PDA

View Full Version : سوال: ایجاد منو در بیرون از wrapper

e_a_23
سه شنبه 30 مهر 1392, 00:55 صبح
با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان عزیز
من در سایتم از یک منوی عمودی استفاده کردم که در بیرون از wrapper قرار داره.و به منو position:fixed دادم.مشکلی که ایجاد میشه اینه که وقتی سایز مانیتور کوچک باشه و یا صفحه رو Minimize میکنم.منو روی قسمت wrapper و محتوای سایت میفته.باید چیکار کنم؟آیا قرار دادن منو در بیرون از wrapper کار اشتباهی است؟

mehbod.rayaneh
سه شنبه 30 مهر 1392, 01:31 صبح
درود
مطمئنا مشکل ساز خواهد شد!
چون شاید توی مانیتور های کوچک یا تبلت و موبایل کلا تو حالت فول اسکرین هم مشکل داشته باشه!
بهتره براش از شرط در css استفاده کنید و از 1 سایزی ب پایین (مثلا 600پیکسل - خودتون میتونید با استفاده از responsive design Veiw ctrl+shift+m در فایر فاکس سایز را بدست بیارید) جای منو را تغییر بدید یا حذفش کنید یا بلاخره 1 فکری براش بکنید!
موفق باشید

e_a_23
سه شنبه 30 مهر 1392, 01:59 صبح
من میخوام مثل بعضی سایت ها که منو در خارج از کادر مستطیلی که توش کل محتویات سایت هست(wrapper) قرار گرفته، منو رو در خارج از wrapper قرار بدم(یک منوی عمودی مثلا در سمت راست محتویات سایت، با کمی فاصله از محتویات).اصلا آیا اونها هم در خارج از wrapper قرار دادن؟شاید راه دیگه ای هست و من نمیدونم.

e_a_23
سه شنبه 30 مهر 1392, 03:08 صبح
درود
مطمئنا مشکل ساز خواهد شد!
چون شاید توی مانیتور های کوچک یا تبلت و موبایل کلا تو حالت فول اسکرین هم مشکل داشته باشه!
بهتره براش از شرط در css استفاده کنید و از 1 سایزی ب پایین (مثلا 600پیکسل - خودتون میتونید با استفاده از responsive design Veiw ctrl+shift+m در فایر فاکس سایز را بدست بیارید) جای منو را تغییر بدید یا حذفش کنید یا بلاخره 1 فکری براش بکنید!
موفق باشید
ctrl+shift+m کار نکرد!

mehbod.rayaneh
سه شنبه 30 مهر 1392, 16:18 عصر
درود
همشون همین مشکلو دارن!
با این ابزارها میتونید چک کنید :
firefox>web developer>responsive design view
google chorme>menu>zoom
سایت آموزش طراحی کارآزموده (http://karazmoodeh.com/) نیز همین مشکلو داره و برای حلش منو را باز شونده قرار داده!!:چشمک:
موفق باشید!

e_a_23
یک شنبه 12 آبان 1392, 23:54 عصر
میشه راهنمایی بفرمایید که چه جوری باید شرط رو براش بنویسم؟

mehbod.rayaneh
دوشنبه 13 آبان 1392, 16:59 عصر
درود

@media only screen and (max-width: 769px){
#header{display:none}
.logo{text-align:center;width:100%}
}

ب جای 769 شما هر سایزی ک دوست دارید میتونید انتخاب کنید!
و هر چند بار ک دوست دارید در css ازش استفاده کنید!
موفق باشید

sohil_ww
دوشنبه 13 آبان 1392, 17:41 عصر
اگه به جای مقدار دادن از نوع pixel از Em بدید فکر کنم این مشکل و نداشته باشید