکثر 20 بار به حالتهای مختلف پر میکند) . به نظر شما هر بار که اطلاعات فرم ذخیره میشه رو یه رکورد در نظر بگیرم و ذخیره کنم(به اسم شخص. که در این حالت تعداد فیلدها برای یه شخص زیاد میشه و بررسی کردنشون هم سخت تر) یا اینکه این اطلاعات رو بگیرم و توی لیست بریزم و بعد ذخیره کنم(در این حالت فقط یه لیست در بانک ذخیره میشه و داده های خالی را هم میشه توی لیست ننویسیم تا لیست کوچکتر بشه).

behnam-soft
دوشنبه 29 مهر 1392, 18:33 عصر
سلام، اگر یکم بیشتر در مورد کاری که می خوای انجام بدی توضیح می دادی، بهتر می شد راهنمایی کرد، 20 باری که شما میگی، ممکنه در زمان های مختلف اتفاق بیوفته یا نه در یکبار باز کردن برنامه ؟

fjm11100
دوشنبه 29 مهر 1392, 18:55 عصر
دقیقتر بگو چکار میخوای کنی؟ آیا داده ها متفاوت هستند؟ کلید جدولت چیه؟

دلتنگ اسمان
دوشنبه 29 مهر 1392, 19:25 عصر
توی این فرم اطلاعات شیفت درخواستی پرستار وارد میشه.(برای یک ماه) چون درخواستی ها برای یک شخص ممکنه چندتا(حداکثر20) باشه و همه درخواستهای یک شخص با هم متفاوته. این همه فیلد و تعداد درخواستی ها رو چطوری ذخیره کنم؟
112094

fjm11100
سه شنبه 30 مهر 1392, 08:03 صبح
یک جدول اصلی و یک جدول شیفت میخوای(ممکنه جداول فرعی اطلاعات پایه هم مثل تحصیلات و پست و اینا هم بخواد)
جدول اصلیت که اطلاعات پرستاره و یک کلید(مثلا شماره پرسنلی) داره. جدول شیفتم جدولیه که همین داده ها را ذخیره میکنه. اگه فرمت همینه که فکر کنم بد تحلیل شده و به مشکل بخوری(مثلا چطوری روز اول ماه را صبحکاری و روز دوم را عصر و شب و الی آخر هر روز را جدا میشه تعریف کرد و دید؟الان فقط میتونی روزایی که باید شیفت بده را مشخص کنی) کافیه هر ماه را بعنوان یک رکورد ذخیره کنی و برای صرفه جویی مثلا روزای ماه را یک فیلد int در نظر بگیری و هر بیت این int را بعنوان یک روز صفر یا یک کنی (برای مشخص کردن روزهای شیفت دار)

دلتنگ اسمان
سه شنبه 30 مهر 1392, 09:14 صبح
از توجهتون ممنون.
توی این برنامه که اصطلاحا شیفت در گردش نامنظم میگن اماکان همه جور شیفت وجود داره. یعنی یه روز صبح و فرداش عصر وشب و پس فردا دوباره شب یا صبح یا ... .تنها چیزی که در چیدمان این برنامه امکان نداره 24 ساعته بودن می باشد.ابتدا درخواستی پرسنل رو وارد میکنیم منظورم از درخواستی بعضی روزهایی است که شخص میخواهد در ان روز شیفت خاصی باشد یا اصلا شیفت نباشد یعنی به روزهای خاصی نظر میده. و بقیه رو سیستم خودش میچینه.(حالا توی اون شیفت (صبح و عصر وشب جداگانه )چند نفر باید باشند قبلا وارد شده و سیستم اونها رو مد نظر داره) مشکل من فعلا سر همین یه فرمه که این اطلاعات رو کاربر وارد میکنه این همه فیلد رو چطوری ذخیره کنم که پردازشش هم سخت نباشه.

fjm11100
چهارشنبه 01 آبان 1392, 08:22 صبح
میدونم من قبلا شیفت نامنظم نوشتم(اینقدر حضور و غیاب نوشتم که حالم بهم میخوره!!!) روش شما خیلی پیچیده بنظر میاد یا من درست نفهمیدم. اگر به تعداد روزهای شیفت در ماه این فرم پر میشه دیگه مفهوم روزهای ماه که تیک میخوره چیه؟ اگه نه که وقتی میخوای تیک صبح و عصر و شب بودن شیفت را بزنی از کجا معلومه که این مال کدام روز از ماهه؟ فکر کنم یک لیست یا گرید بخواد

دلتنگ اسمان
چهارشنبه 01 آبان 1392, 09:51 صبح
مثال عینی میزنم :
درخواستی شخص A: درخواست اول: تاریخ7ام شیفت صبح باشم و درخواست2:تاریخ 12ام شیفت نباشم و درخواست3: تاریخ 23ام شیفت عصر باشم . درخواست4:در طول ماه بیشتر تک شیفت باشم.
درخواستی شخص B: درخواست اول: 7 روز اول مرخصی میخوام. درخواست2: تعداد شیفت شبها بیشتر از 8تا نباشد. درخواست3: تاریخ 25 ام عصر کار نباشم.
.
.
.
و همینطور بقیه افراد درخواستی های خود رو ارائه میدن و سیستم بقیه برنامه رو خودش میچینه. با رعایت اصول اون واحد. مثلا در هر شیفت(صبح یا عصر یا شب) حداقل باید 4 نفر شیفت باشن.ساعت موظفی هر کسی باید پر بشه.و...