PDA

View Full Version : کار با حلقه ها

delphi_stu
جمعه 18 فروردین 1385, 09:57 صبح
دوستان اگه میشه در موارد زیر کمکم کنید .
به راهنمایی شما نیاز دارم
خودم تا جاهایی پیش رفتم ولی اگه دوستان کمک کنن خیلی ممنون میشم.
برنامه ها همه در فایل ضمیمه هستش .

1- فایل ex-3-7 را اجرا کرده و نحوة اجرای آن را بررسی نمایید. این برنامه باید انواع ترکیبهای سکه‌های 2، 5، 10، 20 و 50 ریالی برای رسیدن به مبلغ 100 ریال را بدست آورد. سپس آنرا بگونه‌ای تغییر دهید تا عددی را از شما دریافت کند و معادل آنرا با کمترین سکه‌ها تولید نماید.
2- فایل ex-3-12 را اجرا کرده و نحوة اجرای آن را بررسی نمایید. این برنامه باید متنی را که تایپ می‌نمایید دریافت کرده و تعداد کاراکترها (شامل فاصله‌ها: spaceها) و تعداد کلمات را بشمارد. سپس آنرا بگونه‌ای تغییر دهید تا تعداد کاراکترها بدون احتساب فاصله‌ها و تعداد کلمات را بشمارد.
3- فایل ex-3-13 را اجرا کرده و نحوة اجرای آن را بررسی نمایید. این برنامه باید جدول کد کاراکترهای ASCII را از 41 تا 120 بسازد. این جدول در 5 ستون و با افزایش کد به صورت سطری چاپ می‌شود. سپس آنرا بگونه‌ای تغییر دهید تا جدول برای کدهای 32 تا 127، در 8 ستون و با افزایش کد به صورت ستونی چاپ شود.
4- فایل ex-3-18 را اجرا کرده و نحوة اجرای آن را بررسی نمایید. این برنامه باید تعدادی عدد را از شما دریافت کرده و در نهایت (با وارد کردن عدد صفر) تعداد اعداد زوج و فرد را نمایش دهد. سپس آنرا بگونه‌ای تغییر دهید تا میانگین اعداد زوج و میانگین اعداد فرد را نیز نمایش دهد.

در برنامةهای داده شده حداقل یک حلقه را بکمک دستور goto بسازید.

hadinaseri
شنبه 30 اردیبهشت 1385, 07:09 صبح
سلام
من تازه امروز عضو سایت شدم (20 may )
اگر هنوز جواب سوالاتت رو نگرفتی یه ایمیل به من بزن
hadi4naseri@yahoo.com
البته فایلهای ضمیمه برنامه ات هم باز نکرد
خدا حافظ

Mahdi_Delphi
شنبه 30 اردیبهشت 1385, 08:36 صبح
این دوستمون جواب همه سوالاتشون رو به طور مفصل گرفتن.